תרופות סבתא

מהי התזונה הטבעית לדילול דם?

מדללי דם המכונים גם 'תרופות נגד קרישת דם' הם תרכובות המעכבות את טסיות בדם מלהיצמד זו לזו וליצור קריש.

מדללי דם המכונים גם 'תרופות נגד קרישת דם' הם תרכובות המעכבות את טסיות בדם מלהיצמד זו לזו וליצור קריש. למדללי הדם במרשם רופא יש הרבה תופעות לוואי מעצבנות כמו גירוד חזק בכל הגוף, שטפי דם ודימומים ספונטניים. אלו מזונות ותוספי תזונה פועלים לדילול דם באופן טבעי?

מזונות שמכילים סליצילטים

סליצילטים הם חומרים דמויי אספירין בעלי יכולת לחסום ספיגת ויטמין קיי אותו ויטמין K שחיוני לתהליך קרישת הדם בגוף. מזונות עשירים בסליצילטים כוללים הרבה תבלינים, פרות יבשים ואגוזים רבים. תבלינים שגבוהים ברמות סליצילטים הם כורכום, אבקת קארי, פלפל אדום חריף , זנגביל, פפריקה, קינמון, שוש קרח ומנטה. פרות עשירים בסליצילטים כוללים צימוקים, שזיפים, דובדבנים, חמוציות, אוכמניות, ענבים, תפוזים, מנדרינות ותותים. פריטי מזון אחרים הידועים ברמת סליצילטים גבוהה כוללים דבש, חומץ, יין אדום ולבן, ברוקולי, אבוקדו, כרובית וכרוב ניצנים. ככלל, במזון אורגני יש שיעורי סליצילטים גבוהים יותר ממזונות המעובדים באופן מסחרי.

מזונות עשירים בויטמין E

ויטמין E מהווה אנטגוניסט לויטמין K ועל כן מעבר להיותו נוגד חמצון חזק שמגן על החלק הפנימי של עורקים מנזקי חמצון שנגרמים על ידי רדיקלים חופשיים- הוא גם מונע קרישת דם ומהווה מדלל דם טבעי. מקורות טובים לויטמין E כוללים את רוב האגוזים בעיקר צנוברים שקדים ואגוזי מלך

מזונות עם חומצות שומן אומגה 3-

חומצות שומן אומגה 3 מקטינות את הנטיה של טסיות הדם לקרישה. הם גם מורידות רמות כולסטרול. המקור שלהן מהתזונה מגיע מדגים כמו סלמון, הרינג, מקרל, דגי טרוטה, ואנשובי. אומגה-3 חומצות שומן מצויות גם בשמן זרעי פשתן, אגוזי מלך, זרעי שמן קנולה, רגלת הגינה, זרעי צ'יה ודלעת.

מזונות עם תכונות אנטיביוטיות

מזונות מסוימים, בעיקר שום ובצל, הם אנטיביוטיקה טבעית שיכול להרוג את חיידקי מעיים שאחראים על ייצור ויטמין קיי וכך להקטין את היצמדות טסיות הדם. מזונות אחרים שמקשים על הטסיות להיצמד הם: מיץ רימונים, שמן זית ואלכוהול.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • תזונה היא נשק. אם אתה שולט על איכות המזון שאתה נותן לאנשים - אתה שולט בכל האוכלוסיה

    הנרי קיסינג'ר

    (התייחסות לפוליטיקה שכרוכה במזון המערבי המתועש שמוכתב לנו בהשראת הקשר בין יצרני המזון והשלטון)