תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מה שאתם לא יודעים על פטרת הציפורניים

פטרת ציפורניים היא בעיה רפואית שכיחה בקרב מבוגרים מעל גיל 50 עד 60  והיא הסיבה מספר אחד של הביקורים לפודיאטר (מומחה כפות רגליים). למרות הנפיצות של הבעיה הזו עדיין רובצים סביבה כמה אגדות אורבניות או אם תרצו מיתוסים לא מבוססים. מה אתם צריכים לדעת על 'האויב' כלומר על פטרת הציפורן- כדי להילחם בבעיה ביעילות?

להלן מספר מיתוסים שגויים שרווחים בציבור ונוגעים לפטריות בציפורניים:

פטרת ציפורניים מאפיינת אנשים מלוכלכים שלא מקפידים על היגיינה אישית

לא נכון. פטריות בציפורניים עשויות להגיע דווקא מבריכות שחייה, מכוני כושר, או מחדרי מקלחת. הפטריות נוטות לשגשג באזורים חמים ולחים כמו מתחת לציפורני כף הרגל ודי בחתך קטן או בשריטה כדי לאפשר לנבג פטריה לחדור פנימה ולהתחיל "להכות שורשים".במילים אחרות פטרת ציפורניים לא מאפיינת בהכרח אנשים מלוכלכים אלא אנשים עם מערכת חיסון מאותגרת כמו למשל חולי סוכרת או חולי סרטן

אי אפשר לרפא פטרת בציפורן עם משחה מקומית.

ממש לא נכון. אמנם טיפול מקומי דורש זמן ומחויבות למשימה למשל לא לשכוח למרוח תמציות טבעיות כמו שום / אורגנו / חומץ תפוחים / שמן ציפורן ושמן קינמון על הציפורן הנגועה. משמחה מקומית חייבת לחדור את השכבה הקרטינית של הציפורן ולהגיע לפטרת כדי לחסלה וכאן מדרשת התמדה ומחויבות יומיומית. זאת לעומת טיפולים של לייזר לפטרת הציפורן שמאפשרים לעיתים מספר פגישות עם הרופא.

כדי לטפל בפטרת הציפורן – מומלץ להסירה לחלוטין

הסרת הציפורן המזוהמת היא אמצעי מועיל ביותר לטיפול בפטרת הציפורניים אבל זו אינה האפשרות הטיפולית היחידה. הסרת הציפורן חושפת את הפטרת והנבגים לאוויר ולאור מה שמקשה על חיי הפטריה והיא מאפשרת מגע הדוק יותר של המשחה הטיפולית (למשל שמן נים או שמן עץ התה) עם העור המזוהם.

הכי טוב למרוח מעט אקונומיקה על הציפורן המזוהמת

אין פתרון טבעי מוחלט אחד לטיפול בפטרת ציפורניים. ישנן תרופות טבעיות רבות החל מחומץ לבן, חומץ תפוחים שמן אמו או שמן מנוקה לטיפול בפטרת ציפורניים אבל כל אדם הוא מקרה לגופו ולכל אדם יש טיפול טבעי ייחודי שיהיה יעיל עבורו ספציפית. מסיבה זו שטחנו בפניכם כאן מגוון רחב של אפשרויות טיפול טבעי בפטרת הציפורן. יש לנסות כל אחת מהן עד שתגיעו לפתרון המושלם עבורכם.

פטרת ציפורניים? לי זה לא יקרה

לא בהכרח נכון כיון שמדובר בתופעה נפוצה ביותר ולפי מספר הערכות ל- 60% מאיתנו יהיה זיהום פטרייתי בציפורן כף הרגל בשלב כלשהו בחיים. שם המשחק בהקש\דר הזה הוא מניעה: ניגוב מלא של כפות רגליים לאחר המקלחת, חבישת גרביים מכותנה / נעליים מאווורורת והקפדה שלא ללכת יחפים במקלחות ציבוריות.

אפשר ל"התלבש" על פטרת הציפורניים ולחסלה בתוך ימים ספורים בשיטת הזבנג וגמרנו

לא נכון. גם אם תלכו על טיפולי לייזר טכנולוגיים הרי שעדיין לוקח לציפורן הבריאה כתשעה חודשים עד שנה לצומח מבסיס הציפורן ועד לגודלה המלא. טיפולי לייזר מצליחים בכ90 אחוז מן המקרים אבל במקרי פטרת קשה יש לחזור עליהם כדי לעשות מעין 'וידוא הריגה של הנבגים'. לפיכך לא ניתן לחסל פטרת ציפורניים בשיטה של זבנג וגמרנו – שם המשחק הוא סבלנות והתמדה. אם אם התחלתם לראות קצה של רקמת ציפורן בריאה שגדלה בבסיס הציפורן- עדיין לא ניתן לנוח על זרי הדפנה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • על ידי תרופות תוכל אולי להאריך את חייך, אבל המוות ישיג גם את הרופא

    וויליאם שייקספיר