תרופות סבתא

שיטת אייפק לטיפול באלרגיות, בחרדה ובכאבי גב

שיטת אייפק עדיין לא ממש מוכרת בארץ למרבית האנשים אם כי היא שיטה אפקטיבית למגוון מחלות ובעיות פיזיולוגיות. מהי שיטת הטיפול אייפק ולאלו בעיות רפואיות היא יעילה במיוחד?

שיטת אייפק עדיין לא ממש מוכרת בארץ למרבית האנשים אם כי היא שיטה אפקטיבית למגוון מחלות ובעיות פיזיולוגיות. מהי שיטת הטיפול אייפק ולאלו בעיות רפואיות היא יעילה במיוחד?

בשונה משיטות טיפוליות אחרות, טיפולי אייפק מתאימים לאנשים שרוצים לטפל בעצמם ומוכנים לקחת חלק פעיל בטיפול. במילים אחרות טיפולי אייפק לא מתאימים למי שמגיע אל המטפל בגישה פסיבית שעיקרה "אני שם אתעצמי על שולחן הטיפולים שלך ואתה תתקן אותי".

הגוף שלנו אוצר המון מידע ושיטת אייפק יודעת לצותת לו

חניתה מן, מומחית לטיפולי אייפק מסבירה כי הגוף שלנו אוצר המון מידע: הגוף יודע אם חסר לו מינרל או ויטמין מסוים, הוא יודע אם לחץ הדם תקין, הוא יודע למה הוא אלרגי, ומקודדים בתוכו כל מיני חוויות מהילדות שיכולות אף הן לעורר מחלה אם הגוף לא עיבד אותן כראוי.

לקבל מידע מהגוף בכלים עוקפי מח

"בשיטת אייפק (IPEC)" מסבירה מן, "אני עוקפת את החלק המודע של המוח ומקבלת מידע מהגוף של המטופל באמצעות מבחן שריר של ידו -(מעין הולכה חשמלית בינינו) כפי שנעשה בשיטת naet או בטיפולי קינסיולוגיה.

מה מקורה של שיטת אייפק?

את שיטת אייפק פיתח ד"ר אורי קניג, פסיכולוג קליני העובד בדרום קליפורניה בשנת 1997. עקרונות הטיפול מגיעים משילוב טיפולים אחרם באנרגיה: רפואה סינית, פסיכולוגיה, קניסיולוגיה, ביואנרגיה, הומאופתיה, כירופרקטיקה ועוד.

שיטת אייפק מטפלת בהצלחה באלרגיות, בחרדות, ובכאבי גב

עד כמה השיטה יעילה? אני יכולה לשתף מנסיוני שהיתה לי מטופלת בגיל הפוריות עדיין שהחלה לחוש את סממני גיל המעבר וסבלה שנתיים מפצעים באיבר המין לפני קבלת הוסת. הפצעים היו כואבים, מגרדים והיא אף התקשתה לשבת. בטיפול אחד של אייפק נפתרה הבעיה. במקרה אחר, היתה לי מטופלת שסבלה מחרדות, הרגישה פחד בנסיעה בכביש, ב-6 טיפולי אייפק רמת החרדות ירדה משמעותית והיא שבה לנהוג עם תחושת ביטחון. נתקלתי גם במטופלת עם כאבי גב מתמשכים שנבעו כתוצאה מזריקת אפידורל שניתנה לה כ-8 שנים לפני כן בלידה. כבר אחרי טיפול אייפק אחד היא הרגישה הקלה משמעותית בכאבי הגב.

אלו בעיות רפואיות מאבחנת שיטת אייפק? ובאלו מחלות היא מטפלת?

השיטה יעילה ביותר באבחון וטיפול באלרגיות שונות, בעיות עור, פטריות (כולל קנדידה), מערכת חיסונית חלשה, בעיות נשימה, נזלת, אסטמה, קדמת השחת, סינוסיטיס, בעיות עיכול, כאבי בטן, דלקות מעיים, עצירות, שלשול, בעיות גניקולוגיות, כאבי מחזור, בעיות פוריות, כולסטרול גבוה, יתר לחץ דם, כאבי ראש, מיגרנות, דלקות פרקים, היפראקטיביות, פחדים, כעסים, דימוי עצמי נמוך, חרדות, התנהגות כפייתית ועוד.

איך נראה טיפול באייפק בפועל?

כשמטופל מגיע לטיפול אייפק הוא משתף ברקע ההסטורי שלו ומדוע הגיע לטיפול. לאחר בדיקת מוכנות, אני רושמת על פתק את התלונה. מכאן ואילך הפתק הטיפולי יהיה כל הזמן ביד של המטופל והכל נעשה באמצעות מבחן שריר היד באמצעות שאלות לאחר מכן, עוברים לטיפול עצמו, כאשר הכלים כאן מגוונים ונעשים בשיתוף פעולה מלא של המטופל. ישנן בעיות רפואיות שייפתרו כבר בטיפול הראשון, וישנן בעיות שעבורן יידרשו מספר טיפולים – הכל כפונקציה של תגובת הגוף אל הטיפול. ישנם טיפולי אייפק עמוקים יותר שהטיפול בהם הוא כאפקט קליפות בצל, שבכל טיפול נקלף ונגיע לרובד נמוך יותר של הבעיה וכך נגיע לשורש הבעיה.

האם יש אנשים ששיטת אייפק לא תתאים להם?

הטיפול באייפק שואף לפצח את מקור הבעיה ואינו טיפול סימפטומטי ולכן אין צורך להמתין להתפרצות או להתקף של הבעיה הרפואית. בשל ייחודיות השיטה, ניתן לטפל ביעילות גם בתינוקות וילדים קטנים. למעשה שיטת אייפק מיועדת לכל אדם שמוכן להיות אקטיבי בטיפול. השיטה טובה לכל קבוצת גיל מעוברים ברחם אמם ועד לגיל מבוגר מאוד לרבות נכים. לקבלת מידע נוסף ניתן לפנות לחניתה מן טל': 052-6206616


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם