תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

איך למנוע קמטים באופן טבעי?

תשכחו מניתוחים קוסמטיים. מהן החלופות טבעיות לטשטוש קמטים בפנים ומניעתם?

טיפול טבעי בקמטים היא אחת השאלות שמטרידות יותר את קוראות האתר הזה כאשר הן מגיעות לגילאי ה 30-35. אם כי הפילוסופיה שלנו גורסת כי קמטים הם תהליך טבעי שכדאי לקבל ולאמץ מבלי להתנגד- עדיין סוגיות של אנטי-אייג'ינג והסרת קמטים מעסיקות נשים בגיל מסוים. אז איך מטפלים בקמטים בלי מסיכות מייקאפ גדושות בכימיקלים ובלי טיפולים רדיקליים כמו ניתוחים קוסמטיים?

השיטה היוגית: תיפוף באצבעות הידיים על עור הפנים

זוהי שיטה טבעית שלקוחה מעולם האיורוודה (הרפואה ההודית). לפיה קמטים בעור הפנים נוצרים לא רק מחשיפה לשמש, חיוכים, או דאגה אלא גם מזרימת דם לקויה לחלק העליון של הגוף. ההודיות לפיכך מקפידות לתופף על עור הפנים כ2-5 דקות מדי יום וכן לעסות איזורים הנוטים לקמטים בתנועות מעגליות. פעולה טבעית ופשוטה זו מזרימה את הדם באיזורים המועדים לפורענות, מסייעת לחיזוק רקמת החיבור מתחת לעור ומעכבת באופו משמעותי את היווצרות הקמטים. בכלל תרגול יוגה עשוי להוביל לעור פנים נפלא בעיקר בשל התנוחות ההפוכות כמו עמידת ראש, עמידת כתפיים, אוטאנאסנה, או עמידת ידיים שמזרימות באופן טבעי את הדם לעור הפנים. מסיבה זו אגב הרבה מאסטרים של יוגה נראים לעם חסרי גיל.

מסיכת פנים מאבוקדו, יוגורט ודבש

קחו רבע אבוקדו יחד עם כפית יוגורט בלקני וכפית דבש. ערבבו וצרו תערובת במרקם סמיך שנוטה להידבק לפנים. מרחו על עור הפנים במיוחד באיזורים הנוטים לקמטים (הסנטר, צידי האף, המצב והאיזור מתחת לארובות העין). אם יש לכן עור יבש במיוחד- טפלו בפנים במסכיה הזו לפחות פעם אחת ביום. השאירו למשך 20 דקות ושטפו במים חמימים. נשים שניסו את המסיכה הטבעית הזו מדווחות על תחושת רעננות טובה לאחר הטיפול. שימו לב כי עור יבש במיוחד הוא תוצאה של מחסור תזונתי בחומצות שומן נכונות לפיכך הקפידו לצורך יותר חומצות שומן אומגה 3 ממקורות כמו זרעי צ'יה, אגוזי מלך, זרעי פשתן או מרגלת הגינה.

מרשם טבעי מהמאה ה17: מי ורדים, שעוות דבורים ושמן שקדים

נינון דה לקלו, זונת צמרת צרפתיה מן המאה ה17 נחשבה לאשה שהחזיקה בסוד השמור ביותר של הצערת הפנים ומניעת התקמטות. אומרים עליה שכאשר היתה בת 80 עור פניה דמה לעור של פני בחורה בת 20. האם מדובר במיתוס באגדה שאין מאחוריה אמת? – כנראה שלא כיוון שהעוזרת האישית שלה ששימשה אותה במשך למעלה מ5 עשורים חשפה את המרשם הסודי של דה-לקלו וכאשר מתבוננים עליו היום בעיניים מדעיות – ניתן להבין מדוע הוא עבד להפליא. המרשם כולל ורדים אורגניים שהושרו בחליטת מים מזוקקים למשך 40 דקות. בנפרד חיממה לקלו תערובת של שמן זית, שמן שקדים ושעוות דבורים עד להמסת השעווה ולתוך התערובת הזו יצקה את מי הורדים. עם התכשיר הטבעי שנוצר היא הקפידה למרוח את עור גופה מדי יום. תוכלו גם אתן להכין תערובת כזו כאשר ניתן לשמר אותה עד שבוע ימים במקרר. מי הורדים מכילים ויטמין סי שנוטה למצק את עור הפנים ולהדק את הנקבוביות שנוטות להתחמצן ולשוות לעור מראה מוזנח.

אלו מזונות ותוספי תזונה כדאי לצרוך כדי לסלק קמטים מעור הפנים?

בגדול, אם עור הפנים שלך חשוב לך מאד הימנעי מתזונה שיוצרת דלקת בגוף כמו לחם, מוצרי מאפה, סוכרים, שומן טרנס ובכללן מזונות שמייצרים ph חומצי בדם. מזונות שנמצאו מועילים למניעת קמטים הם אגוזי מלך, תרד, שמן זית קסיליטול וכמובן פירות וירקות עתירי ויטמין C כמו קיווי, תות שדה, פירות הדר ופלפל. תוספי תזונה מומלצים למניעת קמטים הם חומצות שומן אומגה 3, אלפה ליפואיק אסיד, אסתקסנטין, כרום, קואנזים קיו 10, חומצה לינולאית, ואצטיל-ל-קרניטין.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בריאות טובה היא הנכס הכי גדול שלך. פושט יד תפרן עדיף על מלך חולה

    אייזק ביקרסטף, מחזאי אירי