תרופות סבתא

דמיאנה

צמח המרפא דמיאנה  המכונה גם טורנרה אפרודיזיקה מוכר לנו בעיקר כאפרודיזיאק (מחזק ליבידו) גם בגברים וגם בנשים – פחות מכירים את תכונותיו הרפואיות האחרות כנוגד דיכאון טבעי וכמסייע לבעיות של גיל המעבר אצל נשים. מה אתם צרכים לדעת על דמיאנה לפני נטילתו וממה עליכם להיזהר?

דמיאנה הוא צמח מעניין כיון שהוא מעורר ומרגיע בו זמנית את מערכות הגוף. הצמח גדל במקסיקו ונצרך במשך מאות שנים על ידי האינדיאנים כתכשיר טבעי נגד אסטמה, ברונכיט והעלאת רמות האנרגיה אצל הסובלים מעייפות כרונית. הוא מכיל שמן אתרי בשם דמיאנין שהתגלה כבעל פוטנציאל טיפולי לבעיות בתפקוד המיני אצל גברים ולטיפול בליבידו חלש אצל נשים. גם היום הצמח גדל באקלים טרופי במדינות מרכז אמריקה , באיים הקריביים ובטקסס אבל אנשי המערב כבר עושים בו שימוש רפואי ומייצרים אותו כתוסף תזונה או כעלים לחליטת תה.

סגולות רפואיות של צמח הדמיאנה

מרגיע ונוגד דיכאון טבעי

מוריד רמות סוכר בדם

מפחית תחושות של זעם אצל אנשים שנוטים לכעסנות (ביטוי של חרדה)

משפר פעולות מעיים ומשחרר מעצירות

בדומה לגינסנג, דמיאנה הוא צמח שמעלה את רמות האנרגיה ולכן ניתן לאנשים הסובלים מתשישות כרונית

כמו צמח היוהימבה, דמיאנה משפר את התפקוד המיני אצל גברים הסובלים מבעיות בכח הגברא

בשל תכונותיו המרגיעות דמיאנה מונע נדודי שינה ומשפר את איכות השינה

אצל נשים דמיאנה מעורר חלומות ארוטיים ומתקן ליבידו נמוך

דמיאנה מכיל הידרוקינון אשר מחטא זיהומים בכליות ובדרכי השתן

מגדיל את איכות הזרע ואת ספירתו

מחזק את הביציות ואת תהליך ייצורן בשחלות

מומלץ לתסמינים של גיל המעבר בנשים כמו גלי חום ומצב רוח תנודתי

מומלץ לברונכיטיס ולסובלים מאסטמה

מינונים מומלצים של דמיאנה

כדי ליצור חליטה מעלי הדמיאנה צקו רבע כפית של עלים מיובשים לכוס מים והשרו 15 דקות למיצוי החומרים הפעילים. את התה המרגיע הזה מותר לשתות עד 3 פעמים ביום. כאשר אתם משתמשים במיצוי אלכוהולי של הצמח דמיאנה טלו לא יותר מ3-4 מ"ל פעמיים ביום. כדאי לדעת שהצמח מגיע בטבליות של 400-800 גרם וצריכתם מוגבלת לעד פעמיים ביום.

תופעות לוואי של צמח המרפא דמיאנה

כלל לצמח הזה אין תופעות לוואי ידועות אבל בכמויות גדולות ולאורך זמן צמח הדמיאנה יכול לגרום לצואה רכה ואפילו לשלשולים. על פי הפולקלור האינדיאני הצמח גם עלול לגרום להפלות ולכן מטעמי זהירות יתר הוא אסור על נשים בהריון או נשים מניקות.

מי צריך להיזהר עם דמיאנה?

חולי סכרת צריכים גם הם להיזהר מצמח הדמיאנה אם הם נוטלים תרופות או זריקות להורדת הגלוקוז בדם כיון שממילא יש לצמח אפקט היפוגליקמי והוא עלול בשילוב עם תרופות אלו לגרום להיפוגליקמיה חזקה עד אובדן הכרה. ישנם חולי סוכרת שמפתחים בעיות בתפקוד המיני על רקע של זרימת דם לקויה ולכן אם אלו רוצים לצרוך מן הדמיאנה – מומלץ שיעקבו הדוק יותר אחרי רמות הסוכר שלהם כאשר הם משתמשים במקביל גם בתרופות מרשם להורדת גלוקוז. דמיאנה גם משבש את ספיגת הברזל בדם ולכן אינו מומלץ לאורך זמן לאנשים הסובלים מאנמיה.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אף אחד לא יכול להיות רופא  טוב, אלא אם כן הוא היה פעם חולה בעצמו

    פתגם סיני