תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

סיבוכים רפואיים של פטרת ציפורניים

פטרת הציפורניים תוקפת צעירים ומבוגרים כאחד אם כי היא נוטה להיות שכיחה יותר בקרב האוכלוסיה המבוגרת. לא תאמינו, אבל על כל שני אנשים בני 60 ומעלה בעולם המערבי המתועש- אחד לוקה בפטרת בציפורני כף הרגל כך שמדובר בבעיה רפואית מאד מאד נפוצה.

פטרת ציפורניים: לא רק בעיה אסטיתית

לכאורה מדובר בבעיה מקומית נקודתית זניחה שכן לעיתים קרובות פטרת הציפורניים אינה מחוללת כאבים (במיוחד בשלבים הראשונים). הבעיה הראשונה שמציקה לסובלים מפטריה בציפורן היא המראה הדוחה של הציפורן המצהיבה והמפוררת. המבוכה והבושה שכרוכים בפטרת הציפורניים מובילים את הובלים ממנה למסך את הבעיה ע"י תכשירי ציפוי קוסמטיים לציפורן או הקפדה על הסתרת כף הרגל בתוך גרב או נעל סגורה. הפתרונות הללו מאד בעייתיים כיון שהם לא לוקחים בחשבון את הסיבוכים הרפואיים שפטרת ציפורניים עלולה לחולל עם הזמן.

מראה הציפורן והמרקם שלה משקפים את הבריאות הכללית

אנשים שסובלים מפטריות בציפורניים ולא מחסלים את בעיית הפטרת מייד כשהיא מתחילה מפתחים באופן קל בעיה של בטחון עצמי אבל גם שורה של מדווים רפואיים אחרים. פטרת ציפורניים עלולה להסתבך ולצאת מכלל שליטה במיוחד אצל אנשים שסובלים ממערכת חיסון חלשה כמו חולי סוכרת, חולי סרטן, מושתלי איברים, ואנשים שעוברים טיפולי כימותרפיה.

להלן מספר סיבוכים אפשריים של פטרת הציפורניים

 1. התפשטות של הפטריה לאצבעות אחרות בכף הרגל או ביד
 2. התפשטות של הפטרת לאיברים פנימיים כמו למשל כבד ומעי ויצירת בעיות תפקודיות
 3. הדבקה של בני משפחה אחרים
 4. התפתחות זיהום חיידקי על המצע הנוח של רקמת עור פגועה
 5. דימוי עצמי נמוך וחוסר בטחון עצמי עד כדי חרדה חברתית
 6. דלקות צלוליטיס בעור
 7. כאבים כרוניים באיזור בהונות הרגל
 8. הרס שלם כמעט בלתי הפיך של הציפורן

המסקנה: הרגו את פטרת הציפורניים כשהבעיה עוד קטנה

קל מאד להגיע למקום של התעלמות מפטרת הציפורניים, כיון שלרוב היא מתחילה כמופע תמים ולא כואב. הדרך הטובה ביותר כמו תמיד היא מניעה: אל תסתובבו בחדרי מקלחות ציבוריים ללא נעליים המגנות על כף הרגל ואם אתם יודעים שיש לכם נטיה ללקות בפטרת הציפורניים הקפידו למרוח עליהן תמצית של שמן עץ התה בכל כמה ימים – גם אם הציפורניים עדיין לא מודלקות. אם בכל זאת מתפתחת לכם ציפורן מצהיבה מתעבה ומתעקלת בכף הרגל טפלו בה באמצעים טבעיים כמו

 • חומץ תפוחים מעורבב עם סודה לשתיה
 • תמצית שמן קינמון (אנטי פטרייתי מובהק)
 • תמצית שמן אורגנו
 • תמצית שמן ציפורן (אנטי פטרייתי מובהק)
 • חומץ לבן (יטפל בבעיה וגם ימנע את הצהבת הציפורן)
 • מי חמצן או אקונומיקה (שום פטריה לא חיה בנוכחות חומרים אלו)
 • שמן קיק מונע גם התפתחות זיהומים וירליים כמו יבלות באיזור
 • שמן עץ התה
 • הקפידו על תזונה בסיסית ועל תזונה נטולת סוכרים (גם לא סוכרי פירות) למשך 3 חודשים

חולי סוכרת צריכים להיזהר במיוחד עם פטרת הציפורניים

חולי סוכרת עלולים לפתח יותר מאנשים אחרים את פטרת הציפורניים ואת הסיבוכים שנלווים אליה כיון שממילא הם סובלים מזרימת דם לקויה – במיוחד לאיזור הגפיים המרוחקות. לפיכך חוסה עליהם להתייחס לבעיה בהקדם ולא להתייחס אל הפטרת כאל בעיה אסתיטית גרידא. לא מומלץ לחולי סוכרת להסיר את הציפורן המודלקת בזיהום הפטרייתי במלואה – כיון שקצב ההחלמה שלהם מפצעים מאד איטי. יותר מכל אדם אחר חולה סוכרת צריך לקצוץ את שולי הציפורן המרקיבה, לטבול את הציפורניים המזוהמות בחומרים טבעיים כפי שפורטו לעיל והעיקר להתמיד בטיפול יום יום לפחות במשך 4 חודשים עד לקבלת מרקם בריא מלא של כל הציפורן.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • אלהים מכניס אותנו לעיתים לתוך צרות, מחלות, ומים סוערים- לא כדי להטביע אותנו - אלא כדי לנקותנו

  אנונימי