תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

תזונה לעייפות כרונית

תסמונת העייפות הכרונית מאופיינת בחוסר אנרגיה, תחושת כבדות, מח מעורפל, ותשישות שלא מחלימה גם אחרי שינה. כאשר מטפלים בעייפות כרונית באופן טבעי המהלך הראשון יהיה לבחון את התזונה כיון שיש קשר הדוק בין מערכת העיכול ובין ההשלכות על רמות האנרגיה בגוף. מהי התזונה הנכונה לריפוי עייפות כרונית?

הקשר בין תזונה לעייפות כרונית

כ60 עד 80 אחוזים מרמת האנרגיה של הגוף מוקצית לתהליכי עיכול המזון. האם יתרת האנרגיה שנשארת לנו תהיה 40% או 20%? – הכל תלוי במה שאנו מכניסים לפה! לפיכך עוד לפני שאתם נעזרים ברופאים צמחי מרפא או תוספי תזונה לריפוי בעיית התשישות הכרונית – יש לבדוק את התזונה ואת מערכת העיכול – והרבה פעמים הישועה מגיע משם. מה לאכול וממה להימנע כאשר סובלים מעייפות תמידית ורצון נואש לשינה?

סור מרע: אספרטם ומונו סודיום גלוטמט - חובה להימנע מהם לטובת הטיפול בעייפות כרונית

נתחיל מ"המיץ של הג'יפה" בתעשיית המזון המודרנית: אספרטמים ומונו סודיום גלוטמט. תכשירי האספרטם מוכנסים לכל משקאות הדיאט, לממתיקים המלאכותיים, למסטיקים ולמוצרי מזון מתועש אחרים. מונו סודיום גלוטמאט מוכנס בין השאר לאבקות מרק ולמוצרי מזון מהירים (אינסטנט). יש לדעת כי שני התכשירים הללו במזונות שאתם רוכשים מן המדף (ולעיתים מצויים גם בתוספי תזונה כביכול טבעיים!) ממש מחבלים בבריאות הגוף, עלולים לגרום לשורה של נזקים לרבות הפרעות נוירולוגיות וקוגנטיביות ואף לייצר מצב של אובדן אנרגיה בגוף ועייפות כרונית. בעניין הזה אתם לא יכולים להתפשר- התחילו לקרוא את האותיות הקטנות בתוויות המזון שעל המדף במרכול והתנזרו לחלוטין מכל מה שמכיל אספרטמים או מונו סודיום גלוטמאט. יצרניות האספרטם עושות הון על בריאותכם והן מוליכות שולל את הציבור כאשר הן משתמשות בשמות אחרים פחות מוכרים כמו אקוול, נוטרה-סוויט, ספונפול ולעיתים גם בשם המטעה בעליל "תמציות טעם טבעיות" (למה לא מפורט שם בדיוק מה הן מכילות?!). בנוסף במקום לרשום על תוית המזון "מכיל מונו סודיום גלוטמט" – הן משתמשות בראשי התיבות הפחות מוכרים של הכימיקל הזה msg – כדי לעקוף את החשיבה הביקורתית של ציבור הרוכשים ולמנוע מהם להשיב את מוצר המזון חזרה למדף.

עשה טוב: מזונות ירוקים שמכילים הרבה כלורופיל

ההמלצה הראשונה שמקבלים הלוקים בתסמונת העייפות הכרונית היא לאכול פירות וירקות טריים בעיקר ירקות בעלי עלים ירוקים. הסיבה לכך היא שהם עתירים בכלורופיל, וכלורופיל דומה במבנה המולקולרי שלו להמוגלובין כך שהוא מגביר את הזרמת החמצן לתאי הגוף (מסיבה זו כלורופיל הוא מזון מפתח גם אצל חולי סרטן, מחלה המאופיינת בהיעדר חמצן בתאים הסרטניים). בואו ונסביער את הנושא מכיוון אחר: מכירים את ההרגשה שהעייפות שלכם נעלמת כאשר אתם פותחים חלון ונושמים יותר אויר רענן טרי וצלול? – גם כלורופיל מרווה את תאי הגוף בחמצן ולכן הוא רכיב תזונתי שאתם חייבים לכלול בתזונה שלכם בשפע אם אתם סובלים מתשישות תמידית. הרבו אם כך לצרוך מזונות כמו סלרי, תרד, חסה, רוקט, עלי סלק, מנגולד, טאטסוי, אורוגולה, עלי רגלת הגינה, מיזונה, ברוקולי וכיוצא באלו. כדאי גם לסחוט מדי יום מיץ מעשב החיטה (שיטת אן ויגמור) ולשתות פעמיים ביום : תגלו שמיץ ירוק כזה מפיג את תחושת הלאות ומחדיר בכם אנרגיה מחודשת.

סוכרים ותסמונת העייפות הכרונית

עייפות כרונית יכולה להיגרם ממספר רחב של סיבות: מחלה אוטואימונית כמו לופוס, שקיעת מתכות כבדות ברקמות הגוף, מחסור בויטמינים, קנדידה, וירוס כמו אפשטיין בר וירוס, או מחלות הנוגעות למטבוליזם של הגלוקוז בגוף. חולי סוכרת מרבים לדווח על עייפות תמידית ולא בכדי: התנודתיות ברמות הגלוקוז בדם מייצרות היפוגליקמיה והיפרגליקמיה המתבטאות שתיהן בעייפות קיצונית. מה ניתן ללמוד מכך? שהתזונה של הלוקים בעייפות כרונית חייבת לווסת ולייצב את רמות הסוכר בדם סביב ערך יציב שלא קופץ בחדות למעלה ולמטה. הימנעו לחלוטין מסוכר לבן וממוצרי קמח לבן, ובשלב ראשון הימנעו גם ממוצרי חלב. אם אתם אוכלים משהו טבעי מתוק כמו תמרים או צימוקים - אזנו את רמת הקפיצה בדם ע"י צריכת מזון אחר לצידו שמפחית את רמות הסוכר בדם כמו למשל תה ירוק, תה מרווה, תה עם שיבא, תה משורשי שן הארי - שכולם מורידים את רמות הסוכר בדם. במילים אחרות: איזון רמות הסוכר ע"י תזונה מושכלת הוא מפתח להיפטר מעייפות תמידית.

מזונות נוספים לטיפול בעייפות כרונית

כף שמן קוקוס, תמצית תה עם שורש ליקוריץ, וכוס מים עם כפית שטוחה של חומץ תפוחים אורגני (מכיל חומצה מאלית)– מחוללים פלאים בכל הנוגע לעייפות כרונית. במזונות אלו יש חומרים פעילים המשתתפים בתהליכי יצירת האנרגיה בגוף- אבל אל תשכחו שלעיתים הטיפול הטבעי הטוב ביותר הוא מנוחה. אם ייגעתם את הגוף שלכם בתקופה האחרונה ע"י ספורט מאומץ או שעברתם אירוע המלווה במתך נפשי מתמשך – עדיף להקפיד על שינה טובה, ומנוחות סיאסטה קצרות בצהריים עוד אפילו לפני שניגשים לטפל בגוף דרך התזונה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בכל יום אתה עושה אחת משני דברים: בונה בריאות בגופך או לחילופין- יוצר בו מחלות

    אדל דייויס