תרופות סבתא

תרופות סבתא להלבנת שיניים

שיניים מוכתמות או מצהיבות מאפיינות אותנו ככל שאנו מזדקנים. מסיבה זו, אנשים עושים הרבה כדי שהשיניים שלהם לא יסגירו את גילם. הם ילכו על טיפול הלבנת שיניים בכימיקלים או על הלבנת שיניים בלייזר, אבל לפני כן שווה לנסות אמצעים טבעיים אחרים שיעשו את העבודה. מהן  תרופות הסבתא הטובות ביותר להלבנת שיניים?

תות שדה להלבנת שיניים

בכל תורות הריפוי העממיות תמצאו את ההמלצה למעוך תות שדה על שיניים מוכתמות ולצחצח עם המחית הזו את הפה כדי להשיג אפקט של שיניים לבנות. בפולקלור הריפויי הזה יש גם אמת: תות שדה מכיל כמויות נאות של חומצה מלית (חומצה שנמצאת אגב גם בתפוחים ובחומץ תפוחים) שבכוחה להסיר כתמי קפה, קקאו, קולה או תה משיניים מצהיבות ולהלבין אותן.

האם קליפת תפוז אפקטיבית להלבנת שיניים?

החלק הפנימי הלבן בקליפת התפוז עושה עבודה יפה בהסרת כתמים שטחיים מהשן. אין הכוונה לכתמים שהשתרשו שם עם השנים ונספגו כבר עמוק בצינוריות האמייל אלא לכתמים חיצוניים שעדיין ניתן להסירם באמצעים טבעיים פשוטים. קחו קליפת תפוז אורגני (אורגני בלבד שכן הגידולים הלא אורגניים מכילים חומרי הדברה וציפויי שאינכם רוצים להחדיר לפה), שטפו אותה ושפשפו עם חלקה הלבן (החלק הפנימי של קליפ התפוז) את השן המוכתמת למשך מספר דקות. היופי הטיפול הטבעי הזה הוא שקליפת התפוז בשונה מתוכנו הפנימי אינה מכילה חומצה שמאכלת את השן אבל היא מכילה חומרים מלבינים טבעיים כמו לימונן, ויטמין סי, סיבים תזונתיים וגלוקרט.

מי חמצן וסודה לשתיה להלבנת שיניים? זהירות!

אין ספק ששני החומרים הללו הם מלבינים חזקים מובהקים ויש להם יתרון בריאותי נוסף שבמחיצתם אורגנזימים כמו חיידקים ופטריות שמגשגשים בפה- מתקשים לחיות. יש אנשים שרוקחים לעצמם בבית תמיסה של רבע כפית מי חמצן 3% יחד עם כפית מחוקה של סודה לשתיה ומעט מלח ים ומצחצחים את השיניים במשחה הביתית הזו פעם בשבוע כדי להשיג אפקט של הלבנת שיניים. יחד עם זאת השילוב של החומרים החזקים הללו יכול להסב נזק יותר מתועלת כיון שגם החניכיים וגם השיניים הן רקמות רגישות ותמיסה כזו עלולה להסב להן נזק כמו למשל כרסום ציפוי השן- אזאל תקחו את הסיכון.

המנעו ממזונות משחירי שיניים: יין, קפה...

כשם שיש מזונות מלביני שיניים כמו ירקות קשים, תפוחים, גזר, קליפת בננה, תות שדה וקליפת תפוז כך ישנם מזונות שמשחירים אותן. מזונות אלו כוללים בין השאר יין אדום, קפה, תה, ומשקאות קלים. אם צרכתם ממזונות אלו מהרו לצחצח שיניים מייד כדי למנוע את ספיגת הכתמים בצינוריות ציפוי השן.

הלבנת שיניים? לפני הכל: הגיינת פה טובה

משטח השן החיצוני עשוי להיות לבן ובוהק אבל הכתמים בשיניים משתקפים לפעמים דרך כתמים שנמצאים בחלק הלטרלי של השן (במפגש בין שתי שיניים). ניקוי הפה עם חוט דנטלי או קיסמים שמגיעים לאיזורים הללו שלמברשת השיניים קשה להגיע הוא הצעד המניעתי והטיפולי הראשון שלכם אם אתם חושקים בשיני פניני לבנות.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם