תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מהן התועלות הבריאותיות של תה רויבוש

לצד מגוון סוגי התה שקיימים במרכולים תפגשו גם את תה הרויבוש , התה המועדף על תושבי דרום אפריקה. מהם יתרונותיו הבריאותיים של התה ובאלו מקרים מומלץ לצרוך אותו במיוחד?

תה הרויבוש מופק מ Aspalathus Linearis שיח שגדל רק באזור ההררי סמוך לכף תקווה טובה. את המוניטין שלו קיבל תה הרויבוש בין השאר כיון שהוא מכיל כ50% יותר נוגדי חימצון יחסית לתה ירוק. מחקר חדש אף מראה כי תה רויבוס מסייע לעכב את תהליך ההזדקנות!

האם תה רויבוס מצעיר?

ההזדקנות של גופנו נגרמת על ידי תרכובות רעילות הנקראות רדיקלים חופשיים המיוצרים כתוצר לוואי בתפקוד הרגיל של תא. רדיקלים חופשיים אלו מסוגלים לתקוף את התאים הבריאים תהליך שתורם להזדקנות מהירה ולהחלשת המערכת החיסונית. לאחרונה, מדענים יפניים גילו כי תה רויבוס יודע לחקות אנזים חשוב בגוף סופר אוקסיד דיסמותאז (SOD) שתוקף את הרדיקלים ומגביל ההשפעות המזיקות שלהם ועל כן הוא יעיל במיוחד לחולי פרקינסון אלצהיימר ומחלות זקנה אחרות.


תה רויבוס מעולה למערכת העצבים: לדכאון, חרדה או נדודי שינה

תה רויבוס אינו מכיל קפאין צבעים, תוספים או חומרים משמרים ולפיכך בכוחו להקל על נדודי שינה, עצבנות, חוסר מנוחה, התקפי חרדה, וכאבי ראש כמו גם למחלות שנגזרות ממתח נפשי כמו כיבים בקיבה, בחילות, עצירות וצרבת. יתר על כן הוא גם מראה פעילות אנטי סרטנית, אנטי דלקתית ואנטי ויראלית.

תה רויבוס מעולה לעור ולשיערתה מעלי רויבוס מכיל בנוסף חומצת אלפא הידרוקסי ואבץ שתורמים למרקם עור בריא וחלק. תה זה הוכח אפקטיבי כאטשר מניחים את חליטתו על גירויים בעור כמו גירוי בעור, אקזמה, כוויות, תפרחת חיתולים ופצעי בגרות. בנוסף תה רויבוס מכיל נחושת – מינרל שנחוץ לבריאות השיער – לחיזוקו וכן ולמניעת נשירת שיער

יתרונות בריאותיים נוספים של רויבוש

 • תה רויבוס בונה עצמות חזקות ושיניים חזקות כיון שהוא מכיל סידן מגנזיום ופלואור.
 • תה רויבוס מסוגל להוריד רמות סוכר בדם ולכן מומלץ לסוכרתיים
 • תה רויבוס מומלץ למתח עצב ודיכאון קל כיון שהוא מרגיע מייד עם שתייתו.
 • תה רויבוס עוזר לשלוט בתיאבון מוגזם ומועיל לירידה במשקל.
 • תה רויבוס מכיל מגנזיום – מינרל הכרחי למערכת עצבים בריאה.
 • תה רויבוס לא מכיל חומצה אוקסלית ולכן מתאים לאנשים הסובלים מאבנים בכליות.
 • תה רויבוס מומלץ גם לכאבי עיניים:הניחו את השקיות החלוטות על עיניים עייפות או אדומות כדי להרגיע אותן ממאמץ.
 • תה רויבוס מעולה למצבי אנמיה וחולשה שכן הואמגביר את ספיגת הברזל בגוף.
 • תה רויבוס הוא משקה מעולה לאתלטים וספורטאים. הוא מכיל בשפע מינרלים כמו ברזל, אשלגן, אבץ, מגנזיום ונתרן ומחזיר לגוף מינרלים ואלקטרוליטים שאבדו לו לאחר פעילות גופנית מאומצת.
 • תה רויבוס מומלץ לאנשים שסובלים מאלרגיות כמו קדחת השחת ואקזמה בעור
 • תה רויבוס נוגד עוויתות בקיבה ובמעי ולכןעוזר להרגיע תינוקות עם מיחושי בטן ובעיות שינה כמו גם אנשים מבוגרים שסובלים מגסטריטיס (למשל על רקע של הליקובקטר פילורי).

תופעות לוואי והתוויות נגד לתה רויבוש

לתה רויבוש יש יכולות אסטרוגנטיות. במילים אחרות הוא מחקה את פעילות הורמון האסטרוגן בגוף ולכן אינו מומלץ בכמויות גדולות לנשים עם הסטוריה של סרטן באיברי הרביה כמו סרטן השד או סרטן הרחם והשחלות. אין ממש עדויות על נזקים ותופעות לוואי של תה רויבוש אולם מטעמי זהירות יתר לא כדאי לצרוך ממנו בהריון ובהנקה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם