תרופות סבתא

פולן

פולן, החומר בפרחים שאליו נמשכות הדבורים כדי להפיק ממנו את הדבש - ידוע היום ברפואה הטבעית כחומר רב עוצמה לטיפול באלרגיות, קדחת השחת וכן כמזון על ששומר על בריאות הגוף ומספק לו מספר רב של חומרים מזינים כמו אנזים וחומצות אמינו. מה אתם צריכים לדעת על פולן לפני שאתם הופכים אותו לחלק מן התפריט היומי שלכם?

כיצד פולן מטפל באלרגיות ובקדחת השחת

לפחות שלושה מחקרים תומכים בממצא שעשוי לעניין אנשים הסובלים מקדחת השחת: פולן דברים מפחית באופן משמעותי את תסמיני האלרגיה- אצל כ 70% מן הנבדקים שצרכו אותו על בסיס קבוע ובכמויות תרפויטיות. איך פולן עובדבהפחתת סימני האלרגיה? - עדיין לא לגמרי ברור אבל נראה שרכיבים הנמצאים בפולן שוברים את תהליך יצירת ההיסמינים בגוף כאשר הוא נחשף לפולן. אחת ההשערות מדברת על כך שהפולן עצמו בהיותו אלרגן חושף את הגוף לכמויות קטנות של חומר זר ומרגיל אותו להיות סובלני כלפי מחוללי אלרגיה אחרים.

תועלות בריאות אחרות של פולן

מעניק אנרגיה וכח לספורטאים ומשפר ביצועים אתלטיים

מכיל כמויות נאות של אנטיאוקסידנטים המגנים על הגוף מפני רדיקלים חופשיים ומחלות זקנה

משפר עיכול (מכיל הרבה אנזימים)

מוריד כולסטרול

פולן מסייע לבניית עצם

פולן, על פי אחד המחקרים האחרונים מסייע לבניית עצמות בעיקר אצל חולי סוכרת. מחלת הסוכרת וסיבוכיה גובים מחיר כבד ממערכות הגוף כמו כליות עיניים ועצבים - אבל גם צפיפות העצם שלהם יורדת כחלק מסיבוכי המחלה וחולי סוכרת מסוימים נוטים לפתח אוסטאופניה או אפילו אוסטאופורוזיס. בהקשר הזה נמצא כי פולן עשוי לחזק את העצמות אצל חולי סוכרת.

מינונים מומלצים של פולן

אחת השאלות השכיחות שאנשים שואלים לגבי פולן היא : מהם המינונים המומלצים של פולן כתכשיר תזונתי ותרפוטי והתשובה לכך עדיין עמומה כיון שגם "יותר מדי מחומר טוב"- עשוי להזיק לגוף. ההנחה הרווחת היום בקרב נטורופטים היא שכדי להנות מן היתרונות הבריאותיים של הפולן למטרות של תחזוקה ושמירה על הבריאות מומלץ לקחת שתי כפיות גדושות של גרגרי פולן מדי יום. למטרות ריפוי למשל לצרכים של טיפול באלרגיות או בקדחת השחת- המינון המקובל הוא כמוסה של 500 מיליגרם פולן.

למי אסור לקחת פולן?

פולן בעצמו מחשב לאלרגן (חומר מחולל אנרגיות) ואשים שרגישים kלדבש או לעקיצות דבורים עשויים להיות בסבירות גבוהה אלרגיים לפולן - לפתח כאבי ראש נפיחויות בעור, לסבול משילשולים ואפילו לפתח במקרים קיצוניים שוק אנפילקטי. פולן לא מומלץ גם לחולי אסטמה. בנוסף אנשים שלוחים תרופות לדלול דם כמו וורפרין יגלו שנטילת פולן מעצימה את האפקט של מדללי הדם.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • הטבע הוא זה שמרפא. לא הרופא !

    היפוקרטס (430 לפני הספירה)