תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מהם תוספי התזונה המומלצים לעייפות כרונית?

עייפות כרונית היא אחת המחלות הטריקיות יותר שקיימות ועד היום הקהילה הרפואית "לא סגורה" לחלוטין על סיבותיה. בעבר היו משוכנעים כי היא נובעת מזיהום וירלי כמו אפשטיין בר וירוס או  וירוס אחר ( xmvr ) ואולם היום מבינים כי הסיבות לתסמונת הזו הרבה יותר מגוונות עמוקות ורחבות. מהם תוספי התזונה המומלצים ביותר לטיפול טבעי בעייפות כרונית?

כלורופיל לטיפול בעייפות כרונית

אם אתם מרגישים שהעיניים צונחות, שאתם נואשים לשינה ושאתם חסרי אנרגיה לכו על כלורופיל. כלורופיל נמצא בשפע באצת כלורלה, במיץ של עשב חיטה וכן בירקות עם עלים ירוקים. אכלו מאלו לפחות פעמיים ביום כדי לתת לעצמכם "בוסט" של אנרגיה. יש אנשים שלוקים בעייפות כרונית ומדווחים כי די באכילת 3 גבעולי סלרי כדי להעמיד אותם על הרגליים ולצקת בהם באורח פלא חיוניות שמאפשרת להם להמשיך להעביר את היום מלאי מרץ.

אצת קלפ או יוד כטיפול בעייפות

לעיתים עייפות כרונית נגרמת מתת פעילות של בלוטת התריס. בלוטת מגן עצלה גורמת גם לעצירות או לעיכול איטי וזה בתורו משפיע ממש לרעה על רמת האנרגיה בגוף שכן הגוף מקצה 80% מכוחותיו להיפטר מן הפסולת במעיים- ונותר ללא אנרגיה מספקת לפעילות אחרת. תוסף תזונה המורכב מאצת קלפ מכיל יוד – דוחף את בלוטת התריס לייצר יותר טירוקסין, מאיץ אותה ובאורח פלא עשוי לפתור את הבעיה של אנשים עייפים כרונית ולהטעין אותם באנרגיה מחודשת. טלו 150 מיקרוגרם של אצת קלפ מדי יום עד שתחושו שיפור ברמות האנרגיה לאורך זמן ואולם יש לדעת כי מדובר באצה שמעלה את חילוף החומרים ועשויה לגרום לאובדן משקל.

מולסה או תוסף ברזל לטיפול טבעי בעייפות כרונית

עייפות כרונית נגרמת לעיתים קרובות גם ממחסור בברזל או מאנמיה. יש הממליצים במקרים כאלו ליטול כמוסות ברזל כתוסף תזונה ואולם כדאי לדעת כי שתי כפיות מולסה שחורה משובחת יכולים לעשות את העבודה לא פחות טוב וללא תופעות לוואי כמו עצירות. בגדול סוכרים וממתקים מחלישים את מערכת החיסון, גורמנים לנפילת סוכר חדה ולעייפות ואולם מולסה היא אחד הסוכרים היוצאים מן הכלל שעושים לגוף טוב ומטעינים אותו באנרגיה. הקפידו על מולסה טבעית טהורה ללא גופרית וללא חומר משמר. סוכר מצוין אחר שטוען את הגוף באנרגיה הוא די ריבוז (ראו על כך מאמר נפרד באתר)

ויטמינים מקבוצת בי ובמיוחד ויטמין בי 12 לטיפול טבעי בעייפות כרונית

ויטמינים מקבוצת בי משחקים תפקיד מרכזי במטבוליזם של הגלוקוז בגוף כאשר יש להם את היכולת למנוע קפיצות חדות ברמת הסוכר בדם ולווסת אותה. יש לדעת כי קפיצות חדות ברמת הסוכר בדם מייצרות תחושה של עייפות כרונית קשה, לאות וחוסר אנרגיה בגוף. אם העייפות שלכם נובעת מכך, טלו ויטמין בי (את כל הקומלפקס או צרכו ירקות ופירות שמכילים אותם בשפע כמו למשל אורז, בננה, אגוזי קשאיו, אבוקדו, ירקות עלי ירוקים ועוד. שימו דגש מיוחד על ויטמין בי 12 שיוצק בגוף זריקת מרץ רעננות ואנרגיה והוא חסר כמעט תמיד אצל אנשים מבוגרים וכן אצל טבעונים וצמחונים. טלו ויטמין בי 12 בכמוסות מתחת ללשון או הקפידו לצרוך מזונות שמכילים אותו בשפע.

אל- קרניטין לטיפול בעייפות כרונית

250 מג של קרניטין במשך חודשיים בלבד יגרמו לכם אמנם לאבדן משקל ולעליה משמעותית ברמת האנרגיה של הגוף אבל הבעיה המרכזית עם תוסף התזונה הזה הוא שהוא עלול לגרום לתלות. במילים אחרות: ברגע שמפסיקים ליטול אותו אתם עלולים לחוות צניחה דרמטית ברמת האנרגיה ותחושת עייפות כבדה שלא חוויתם מעולם. תופעת לוואי אחרת של קרניטין היא הפרעה בדפוסי השינה קשיי הירדמות ועוררות יתר.

קואנזים קיו 10 לטיפול בעייפות קשה

זהו תוסף התזונה האולטימטיבי לאנשים שסובלים מקריסה ברמות האנרגיה שלהם כיון שהוא חיוני ליצירת מולקולת האנרגיה ATP. קו אנזים קיו 10 נמצא באופן טבעי בתאים שלנו והוא משתתף פעיל שאחראי להפיכת מזון לאנרגיה ותחושת רעננות ונמרצות. עם השנים רמות הייצור שלו בתאים בגוף יורדות ואנשים מבוגרים זקוקים לתוספת חיצונית ממנו (בין 30 ועד 200 מג" ליום). אם אתם נוטלים את התוסף הזה חובה לצרוך אותו יחד עם מזונות שומניים כדי לטייב את ספגיתו (אחרת נטילו ללא שמן או שומנים היא בבחינת ברכה לבטלה). ההשפעה של קו אנזים קיו 10 על רמת האנרגיה לוקחת זמן – כ 8 שבועות של נטילה רצופה עד שרואים שינוי אבל יש לדעת כי לתוסף זה עלולות להיות תופעות לוואי כמו פריחה, צרבת, נדודי שינה, עצבנות , גרד בחילות או אובדן תיאבון ושלשולים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "למידה היא ההתחלה של בריאות טובה. חיפוש ולמידה הם המקום שבו מתרחשים ניסים רפואיים"

    ג'ים רון