תרופות סבתא

איך להוריד כולסטרול גבוה בדם באופן טבעי?

סוגיית הכולסטרול הגבוה מעסיקה מאד את האדם  המודרני במערב.  בעידן שבו אוכל מהיר זמין כך כך ובעולם שבו מרבית הפעילות הספורטיבית במהלך היום היא ישיבה במשרד והקשה על מקלדת-     אין פלא שכולסטרול גבוה הפך למגיפה.

לרעש הזה סביב הכולסטרול נלווים גם השאלות עד כמה באמת כדאי ליטול סטטינים. רופאים יפחידו את הפציינטים שלהם ויהלכו עליהם אימה שאם הם לא יקחו את התרופה להורדת הכולסטרול הם מגדילים את סיכוייהם ללקות בטרשת עורקים, בהתקפי לב ובשבץ מוחי – אבל היום כבר ידוע שלתרופות המרשם בתחום הורדת הכולסטרול יש תופעות לוואי לא רצויות בטווח הארוך על הכבד.

איך להוריד כולסטרול גבוה בדם בלי תרופות?

פעילות אירובית

ספורט אירובי של 40 דקות ביום לפחות כל יום הוכחה כפעילות שמורידה את רמות הכולסטרול הרע בדם ובמקביל היא מעלה את הכולסטרול הטוב. תנועה אירובית עשויה להיות כל דבר שאתם אוהבים לעשות כמו רכיבה על אופניים, הליכה, קפיצה בחבל, השתתפות באמנות לחימה, ריקוד , שיעורי מדרגה וכמובן ריצה.

מזונות על להורדת כולסטרול

ישנו וייכוח מה נחשב למזון על (סופר פוד בתזונה). כלל המפתח הוא לבחור את אותם מזונות שיש להם "טעם קצת אחר": שום, זנגביל, אוכמניות, פטל, צנון, ברוקולי, פילפל אדום חריף, קקאו. זכרו מתוק הוא הטעם של "בני התמותה" מזונות עם טעם קצת אחר לא יהיו בהכרח מתוקים אלא קצת חריפים מרים או חמוצים. שום למשל הוא מזון יוצא מן הכלל לאנשים שסובלים מכולסטרול גבוה כיון שיש בו חומרים פעילים המונעים קרישת טסיות הדם.

מזונות עתירי סיבים

מזונות עתירי סיבים תזונתיים מקטינים את ספיגת הכולסטרול הרע אל תוך כלי הדם. הקפידו על צריכה מרובה של מזונות כאלו כדי להפחית את רמת הכולסטרול בדם. מזונות עתירי סיבים כוללים בין השאר ירקות ירוקים, סובין שיבולת שועל, שעועית ירוקה בתרמיל, במיה, לוביה, בננות, תפוחים ופירות הדר.

יש אגוזים שמורידים כולסטרול גבוה

צרכו בהקשר הזה של כולסטרול גבוה בעיקר אגוזי מלך ושקדים כיון שאלו עשירים בחומצות שומן לא רוויות כיון שאלו מפחיתות את רמת הכולסטרול בדם. לאגוזי מלך אגב יש גם השפעה נוגדת חרדה. אגוזים מועילים נוספים הם אגוזי לוז, אגוזי פקאן, פיסטוק חלבי, וצנוברים. אל תצרכו בוטנים כיון שאלו נגועים לעיתים בחומרים בעלי פעילות רעילה לכבד

שמן זית אקסטרה וירג'ין מכבישה קרה- יעיל לכולסטרול גבוה

שמן זית איכותי רצוי מאד אורגני (כיון שהחלקאים בארץ מרססים את עץ הזית נגד זבוב שמזיק לו) הוא אחד המחומרים הנפלאים של הטבע. בכוחות להפחית כולסטרול רע ולהגביר בדם את הכולסטרול הטוב. נשוב ונדגיש: הקפידו מאד על איכות השמן. אם במזונות אחרים אפשר לעגל פינות – הרי שכאן דווקא החמרה על איכות השמן חשובה (שמן בעברית נושא את אותיות השורש נ.ש.מ. מלשון נשימה או נשמה)


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם