תרופות סבתא

קטואבה (צמח מהאמזונס)

קטואבה: קליפת הגזע של שיח המרפא קטואבה אשר גדל ביערות הגשם בברזיל משמש כבר מאות שנים את המקומיים לריפוי מגוון רחב של בעיות בריאות לרבות הפרעות זיקפה, דיכאון  וירידה בחשק המיני. כיצד צמח המרפא  קטואבה משפר תפקוד המיני, תורם למצב רוח טוב ומסלק עייפות כרונית?

צמח הקוטאבה התגלה על ידי אינדיאנים בני שבט הטופי כשיח מרפא שמטפל בשורה רחבה של בעיות בריאות כמו אימפוטנציה, עייפות כרונית, פרקינסון, אלצהיימר, דיכאון, והפרעות אחרות בתפקוד המיני. מחקרים רבים שנערכו עליו גילו כי הוא יעיל גם למצבי בריאות אחרים כמו טיפול בפרקינסון, אלצהיימר, עייפות כרונית, תשישות ושיפור מצב הרוח והיום מפיקים ממנו, אבקה המשמשת לתה, כדורים וטינקטורות. בנוסף לצמח יש תכונות אנטי וירליות ואנטי בקטריאליות חזקות והוא שימש את המקומיים כתכשיר רב עוצמה לבעיות בריאות קלות כמו הצטננות

מהן התועלות הבריאותיות הידועות של שיח הקטואבה?

  • מעלה את החשק המיני
  • מהווה תחליף ויאגרה טבעי לגברים הסובלים מאימפוטנציה
  • מוריד עייפות כרונית ותחושות של חולשה או תשיש
  • יעיל למצבים נפשיים כמו היפוכונדריה
  • מהווה טיפול אלטרנטיבי לחולי פרקינסון ואלצהיימר כיון שהוא מחזק א מערכת העצבים
  • מיטיב עם אנשים שסובלים מנדודי שינה

מהם המינונים המומלצים מצמח המרפא קטואבה?

להגברת הליבידו בגברים ובנשים, למניעת אימפוטנציה בגברים, להרגעת מערכת העצבים, לשיפור מצבי רוח דכאוניים ולהקלה על חרדה ודכאון יש ליטול לא יותר משני מילימטר של טינקטורה המופקת מצמח הקטואבה או לשתות מדי יום עד 3 כוסות תה מאבקת הקטואבה. יש ליטול את התכשיר על בטן ריקה בלבד כדי להשיג את האפקט

תופעות לוואי של צמח הקטואבה

מדובר בצמח חזק שפועל על מערכת העצבים ולכן יש לנהוג בו בזהירות מירבית ורק לאחר התייעצות עם גורם רפואי מוסמך. תופעות לוואי שנרשמו לגבי קטואבה במיוחד בתחילת הטיפול כוללות בין השטאר כאבי ראש, סחרחורות, קיבה עצבנית, עוויתות שרירים, בלבול וחוסר חדות מחשבתית. יש לציין כי על פי מנהל התרופות האמריקני צמח מרפא זה המהווה תחליף טבעי נפוץ לויאגרה ולטיפול בבעיות זקפה - אסור לשימוש.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בלתי אפשרי הוא סתם ביטוי גדול של אנשים קטנים שקל להם לחיות בעולם שהם מכירים במקום לחפש את הכוח שיש להם לשנות אותו. בלתי אפשרי הוא לא עובדה, הוא דעה. הוא לא הכרזה, הוא קריאת תיגר. הבלתי אפשרי הוא בסך הכל פוטנציאל, הוא משהו זמני. הבלתי אפשרי הוא שום דבר!

    מוחמד עלי