תרופות סבתא

שבירת מיתוסים וצמחי מרפא להלבנת שיניים טבעית

בדומה לבוטוקס, גם הלבנת שיניים הפכה להיות טיפול מבוקש שאנשים מוכנים לשלם עליו מחירים גבוהים גם בכיס וגם בבריאות. בעיקרון, צבע השיניים הוא עניין גנטי שמשתנה מאדם לאדם אם כי שיניים נוטות להיות מוכתמות באופן טבעי עם העליה בגיל. להלן כמה עובדות שאתם צריכים לדעת על הלבנת שיניים טבעית

מניעה היא תרופה: הימנעו מחומרים מכתימי שיניים

הדרך הטובה ביותר לשמור על חיוך בוהק עם שיניים לבנות היא להימנע ממזונות, נוזלים, או תרופות מכתימי שיניים. הבולטים מבין אלו הם קפה, תה, ניקוטין, יין אדום, צבעי מאכל.

לימונים להלבנת שיניים? זהירות!

הדרים כמו לימונים ותפוזים מכילים חומצת הלימון שעשויה לאכל את ציפוי השן ולחשוף את הקמה הפנימית יותר של השן (דנטין) מה שיגרום לשינוי בצבע השן ובהכתמתה. אם אתם אוכלים לימונים או הדרים אחרים שטפו את השיניים וצחצחו אותם מייד לאחר הארוחה. אותו דבר נכון גם לגבי שטיפות פה בחומץ או בחומץ תפוחים. אם כי מדובר במוצר טבעי קטלני לחיידקים שגם מלבין משטחים- לא מומלץ לחשוף אליו את אמייל השן כדי לא להגיע למצב של שחיקת הציפוי עם החומצה.

קולה(וחברותיה המוגזות) משחירות את השיניים

משקאות קלים כמוכמו קוקה קולה או משקאות קלים אחרים מכילים לפעמים חומצות ששוברות את הסידן של השן ומפרקות את האמייל. מוטב להימנע מאלו לחלוטין ולא רק בגלל הנזק שהם מסבים לשיניים- אסתטי ופנימי.

אנטיביוטיקה ופלואוריד משחירים את השיניים

אנטיביוטיקה מסוג טטרציקלין ידועה כמכתמיה את צבע השיניים ואותו דבר נכון גם לגבי פלואוריד. למרות שהתעשייה של רפואת השיניים גומרת על פלואוריד את ההלל- מדובר בחומר מאד בעייתי, מאד רעיל שאחד מנזקיו הוא הכתמת שיניים!

הלבנת שיניים עם מי חמצן?

רופאי השיניים שעוסקים בהלבנת שיניים משתמשים בתמיסות מי חמצן בריכוזים מאד גבוהים 35-37 אחוזים. בקבוק מי החמצן שאתם רוכשים בבית המרקחת מכיל 2 עד 3 אחוזים והוא לא יעשה את עבודת ההלבנה כדבעי. להיפך מדובר בחומר "שורף" שעלול לגרום לכוויות רגישויות ודלקות בחניכיים. אל תשמשו בחומר הזה באופן עצמאי למטרה הזו של הלבנת שיניים.

האם להשתמש במלביני שיניים שניתן לרכוש ברשתות הפארם?

מדובר בפתרון זמני חלקי ומאד בעייתי כיוון שללא הימנעות ממוצרים וממזונות הגורמים לכתמים בשיניים, השיניים שוב יוכתמו וטיפול חוזר ונשנה במלביני שיניים מסב נזק שכן הוא הורס את האמייל, חושף את הדנטין והתוצאה תהיה שיניים יותר צהובות מנקודת הזמן שבה התחלתם את הטיפול. מאותה סיבה מומלץ להימנע ממשחות שיניים המכילות חומרים שוחקים כמו סיליקה.

בטוח וטוב- צמחי מרפא להלבנת שיניים: מרווה, ציפורן, מנטה

לאורך השנים למדה הרפואה העממית על ערכו של צמח המרווה בחיזוק חניכיים והלבנת שיניים. לצרכים טיפוליים אל תסתפקו בחליטה מרווה וגרגורה אל בהרתחתעלי המרווה במים ושטיפת הפה איתם. צמחי מרפא נוספים לחיזוק שיניים והלבנתם עם עלים מעץ אלת המסטיק, שמן קמפור, שמן ציפורן ואבקה, אבקה מעלי מנטה מיובשים, תמצית של אגוז שחור, וחומצה בורית.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • מי שרוצה לחוס על חייו, צריך להרחיק עצמו מאד מן הדוקטורים והרופאים- כי הם מועדים לקלקל, ומזיקים מאד.

    רבי נחמן מברסלב (מתוך שיחות הר"ן)