תרופות סבתא

פוקואידן (מיץ לימו)

פוקואידן הוא פוליסכריד שנקשר עם טיפול טבעי בסרטן – במיוחד בסרטן מפושט. מפיקים ממנו מיץ לימו (לא מיץ לימון אלא מיץ לימו) ומייחסים למשקה הזה תכונות של חיזוק מערכת החיסון ומניעת סרטן. מהי האמת על תוסף הפוקואידן ולמי כדאי לצריך ממנו?

פוקואידן (מיץ לימו)

פוקואידן נמצא באצות חומות ובמוצרי ים אחרים והוא משווק היום בגלולות באבקות ובמיצים כתוסף תזונה נוגד חימצון.מחקר שפורסם באפריל 2007. צריכה תזונתית רגילה של פוקואידן יכול לקדם כמה יתרונות בריאותיים חשובים מאוד במניעת סרטן.

פוקואידן כתכשיר למניעת סרטן

מחקר מלפני שנתיים שנערך באוניברסיטת הלים בקוריאה הראה כי כאשר השרו תארי סרטן המעי הגס בתוך תמיסה של פוקואידן – הרי שאלו החילו להתאבד באופן עצמוני. המסקנה היתה כי פוקואידן מעודד תהליכי אפופטוזיס ומונע את התפשטות הסרטן בשאר חלקי הגוף

פוקואידן מונע קרישי דם

מחקרים אחרים הראו את היעילות של פוקואידן כנוגד קרישה, מניעת קרישי דם ומחלות לב.מחקר שבוצע על ידי המחלקה לפרמקולוגיה באוניברסיטה בסין הראה כי פוקואידן מונע את ההתלכדות של טסיות הדם לכדי קריש

פוקואידן כטיפול בהליקובקטר פילורי ובכיבי קיבה

מחקר יפני משנת 2000 הראה כי חיידק ההליקובקטר פילורי אשר אחראי על יצירת כיבי קיבה לא מסוגל לחיות בנוכחות פוקואידן. למעשה ממצאי המחקר הראו כי פוקואידן יעיל בעיכוב פעילות חיידק ההליקובקטר ובעיכוב יצרה של אולקוס בקיבה.

מינונים מומלצים של פוקואידן

פוקואידן כאמור מופק מאצות חומות: מייבשים את האצה וטוחנים אותה לאבקה שניתן בכמוסות במינונים של של 200-600 מ"ג למנה.

מהן תופעות הלוואי של פוקואידן?

אלרגיות

אמנם אלרגיה לאצות חומות היא מופע נדיר אבל הוא אפשרי. במקרה זהתגובה אלרגית לפוקואידן תכלול נפיחות בפנים בגרון ובצוואר, קשיי נשימה, קצב לב מוגבר, ופריחה בעור.אם אתה רגיש יתר לצמחים מסוימים, כגון סויה, אתה יכול להיות גם אלרגי לפוקואידן.

ירידה בלחץ דם

כיון שפוקואידן משמש כמדלל דם טבעי הוא עלול לגרום לירידה בלחץ דם וליצירת חבורות קלות בעור. פוקואידן עלול גם לגרום לסחרחורת, עייפות והתעלפויות.

עודף יוד

אצות ים וירקות ים אחרים מכילים כמויות גבוהות במיוחד של יוד ואצל אנשים מסוימים צריכת יוד גבוהה עלולה לגרום לזפק, לבלוטת תריס מוגדלת, ולבעיות בריאות חמורות.חלק מתוספי תזונה המופקים מירקות ואצות ים שונים עשויים להיות מזוהמים (כתוצאה מזיהום בים) ולכלול ארסן, חומר רעיל מאד לאדם.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם