תרופות סבתא

מהן הפטריות הרפואיות המומלצות לסרטן המעי הגס?

סרטן המעי הגס הוא אחד מצורות הסרטן  הנפוצות ביותר ברחבי העולם ולמעשה מבין כל מחלות הסרטן הוא נמצא במקום הרביעי בשכיחותו במערב. טיפול אלטרנטיבי מבוסס מחקרים מציע שימוש בפטריות מרפא כמו ריישי צ'אגה, פטריית הצדף ועוד.מהן הפטריות הרפואיות המומלצות לסרטן המעי הגס?

פטריות רפואיות עתירות למעשה בתכונות אנטי סרטניות כשהן פועלות דרך חיזוק מערכת החיסון והמרצתה או דרך עידוד של התאבדות תאים סרטניים (מה שנקרא אפופטוזיס) להלן כמה פטריות מרפא שנקשרו במחקרים עם טיפול טבעי בסרטן המעי הגס והחלחולת.

ריישי (גנודרמה)

מרכיב של הפטרייה ריישי מדכא את גדילת תאי סרטן המעי גס, כך על פי מחקר שנערך במעבדה לחקר הסרטן באינדיאנפוליס. במחקר תרביות הרקמה של תאי סרטן מעי גס בודד מהפטריה חומר בשם גנודרמטריול שעיכב גדילת שני זנים של תאי מעי גס סרטניים ממקור אנושי. יש המרחיקים לכת ואף טוענים כי ריישי יכולה להיות מעין כימותרפיה טבעית לחולי סרטן המעי הגס - ללא תופעות הלוואי של כימותרפיה קונבנציונלית.

פטריית צ'גה

חוקר במחלקה לביוטכנולוגיה מאוניברסיטת קוריאה חקר את אינונוטוס אובליקוס, שמה הרשמי של פטרית הצ'גה והעלה ממצאים מעניינים: במחקר תרביות רקמה על תאי סרטן המעי הגס נמצא כי תאים סרטניים שטופלו בתמצית מפטריית הצ'גה ​​במשך 24 שעות הראו עיכוב בצמיחה ואף אפופטוזיס (מות עצמוני טבעי של התאים הסרטניים). ככל שהמינון והחשיפה בזמן לפטרית הצ'גה היו גבוהים יותר כך אפקט עיכוב צמיחת תאי הסרטן עלה. תכונות נוספות של פטרית צ'גה הן:

  • אנטי סרטנית (במיוחד לתאי סרטן המעי הגס)
  • מדללת דם
  • אנטי דלקתית
  • ממריצה את מערכת החיסון
  • מורידה רמות גלוקוז בדם

פטריות צדף (פטריית אויסטר)

פטריית הצדף והשלכותיה על תאי סרטן המעי הגס נבדקו דווקא בישראל באוניברסיטה העברית. המחקר שפורסם ב2006 טוען כי תמצית מפטרית הצדף מעכבות צמיחה של תאי סרטן המעי הגס ומעודדת בהם תהליך של התאבדות טבעית במחקר הזה התגלה פוליסכריד חדש עם יתרונות מבטיחים לטיפול בסרטן המעי הגס.

פטריית קוריולוס ורזיקולור

זוהי אחת הפטריות הנחקרות ביותר בעולם והיא גדלה באופן טבעי ביערות של ארצות הברית. ביפן, Coriolus פטריית versicolor נמצאת כבר שנים ארוכות בשימוש לטיפול בסרטן וברפואה הסינית המסורתית (TCM) משתמשים בה גם לטפל בסרטן וגם כנגד צהבת. מפטריה זו מפיקים היום שני פוליסכרידים PSK ו- והיא גדושה PSPבכמויות גדולות של בטא גלוקן אשר מעורר את המערכת החיסונית וממריץ אותה. למעשה תכשירי ה PSK וה- PSP נרשמים באופן שגרתי ביפן ובסין כדי לעורר את תפקוד מערכת החיסון לחולי סרטן שעברו ניתוח, טיפול כימותרפיה או הקרנות. פטריית קוריולוס ורזיקולור הוכיחה פעילות משמעותית בעיקר נגד סרטן השד, סרטן הקיבה, סרטן הושט, סרטן המעי הגס וסרטן הריאות.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • זמן ובריאות טובה תמיד נראות לנו יקרה יותר אחרי שאנו מאבדים אותם

    דניס ווייטלי