תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מהי התזונה המומלצת לחיסול פטרת ציפורניים?

פטרת ציפורניים חוזרת ונשנית (החלמת הציפורן והזדהמותה בשנית בפטרת הציפורן)  היא עדות למערכת חיסונית מאותגרת, והמקום הראשון להתמודד עם בעיה זו מתחיל בתזונה נאותה שמלווה את הטיפול החיצוני. מה אתם צריכים לאכול כדי לטפל בפטרת ציפורניים ולמנוע את חזרתה?

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים היא אחת מהתרופות הטבעיות ביותר לטיפול ורפוי פטרת ציפורניים. הטיפול בחומץ תפוחים לוקח זמן וסבלנות, אבל מדובר בתכשיר טיפולי זול יעיל ונקי מרעלים. שתו כוס מים עם כף חומץ תפוחים לפני כל ארוחה. נוכחות החומץ במעיים תמנע את התרבות הפטריות שכבר נמצאות שם או פטריות שהגיעו עם אוכל שמזוהם בהן (גבינות / שמרים בלחם /בוטנים). לטיפול הזה יש גם תופעת לוואי רצוי אחרת : שריפת שומנים והענקת תחושה של פרץ אנרגיה לגוף.

תזונה עם הרבה שום

שלבו שום טרי בכל תבשיל או סלט. עליכם לדעת כי שום לא רק לוחם בחיידקים אלא מהווה גם סוכן קטלני למיקרואורגניזמים כמו פטריות. השום ממריץ בנוסף את המערכת החיסונית ומסייע לה להילחם בזיהומים באופן יעיל וכשמערכת החיסון במיטבה היא תהדוף ביעילות פטריה שמנסה לחדור לציפורן כף הרגל ולא תאפשר לה להתנחל בגוף


הימנעו מסוכרים עמילנים ופחמימות פשוטות

בתקופה שבה אתם מנסים לחסל את הפטרת- נסו להימנע לחלוטין מסוכרים ופחמימות או לפחות לצמצם את צריכתם. סוכרים כוללים גם סוכרי פירות וירקות מתוקים. זה נשמע בלתי אפשרי כמעט – אבל זכרו כי כל מנה מתוקה שאתם מכניסים לפה מעודדת את גדילת קנדידה במעיים או את הזיהום הפטרייתי בציפורניים פשוט כיון שסוכר הוא חומר המזון של הפטריה

שתו הרבה מים כדי להילחם בפטרת הציפורן

שתיית מים רבים במהלך היום הכרחיים לטיפול בפטרת מכל סוג גם בפטרת ציפורניים. מים שוטפים את הרעלנים שהפטריה מייצרת, מסייעים לסילוקם מהגוף ומונעים מהנבגים לגדול ולהתפתח לפטריות.

אכלו מזונות שעשירים בחלבון, גופרית אבץ וביוטין

גופרית, צורן וביוטין נחוצים לבניית ציפורן בריאה ועמידה מפני שברים והיסדקויות. בהקשר זה מומלץ לאכול שפע של ירקות כמו ברוקולי בצל וסויה. גם המינרל אבץ משחק תפקיד מרכזי בבנית שיער וציפורניים חזקים והוא נמצא בשפע בגרעיני דלעת ובדלעת עצמה. הרעיון של מזונות אלו הוא לאפשר בניית מרקם ציפורן איתן ויציב. ככל שהצפורן בריאה וחזקה יותר – כך קשה לפטריות לחדור אל הגוף ולהתנחל מתחת לציפורן.

תזונה נכונה נגד פטרת הציפורן

התוצאות שתשיגו עם תזונה נאותה לא מופיעות בין לילה ולעיתים לוקח כשנה עד שרואים שינוי משמעותי- אבל תזונה היא גורם הכרחי תומך לכל טיפול חיצוני שאתם עושים כנגד פטרת הציפורן. גם אם אתם הולכים על טיפול קיצוני כמו שימוש בלייזר – עדיין לתזונה יש משקל מרכזי בפתרון ארוך הטווח של הבעיה ובמניעת הדבקה חוזרת של ציפורניים אחרות.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם