תרופות סבתא

טיפול טבעי לסרטן האשכים

סרטן האשכים אופייני לרוב לגברים צעירים לבנים עד גיל 40 ושכיחותו עומדת על כ8000 מקרים בעולם מדי שנה. הסיבות להיווצרות סרטן אשכים נותרות עדיין בגדר תעלומה אם כי ידוע שיש כאן מרכיב גנטי. האם ניתן לטפל בסרטן האשכי באופן טבעי וכיצד?

ידוע היום לרפואה כי קיימים שני סוגים של תאי סרטן אשכים האחד מסוג ליידיג והשני מסוג סרטולי ואולם בכל מקרה בשני הסוגים הסרטן נוטה לייצר הורמוני מין (גם הורמון גברי וגם הורמון נשי) ביתר. למרות שמדובר בסרטן נדיר יחסית השכיחות שלו בעולם המערבי עלתה בשנים האחרונות (ההשערה: יותר מדי צעירים מסתובבים עם טלפון סלולרי פולט קרינה בכיסי המכנסיים) ואולם החדשות הטובות הן שמדובר בסרטן בעל שיעורי ריפוי גבוהים במיוחד.

תסמינים של סרטן האשכים

כתוצאה מייצור מוגזם הורמוני מין הגבר שלוקה בסרטן האשכים עלול לחוות אחד או יותר מון הסימנים הבאים

 • גודש באיזור שק האשכים, נטיה להצטברות נוזלים בשרק האשכים וכאב
 • גדילה באיזור רקמת השד
 • רגישות באיזור השד (הסרטן גורם להפרשת hcg הורמון שמופרש בהריון ואחראי להגדלת רקמת השד)
 • שיעור יתר באיזור הפנים
 • תחושת כבדות באיזור הבטן התחתונה
 • כאבים בגב התחתון (בעיקר כאשר הסרטן התפשט לבלוטות לימפה באיזור) עוד לפני שאובחן.

סרטן האשכים הוא אחד מסוגי הסרטן הנדירים יותר הוא אפייני לרוב בקרב גברים גבוהים בגילאי 15-40 ולעיתים הוא יאפיין גברים עם בעיה בירידת אחד האשכים לשק האשכים בתקופת לידתם או גברים עם קרוב משפחה שחווה גם הוא גידול באשכים. הטיפול הקונבנציונלי הנפוץ כיום לטיפול בסרטן האשכים מתרכז בעיקר בכימותרפיה הקרנות וניתוחים ואולם כדאי להכיר דרכי טיפול טבעי חלופיות לטיפול בסרטן האשכים.

קוי תזונה מומלצים לחולי סרטן האשכים

 • הימנעו ממוצרי שומן מן החי
 • הימנעו מאלכוהול
 • הימנעו ממוצרים משומרים, מומלחים או כבושים
 • הרבו בצריכת ירקות עלים ירוקים אורגניים בעיקר אלו ממשפחת המצליבים (ירקות כמו בקצ'וי, מיזונה, רוקט)
 • צרכו ירקות כתומים כמו גזר ופלפל כתום
 • צרכו ענבים אורגניים או תמצית זרעי ענבים. בקליפת העינב (הזג) יש חומרים נוגדי סרטן ולא בכדי זגי ענבים משווקים בסין כמרשם תרופתי.
 • במצבי בחילות כתוצאה מהטיפולים הכימותרפיים יש לצרוך תה זנגביל (ג'ינגר) ולימון. ניתן להמתיק במעט מייפל
 • במצבים של עייפות הקפידו לאכול חטיפי חלבון במנות קטנות ולעיתים תכופות במקום ארוחות חלבון כבדות.

טיפול בסרטן האשכים על ידי חימום (היפרתרמיה)

לא רק תאי סרטן צוואר הרחם אלא גם תאי סרטן האשכים נוטים להיות במיוחד רגישים לחום. מעל טמפרטורה מסוית הם מתקשים לחיות (תופעה המכונה "אפקט לאנס אמסטרונג", המנצח של טור דה פראנס שחלה בסרטן האשכים וניצח אותו (רכיבה ממושכת וארוכת טווח על מושב האופניים מחממת את איזור האשכים). על רקע הגילוי הזה התפתחו שיטות טיפול בחום ובקרינת אינפרה-אדום (היפרתרמיה). יש הטוענים שיש לשיטת הטיפול הטבעי הזו אחוזי הצלחה טובים במקרים של סרטן האשכים אם כי הנושא עדיין טעון בדיקה שכן הטיפול בחום עלול להרוס גם את התאים הבריאים באשכים ואף להוביל לפגיעה בפריון הגבר.

שיטות טיפול נוספות לסרטן האשכים: צזיום כלוריד

דר אוטו ורבורג, חתן פרס נובל היה הראשון שגילה את הקשר בין היעדר חמצן מספיק בגוף ובין התפתחות תאים סרטניים. אחת השיטות היותר שנויות במחלוקת היא טיפול בחולי סרטן האשכים באמצעות צזיום כלוריד, חומר שמעלה את רמות הph של הדם והרקמות וכן את רמות החמצן ברקמה וכך מקשה על התאים הסרטניים לשרוד ולהתפשט (תאי סרטן מלבלבים בתנאים של מחסור בחמצן). שיטות טבעיות מקובלות נוספות לטיפול בסרטן האשכים הן דיאטת באדוויג המבוססת על קוג' ושמן פשתה (שמן פשתה מקשה בין השאר על ניוד תאי הסרטן והתפתחות גרורות), צריכה מוגברת של ירקות ממשפחת המצליבים כמו ברוקולי, כרובית, צנון, רוקט, רוגולה או כרוב ניצנים (בגלל תכולת האינדול-3 קרבינול שבהם) וטיפול בויטמין בי 17 (אמיגדלין המצוי בזרעי משמש ואפרסק)- טיפול שמאד מקובל במרפאות סרטן במקסיקו.

פטריית "זנב הטורקי" (קוריולוס ורזיקולור) לטיפול בסרטן האשכים

בפרסומים של האיגוד האמריקני לסרטן נטען כי לפטרייה רפואית מיוחדת בשם קוריולוס ורזיקולור המכונה גם זנב הטורקי- יש יכולת להאט את התפשטות תאי הסרטן במקרה של סרטן האשכים. בנוסף לכך פטריית קוריולוס ורזיקולור מחזקת את מערכת החיסון, מפחיתה תופעות לוואי של כימותרפיה וחוסמת את פעילותם של רדיקלים חופשיים מלבצע מוטציות בתאים. גם בשורש ליקוריץ (שוש קרח) יש חומר פעיל בשם גלברידין אשר מונע מוטציות בדנ"א של התאים ואולם יש להיזהר עם נטילת שוש קרח כיון שהוא נוטה להעלות את לחץ הדם.

איפה אפשר לרכוש את הפטריה קוריולוס ורזיקולור?

לחצו על התמונה כדי להגיע לאתר בארה"ב המשווק את הפטריה קוריולוס ורזיקולור.

Mycology Research Lab's Coriolus Versicolor-MRL Powder 250 gms


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • "כסף שהוא הדבר הכי פחות נהנים ממנו ועדיין הכי מעורר קנאה. בריאות היא הדבר שהכי נהנים ממנו והכי פחות מעורר קנאה"

  צ'רלס קולטון, סופר אנגלי