תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

תרופות סבתא לטיפול בנחירות

נחירות הן תופעה שפוגעת גם בסובלים מהן וגם באלו שחיים בסביבתם. איכות השינה וגם כמותה נפגעות באופן משמעותי ולמעשה נחירות הם הגורם הנפוץ ביותר בתוך הקטיגוריה של הפרעות שינה. החדשות הטובות הן שיש תרופות סבתא לנחירות ללא נזקים וללא תופעות לוואי. מהן תרופות הסבתא המומלצות ביותר לטיפול בנחירות?

נחירות נגרמות כיון ששרירי הפה נרגעים בשינה ועם כח הכבידה הטבעי, הלשון צונחת מטה כלפי הלוע- מצב זה מייצר חסימה חלקית במעברי האויר וכשזה האחרון מתחכך ב"צינורות חסומים חלקית" – מופעים קולות הנחירה המטרידים.

גורמים חיצוניים אחרים שתורמים לתופעת הנחירות

ישנם גם מצבים חיצוניים שתורמים לתופעת הנחירות בלילה ובינהם

 • השמנת יתר
 • עישון (התמכרות לניקוטין)
 • צריכת אלכוהול
 • אסטמה
 • גודש באף
 • אלרגיה
 • חרדה
 • נשים בהריון בחודשים האחרונים
 • סוכרת

למה אנו נזכירים זאת כאן? כיון שמוטב תמיד לטפל בגורם לבעיה (למשל לרדת במשקל, ללמוד לטפל בחרדה, או לפתור את בעיית האלרגיה ) מאשר לטפל בסימפטומים החיצונים (הנחירות). אבל בינתיים אם אתם רוצים להקל על עצמכם ועל הישנים לצידכם – השתמשו בתרופות הסבתא הבאות:

תרופת סבתא לנחירות: שמן ברהמי

שמן ברהמי (מופק מצמח הבקופה ההודי) הוא תרופה ידועה ברפואת האיורוודה למגוון רחב של בעיות רפואיות. טפטפו שתי טיפות של שמן ברהמי בכל נחיר של האף - גם בבוקר וגם בלילה לפני אתם הולכים לישון ובעיית הנחירות תתמתן משמעותית.

תרופות סבתא לנחירות: טיפות של שמן איזוב ושמן אקליפטוס על הכרית

שמנים אלו פותחים את מעברי האויר העליונים ומקלים על זרימה חלקה של חמצן . הניחו כמה טיפות על הכרית או מוטב, טפטפו אותן לתוך מפזר אדים חם והפעילו אותו במהלך השינה או לפחות בתחילתה.

תרופת סבתא לנחירות? מיץ מנגוסטין מהווה טיפול טבעי בנחירות

מיץ מפרי המנגוסטין ידוע כעתיר אנטיאוקסידנטים וכתכשיר טבעי לשמירה על הבריאות הכללית ולמניעת מחלות זקנה ניווניות. ישנם אנשים שגילו כי שתיית שליש כוס (המיץ יקר להחריד) ממיץ המנגוסטין לפני השינה משפרת באורח פלא את איכות השינה ובעיית הנחירות נעלמת כמעט לחלוטין

תרופות סבתא לנחירות: התחילו במניעה- האם מוצרי חלב מעלים את תופעת הנחירות?

מוצרי חלב ידועים כמעודדי ליחה ולכן לא מומלץ לצרוך אותם לפני השינה כדי לא לייצר גודש מיותר וחסימה במעברי האויר. יחד עם זאת חלב גם מכיל טריפטופן שתורם לרגיעה ולתחושת נינוחות ושלווה בגוף ולכן יש גם דעה הפוכה לפיה מעט חלב ממולץ לפני השינה. ישנו מתכון טבעי שההודים משתמשים בו בהצלחה לטיפול בנחירות ואשר מבוסס על חלב חם וכורכום. קחו כוס קטנה עם חלב שהורתח, צקו לתוכה 2 כפות כורכום וכן כפית דבש מתוקה, ערבבו ושתו כשעתיים לפני השינה- ישנם אנשים שבאמצעות מרשם טבעי זה שיפרו משמעותית את בעיית הנחירות שלהם.

תה צמחים מוולריאן ופסיפלורה לטיפול אבעי בנחירות על רקע של חרדה

ישנן נחירות הנובעות ממתח נפשי מתמשך וממצב כרוני של חרדה. במקרה כזה מומלץ לשתות חליטת תה המורכת מוולריאן, עלי פסיפלורה ומנטה לפני השינה. התה מרגיע את הגוף, משכך את תחושות החרדה והנחירות נמנעות.

גרגרו מרווה או שתו אותה כתרופת סבתא לנחירות

אחת מתרופות הסבתא לטיפול בנחירות היא לגרגר חליטת מרווה פושרת לפני השינה או לשתות כוס תה מרווה כשעה לפני שאתם הולכים לישון. למרווה יש יש יכולת לייבש את הליחה, לכווץ נפיחויות ולסלק גודש ממעברי האויר כך שהשינה תהיה עם זרימת אויר חלקה יותר , ללא חסימות וללא נחירות.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • אמנם איננו יכולים לשלוט על מה שקורה לנו אבל אפשר לשלוט על מה שקורה בתוכנו

  בנג'מין פרנקלין