תרופות סבתא

הלבנת שיניים ביתית: איך להסיר כתמים משיניים מצהיבות?

הקונספט של הלבנת שיניים צהובות או מוכתמות נמצא בכל מקום: גם בטיפולים אצל רופא השיניים אבל גם במשחות שיניים או בערכות מיוחדות שמבטיחות לכם חיוך בוהק. החסרון של כל זה מונח בכימיקלים שטיפולים אלו מחדירים למערכות הגוף. איך תוכלו להלבין שיניים מוכתמות באופן טבעי ובאמצעים ביתיים?

הלבנת שיניים ביתית-הלבנת שיניים עם פירות קשים

הטבע צייד אותנו בפירות ובירקות שפועלים כמו מברשת ומשחת שיניים טבעיות. נשנוש תדיר של פירות קשים כמו גזר, תפוחים או גבעולי סלרי ינקה את משטח השן ויעניק לשיניים מראה בוהק צעיר ורענן בלי לגרום נזקים לאמייל של השן עם כימיקלים אחרים.

הלבנת שיניים ביתית-קקאו טבעי להלבנת שיניים

קליפת פולי הקקאו הטבעי מכילה חומרים קטלניים לחיידקים שנמצאים בפה. לעיתים קרובות שן מצהיבה אינה רק פונקציה של כתמים אלא גם כתוצאה מתהליך רקבון איטי של השן ע"י חיידקים שנמצאים בפה בשפע.אכילה קבועה של מספר פולי קקאו ליום מונעת מן החיידקים הללו להשתולל ושומרת על השיניים- כתופעת הלוואי הרצויה של צריכת פולי קקאו היא מצב רוח טוב ושיכוך חרדה (בשל תכולת הטריפטופן והמגנזיום הגבוהות) שמכיל הקקאו.

שימו לב שאנו מדברים כאן על פולי קקאו בצורת הטבעית ובטעמם הטבעי המריר – ולא על שוקולד שמכיל סוכר וחומרים אחרים.

הלבנת שיניים ביתית-הלבנת שיניים עם קליפת בננה

בחלק הפנימי של קליפת הבננה יש חומרים טבעיים מעולים שיכולים להוביל להסרת כתמים שנדבקו לציפוי השיניים. טלו את קליפת הבננה הפנימית ושפשו איתה את השיניים למשך כשתיים עד שלוש דקות. שטפו במים פושרים את השיניים לאחר כרבע שעה. המינרלים שבקליפת הבננה כמו אשלגן מגנזיום ומנגן נכנסים לתוך רקמת האמייל מספגים בתוכה ומלבינים אותה את השן באופן מתון. רצוי לבחור קליפת בננה רכה ובשלה יחסית כיון שבקליפה כזו המינרלים נמצאים בריכוזים גבוהים יותר. אש לחזור על הטיפול הזה פעמיים ביום ולמשך שבועיים כדי לראות תוצאות.

הלבנת שיניים ביתית-סודה לשתיה להלבנת שיניים? חומר שנוי במחלוקת

ללא ספק סודה לשתיה היא חומר מלבין ומחטא. היא תלבין משטחי סניטריים כמו למשל את הכיור של הבית, היא תסיר כתמים מבגדים שהוכתמו וגם תסיר כתמים משיניים מצהיבות – אבל כאשר מדובר על הלבנת שיניים – סודה לשתיה היא חומר שנוי במחלוקת שיש כאלו הממליצים להימנע ממנו בשל הפוטנציאל הגבוהה שלה לשחוק את ציפוי השן (האמייל). יחד עם זאת כיון שמדובר בחומר מלבין טבעי שמראה תוצאות מהירות יהיו אנשים שיעדיפו להשתמש בחומר הזה להלבנת שיניים – במקרה כזה ההמלצה היא לא לשפשף את השן עם הסודה לשתיה אלא ללכת על שטיפות פה, או מקסימום מקסימום על הברשה רכה בלבד יחד עם תמיסת ליסטרין. אל תערבבו סודה לשתיה עם מי חמצן (תמיסה פוטנטית ביותר להלבנת שיניים) כיון שכך אתם נוטלים סיכון ממשי יותר לשחיקת השיניים, לאיכול האמייל ולנזקים חמורים.

הלבנת שיניים ביתית-להלבנת שיניים אכלו גבינה לבנה או יוגורט בסוף כל ארוחה

ישנם רופאי שיניים שממליצים לקנח כל ארוחה עם יוגורט און עם מוצר חלבי רך אחר (למשל גבינה רכה). המינרלים שנמצאים במוצרי החלב כמו זרחן וסידן עשויים להיספג בתוך הצינוריות העדינות של ציפוי השן ולהבהיר אותה. אגב, לא חייבים לאכול את הגבינה או את היוגורט ממש- מספיק למרוח אותם על השיניים לכמה דקות ולשטוף.

הלבנת שיניים ביתית-התווית נגד למוצרי החלב

מחקרים רביםחושפים מראים כי מוצרי חלב אמנם עשירים בסידן אך בשל החלבון מן החי שבמוצרי החלב, הסידן "בורח" מן הגוף מה שיוצר דווקא במפתיע כביכול אוסטאופורוזיס! לכן למעשה יש להמנע ממוצרים אלו כמה שאפשר, ובייחוד למי שסובל מבעיות שונות במערכת העיכול או ממחלת הסכרת.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בכל יום אתה עושה אחת משני דברים: בונה בריאות בגופך או לחילופין- יוצר בו מחלות

    אדל דייויס