תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מדוע דיקור סיני אפקטיבי לטיפול בכאבי גב?

אקופונקטורה (דיקור סיני), היא אחת משיטות הטיפול של הרפואה הסינית המסורתית. במערב היא נקשרת באופן מיידי עם שחרור מכאבי שלד ושרירים כמו כאבי גב, אם כי הדיקור הסיני  אפקטיבי לקשת רחבה יותר של בעיות רפואיות מורכבות יותר כמו מחלות כבד, סוכרת, מיגרנה חרדה ועוד. כיצד פועל דיקור סיני על הסובלים מכאבי גב, ומהן נקודות הדיקור המומלצות לכאבי גב עליון, כאב גב תחתון, או כאב בכתפיים ובשכמות?

גילי קרייצ'מן מומחית לרפואה סינית מסבירה כי אחד העקרונות המנחים בתורת הרפואה הסינית הוא העיקרון שכאב נובע מחסימה כלשהי בערוצי האנרגיה. היעדר זרימה הרמונית של צ'י (אנרגית החיים) ודם במרידיאן (ערוץ אנרגיה) כלשהו או באיבר כלשהו של הגוף, ייצור סטנגנציה שאיתה גם מגיע כאב נלווה.

סובל מכאבי גב? מחטי הדיקור מתניעים את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף

התובנה הזו של "במקום שבו אין זרימה יש כאב" – לא פוסחת גם על כאבי גב. "הדיקור עם המחט" , מסבירה קרייצמן, "מתפעל בעצם את הזרמת הצ'י ומסלק את החסימות. למעשה הוא "מערער" כביכול את איזור נקודת הדיקור, מזרים אליה דם וצ'י ומצית תהליכי ריפוי שהגוף יודע לעשות באופן ספונטני. זוהי שיטה הוליסטית שמכבדת מאד את הפוטנציאל של הגוף להבריא את עצמו".

אחרי כמה טיפולים של דיקור סיני – כאב הגב חדל והפציינט הזדקף

כדוגמא לאפקטיביות של דיקור סיני לכאבי גב , משרטטת קרייצמן מקרה של אדם שהגיע אל המרפאה לבריאות הגב כשהוא זוחל על 4.

קרייצ'מן: "האיש סבל משתי פריצות דיסק בגב התחתון ולא הצליח להזדקף. אחרי כמה טיפולים של דיקור ראינו כיצד האיש הולך "ומתיישר" עד שלבסוף כאבי הגב חלפו. זאת למרות שבצילומי הרנטגן עדיין נראתה אצלו פריצת דיסק בולטת. על פי ממצאי הצילומים הכירופרקטור במרפאה לא האמין שהאיש מסוגל בכלל להתיישר אבל ה"נס" הזה התרחש כיון שמבחינה אנרגטית אחרי הדיקור הסיני כבר לא היתה סטנגציה או חסימה באיזור הגב התחתון, משמע הפציינט כבר לא סבל מכאבי גב.

מה הקשר בין כאבי גב ומתח נפשי?

על פי הרפואה הסינית יש קשר הדוק. כעס הוא הרגש שמשוייך לאיבר הכבד אשר מזרים דם לכל איברי הגוף. במצב של בריאות אופטימלית הכבד יזרים את הדם לאיברים באופן חלק והרמוני. אבל במצב של דחק או עקה (מתח נפשי) –פעילות ההזרמה של הכבד משתבשת וחלות חסימות שעשויות להתבטא גם בכאבי גב. יתר על כן, בעיני הרפואה הסינית המסורתית הכבד עצמו קשור גם עם הגידים של הגוף או עם דלקות בגידים מה שעלול להתבטא בין השאר ביצירת כאבי גב.

המלצות שימושיות לטיפול בכאבי גב על פי הרפואה הסינית:

רוח וקור הם פתוגנים שעלולים להוביל לכאבי גב. אם אתם יודעים שיש לכם נטיה לפתח כאבי גב הימנעו מישיבה בחדר עם מזגן מקרר בקיץ, ועם תחילת החורף הקפידו להתלבש היטב בצורה חמה שמגינה על הגוף מפני משבי רוח וקור. ואם אתם כבר סובלים מכאבי גב על רקע של חשיפה לקור הניחו כרית כוסמת מחוממת על האיזור הדואב. כאבי גב יכולים גם להיגרם ממצב של "יתר חום בגוף". אם מטפל סיני מאבחן שזה המצב הוא יפעיל נקודות דיקור מקררות באמצעות המחטים כדי לאזן.

נקודת דיקור סיני לכאב גב תחתון

נקודת דיקור שעשויות להתאים להפגה מיידית של כאב גב תחתון היא bladder 23 שנמצאת באיזור החוליות הלומבריות (בין חוליה 3 לחוליה 4). לעיתים כאבי גב תחתון נגרמים מחולשה של הכליות ולכן מומלץ לחמם את האיזור ולעסות אותו כדי להניע את האנרגיה התקועה שהצטברה שם.

נקודת דיקור סיני לכאב גב עליון

במקרה של כאב גב עליון אפשר ללכת על bladder65 נקודה שנמצאת בחלק החיצוני של כף הרגל לא רחוק ממפגש הבוהן הקטנה עם כף הרגל. נקודה זו משקפת את איזור הגב העליון ולכן דיקור או עיסוי שלה עשוי לשכך כאבים באיזור הזה של הגב.

דיקור סיני לכאבי כתף-שכמה

להפגת כאבים שנמצאים באיזור השכמה והכתף עסו את spleen9 .נקודה זו בחלקה הפנימי של השוק, ומנסיוני דיקור שלה מקל מאד על כאבי גב באיזור הכתף והשכמה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אנשים שצוחקים חיים יותר מאלו שלא. מעט מאד מאיתנו מבינים כי בריאות טובה היא פונקציה של כמות הצחוק בחייך

    ג'יימס וולש, מוסיקאי