תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

חרדה וסוכרת קשורים עם פטרת ציפורניים

פטרת הציפורניים מתנחלת אצל כ50% מן האוכלוסיה הבוגרת. מדובר במפגע קוסמטי ובריאותי שקשה להיפטר ממנו. גם החלמה מלאה מאירוע של פטרת בציפורן מסתיים לעיתים בהדבקה של ציפורן אחרת או בהישנות של הפטרת. כדי לחסל את האורגניזם של פטרת הציפורניים באופן מוחלט חייבים להבין מהם הגורמים העמוקים יותר למטרד הבריאותי הזה, ומי מאיתנו מועד יותר ללקות בו.

חרדה ומתח נפשי גורמים לגדילה של קנדידה ופטרת ציפורניים

כאשר אדם מערבי סובל מגדילה של קנדידה בגופו (שיכולה להתבטא בין בשאר בגדילה פטריה במיעיים, פטריה באיברים אינטימיים, או פטרת הציפורניים) הוא אוטומטית מורגל לחפש את הפתרונות במישור הפיזי. במילים אחרות הוא יחפש תרופה או חומר ריפוי שיחסלו את הפטרת ויחזירו את האיזון של מערכות הגוף. הבעיה היא שלעיתים קרובות ה"מטבע" מונחת מתחת לפנס אחר: ההיבט הנפשי והרגשי

אנשים חרדתיים דאגנים ומתוחים מגדילים את הסיכון שלהם ללקות בפטרת

העולם שמסביבנו מספק לנו סיבות רבות לדאגה ולחרדות: מופעלים עלינו כל הזמן לחצים כלכליים, מתחים הנוגעים ליחסים במקום עבודה, ציפיות לקריירה, גידול ילדים, תאונות, טיפול בהורים קשישים וכו'. כאשר אנו מוטרדים בכל כך הרבה לחצים נפשיים – מערכת החיסון שלנו עסוקה ל"לבצע התאמות לסביבה", היא "עסוקה יתר על המדה" וכך אורגניזמים פשוטים כמו טינאה אונגואיום (הגורם של פטרת הציפורניים) או קנדידה אלביקנס (האורגניזם המרכזי שמייצר פטריה בנרתיק)- יכולים לחדור בקלות יחסית את חומת המגן של הגוף ולחולל בו שמות. (ראו באתר מאמר על סיבוכים של פטרת הציפורניים)

סוכרת קשורה קשר הדוק עם פטרת הציפורן

אנשים שחולים בסוכרת נוטים לסבול בשכיחות גבוהה יותר מפטרת ציפורניים. הסיבה לכך היא שרמות גבוהות של סוכר בדם הופכות את מרקם הציפורן לשביר ופגיע, מה שמאפשר לאורגניזם (הפטריה) לחדור ביתר קלות ולהתנחל על מצע הציפורן. למעשה אחת הדרכים לאבחן סוכרת מוקדמת היא דרך התבוננות על מרקם הציפורן. אם זו נוטה להיסדק ולהצהיב יש סיכוי שאתם נוטים לפתח סוכרת קלה (כך ניתן גם לעצור את התהליך) – גם אם עדיין אין לכך תסמינים אחרים כמו יובש בפה, צמא ושאר תסמיני סוכרת.

טראומה בציפורן עלולה להוביל לפטרת ציפורניים

אנשים אקטיביים מאד כמו ספורטאים (טניסאים, כדורגלנים, אצנים ועוד) שפוצעים דרך הפעילות הגופנים את כפות הרגליים שלהם – נוטים גם הם לפתח פטרת ציפורניים בציפורני כף הרגל. הסיבה לכך היא שהטראומה בציפורן פותחת פרצה ומאפשרת לאורגניזמים (הפטריות) להיכנס ולהתנחל במצע הציפורן. ספורטאים גם נוטים לדחוס את כפות רגליהם בנעל ספורט שנוטה מטבעה להיות סגורה ובלתי מאווררת מה שמספק בתורו כר מחיה נרחב לשגשוג הפטריות.

גורם נוסף לפטרת ציפורניים: תזונה קלולקת

לא תאמינו אבל חלק ניכר מהמזון שאתם מכניסים לפה נגוע במיקו-אורגניזמים (פטריות נבגים ועובשים) מבלי שאתם בכלל מודעים לכך. המזונות הראשיים שנושאים איתם את היצורים החיים הללו הם בוטנים, לחם עם שמרים, גבינות (כל אחד יודע שגבינה היא מצע אידאלי לגידול עובשים), מיצי פירות (שעומדים הרבה זמן על המדף) ופיסטוקים. כאשר מזונות אלו שנושאים נבגים ופטריות נכנסים למערכת העיכול קל להם להתפשט לאיזורים נוספים בגוף, להתרבות ולהתיש את מערכת החיסון. התוצאה לעיתים קרובות היא עייפות כרונית אבל גם קושי של הגוף להתמודד ביעילות עם אורגניזמים שחודרים מבחוץ ובאים במגע עם כף רגל או ציפורן שנסדקה קלות. למי שרוצה להיפטר מפטרת ציפורניים באופן מוחלט ולתמיד המסקנה ברורה: להימנע ממזונות שמעודדים עובש/פטריות בגוף כמו בוטנים, מוצרי חלב, סוכרים ולחמים על בסיס שמרים.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אושר הוא בריאות טובה וזכרון קצר

    אלברט שווייצר