תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

שמן מנוקה לטיפול בפטרת הציפורניים

מבין כל התרופות הטבעיות לטיפול בפטרת הציפורניים, שמן מנוקה המופק מעץ שגדל בניוזילנד– הוא אחד המומלצים ביותר. מדוע שווה לבדוק את השימוש בשמן מנוקה כטיפול אנטי פטרייתי לפני שמנסים תרופות מרשם?

שמן מנוקה הוא אחד ממוצרי הטבע העוצמתיים יותר כנגד טיפול בפטרת הציפורניים כיון שבחומר הפעיל שלו (לפטוספרמון) יש תכונות חיטוי חזקות גם כנגד פטרת וגם כנגד חיידקים (גרם שליליים וגרם חיוביים). בשונה מתרופות מרשם בעלות פוטנציאל הרסני לכבד, שמן מנוקה יכול לעשות את העבודה של ניקוי הציפורן המזוהמת מבלי להסתכן בתופעות לוואי סיסטמיות.

כמה מילים על פטרת הציפורניים ושמן מנוקה

פטריות בציפורניים מתפתחות כאשר יש להן "פירצה שקוראת לגנב". בכף הרגל פרצות כאלו מופיעות למשל כחתכים או פצעים קטנים בסמוך לציפורני הבהונות. כאשר הרגליים הפצועות נחשפות לסביבה לחה וחמה (מקלחות ציבוריות, סאונות רטובות או ברכות שחייה ומקומות ציבוריים דומים אחרים) הן עלולות להידבק בנבגי הפטרת ואחר כך לפתח תסמינים של ציפורניים מזוהמות: צהובות, עבות, מתעקלות או שבירות. נעליים סגורות או גרביים שלא מספקות במדה מספקת זרימת אוויר לכף הרגל מחמירות את בעיית הפטרת ומאפשרות לה לשגשג. לא תמיד התסימנים כוללים כאבים בציפורניים. מתי מופיעים כאבים בפטרת ציפורניים? אלו כאשר הציפורן המזוהמת מנסה להיפרד ממצע העור שתתחתיה.

למה שמן מנוקה יעיל כל כך לטיפול בפטרת ציפורניים?

גם דבש מנוקה וגם שמן מנוקה (לשמן זה אגב יש ארומה של טעם מתוק) נמצאו יעילים נגד זני חיידקים כמו הליקובקטר פילורי, סלמונלה, וחיידקי אי קולי אבל גם נגד פטריית מנטגרופיט טריכופיטון אשר אחראית בין השאר להתפתחות סימפטומים של פטריות בציפורני כף הרגל. בדומה לשמן עץ התה האוסטרלי גם את שמן המנוקה ניתן להניח על הציפורן המזוהמת מבלי לדלל אותו בשמן נשא (שמן נשא הוא למשל שמן שקדים או שמן זרעי ענבים).

שיטת הטיפול בשמן מנוקה לפטרת הציפורניים

מומלץ למרוח את שמן המנוקה גם על הציפורניים וגם לנסות להחדיר אותו לעור שמתחתיהן כאשר על פעולה זו כדאי לשוב ולחזור פעמיים ביום – מדי יום - ולפחות במשך כחודש. לשמן מנוקה יש גם יכולת למנוע היווצרות פטרת ציפורניים ולכן יש הממליצים לטפטף אותו בתוך נעלי התעמלות או גרביים. פעולה זו תחסל את הנבגים לפני שהם מכים שורש ומתפתחים לתסמונת גדולה של פטריות בציפורניים.

מתי לטפטף שמן מנוקה מדולל ישירות על הציפורן המזוהמת?

בדומה לשמן עץ התה שמן - מנוקה יכול אף הוא לגרות את העור שמסביב לציפורן. אם יש לכם עור רגיש, שווה לשקול לדלל את שמן המנוקה עם שמן נשא (חוחובה, שמן שקדים, שמן זית או שמן זרעי ענבים). יחסית לשמן עץ התה הוא מגרה הרבה פחות את העור אבל במדה והעור מאדים או הופך רגיש לאחר טפטוף שמן המנוקה – יש לחדול מייד עם הטיפול ולהתייעץ עם מומחה.

לא רק לפטרת ציפורניים: לאלו בעיות רפואיות אחרות יעיל שמן המנוקה?

כאמור ההתוויה המיידית של שמן המנוקה היא לטיפול בזיהומים חיידקיים וזיהומי פטריות (לרבות פטריה הנגרמת מקנדידה אלביקנס) – אבל מסתבר שמעבר לשימוש בפטרת ציפורניים- שמן המנוקה יעיל מאד גם לבעיות עור אחרות כמו פורונקולים, פצעי בגרות, אקזמה (אטופיק דרמטיטיס), עקיצות חרקים, עור סדוק וקשקשים בקרקפת.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • שמחה, מתינות ומנוחה טורקים את הדלת בפרצופו של הרופא

    הנרי וורדסוורת'