תרופות סבתא

שלוש שיטות חדשניות ואפקטיביות לטיפול בכאבי גב בלי תרופות וניתוחים

סובלים מכאבי גב? אתם לא מוכרחים להקרין את עצמכם בצילומי רנטגן, לבלוע תרופות כימיות המשככות כאבים או לעבור ניתוחים מיותרים. בואו ללמוד על 3 שיטות טיפול טבעיות חדשניות שיסייעו לכם להיפטר מכאבי גב  באופן שלם ואפקטיבי ללא תרופות וללא ניתוחים.

סובלים מכאבי גב? אתם לא מוכרחים להקרין את עצמכם בצילומי רנטגן, לבלוע תרופות כימיות המשככות כאבים או לעבור ניתוחים מיותרים. בואו ללמוד על 3 שיטות טיפול טבעיות חדשניות שיסייעו לכם להיפטר מכאבי גב באופן שלם ואפקטיבי ללא תרופות וללא ניתוחים.

כשאתם באים לאורתופד שלכם בקופת חולים עם התלונה השכיחה: "כואב לי הגב", הרי שבחלק ניכר מן המקרים הוא יתן לכם הפניה לצילום רנטגן, וישלח אתכם הביתה עם משככי כאבים או עם תרופה אנטי-דלקתית כמו אטופן, אדוויל וכיו"ב. למותר לציין שהפתרון הזה שטחי, חלקי ומאד בעייתי כיון שיש בו פוטנציאל לתופעות לוואי שמזיקות לגוף בטווח הארוך.

למה מלעיטים אתכם בכדורים נגד כאבי גב?

ד"ר שלדון שטיין, מומחה לכירורגיה אורתופדית שעבד בעבר באחת מקופות החולים מספר כי הוא ראה מדי יום בין 60 ל70 פציינטים. "הבעיה המרכזית של טיפול המיינסטרים בכאבי גב, "אומר שטיין, "היא בהיעדר אבחנה נכונה ואני שואל את עצמי איך אפשר בכלל לטפל בבעייה רפואית ללא אבחנה מדויקת שלה".

האם כאב הגב שלכם ממקור שרירי? מבעית שלד או ממקור נוירולוגי?

שטיין צודק. מנסיון אישי אוכל להעיד כי "כאבי גב" הוא מושג עמום, ערטילאי, אניגמטי כמעט אצל הרבה רופאים שאצל ביקרתי וברירת המחדל שלהם היא לרשום הפניה לצילום עם מרשם למשככי כאבים.

שטיין: "אחת השאלות הראשוניות שאני מציג בתשאול הפציינט (לקיחת האנמנזה) היא: "האם הגב כואב לך גם בלילה כשאתה שוכב במטה?. אם התשובה חיובית קרוב לוודאי שלא מדובר בפריצת דיסק בעמוד השדרה אלא בבעיה שרירית".

טיפול בכאבי גב מתוך ראיה הוליסטית של מערכת הריפוי בגוף

שטיין מציע היום 3 חלופות אפקטיביות לטיפול בכאבי גב: טיפול באוזון,טיפול בפרולותרפיה (ראו מאמר על פרולותרפיה בקטיגוריה של שיטות ריפוי) וטיפול prp שעושה שימוש רפואי בטסיות דם של אותו פציינט. היופי בשיטות הללו מונח לדעתי בהתייחסות ההוליסטית אל הגוף ובהנחת המוצא שהגוף יודע לרפא את עצמו לבד, וכי התפקיד של הרופא אינו אלא להקל על תהליך הריפוי הטבעי הזה – במקום להתערב בצורה גסה ופולשנית (למשל ע"י הלעטה במשככי כאבי / ניתוחים מיותרים).

טיפול בכאבי גב ע"י אוזון

באוזון (טיפול בחמצן משולש o3) עושים שימוש לשורה רחבה של מחלות ומדווים כמו למשל טיפול אלטרנטיבי בסוגי סרטן מסוימים או טיפול בבעיות נוירולוגיות כמו טרשת נפוצה. ניתן לקבל את האוזון במספר צורות : בעירוי לדם (מקובל בבעיות נוירולוגיות), בזריקות לשרירים או למפרקים, או כמשחה (למשל כטיפול בסרטן העור). בהקשר של כאבי גב צורת מתן האוזון היא בגז או בזריקות ושטיין מסביר את הרציונל: "כל תהליך הבראה בגוף תלוי בכמות החמצן שמגיעה לרקמות. אחת הסיבות השכיחות של כאבי גב בהריון אצל נשים נעוצה במפרק המחבר את האגן לעמוד השדרה (sacro iliac joint). כשמזריקים לאיזור הכואב הזה זריקות אוזון מתחולל תהליך ריפוי שבמסגרתו מתעוררות תגובות כימיות שמושכות את התאים הדרושים להבראת האיזור ולהחלמתו. מנסיוני די לפעמים ב 3-6 טיפולים כאלו כדי להשיג תוצאות מרשימות של החלמה.

טיפול בכאבי גב באמצעות פרולותרפיה

לא בכל כאב גב יש בהכרח גם תהליך דלקתי נלווה. שיטת הפרולותרפיה מציעה להזריק תמיסת גלוקוז לאיזור הכואב (בין אם מדובר בשחיקת סחוס בברכיים, כאבי גב, או כאבים באיזור עמוד השדרה או בבעיות שלד אחרות). הזרקה זו מעוררת את התהליך הדלקתי של הגוף באופן מכוון וזה מושך לאיזור הגב הכואב את תאי הריפוי של הגוף ומחולל תהליך ההחלמה. מדובר בגישה של "הפוך על הפוך": באופן מניפולטיבי הרופא יוצר תהליך דלקתי כדי לעודד אחריו תהליך של הבראה. בשיטת הפרולותרפיה אסור לקחת במקביל תרופות אנטי דלקתיות כדי לא להפריע לתהליך המושכל שאנו מכוונים אליו ולשבש אותו. גם במשיטת הפרולותרפיה די לעיתים בלא יותר מ 6 טיפולים כדי להשיג תוצאות מרשימות ב בהעלמת כאבי הגב

טיפול בכאבי גב ע"י טסיות דם (שיטת ה prp)

בשיטה זו לוקחים מבחנות דם מן המטופל, מכניסים לצנטריפוגה שמחלצת את טסיות הדם (תאי הדם שאחראיים בין השאר על קרישת הדם) ומזריקים את הטסיות הללו לאיזור הכואב בגב. גם שיטה זו מונעת ניתוחים מיותרים כיון שבטסיות הדם יש חומרים המעודדים הצתה של תהליכים ביוכימיים שתורמים לריפוי האיזור ולהחלמתו.

ומה לגבי אנשים שסובלים משחיקת סחוס כחלק מן הבלאי של הגוף?

השילוב של שתי השיטות אוזון עם טסיות דם עשוי לגרום לצמיחה מחדש של סחוס שחוק. "בדיקות mri שנעשו לפני ואחרי הטיפול המשולב הזה- הראו כי המרווח בין העצמות (כלומר האיזור הסחוסי) גדל והתרחב" – אומר שטיין.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • השקעה בידע- תמיד נותנת את הריבית הטובה ביותר שניתן להשיג , בנג'מין פרנקלין