תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

תרופות סבתא לדורבן בעקב

דורבן העקב גורם לסובלים ממנו כאבים בעת הדריכה על כף הרגל בעיקר עם הצעדים הראשונים לאחר הקימה מן השינה בבוקר. הכאב הזה נחלש במהלך היום והופך עמום לעת ערב. קיים מגוון רחב של טיפולים לרבות ניתוחים זריקות סטרואידים לאיזור – אבל הפתרון האחרון אינו מומלץ במיוחד כאשר קיימות תרופות סבתא יעילות לטיפול בדורבן העקב מבלי להזיק לגוף בטווח הארוך.

מהו דורבן העקב?

מדובר בבליטת סידן זיזית שמתקשחת בעקב – באיזור שפונה למטה ומחובר עם מיתר מרכזי בכף הרגל (הפלנטר פשיה). הזיז עצמו באופן מפתיע אינו הגורם המיידי לכאב אלא הדלקת שנוצרת במיתר הזה (תופעה רפואית בעייתית שמוכרת בשם פלנטר פשיאיטס). לרוב דורבן העקב מופיע אצל אנשים מעל גיל 40 ובעיקר אצל נשים והוא יכול לנבוע ממספר גורמים כמו למשל נעליים קשיחות ולא מתאימות, או קיצור משמעותי של גיד אכילס הנמצא בחלק האחורי של השוק.

למה דורבן העקב כואב דווקא בבוקר?

למעשה הדלקת במיתר הפלנטרי אינם אלא קרעים קטנים הנובעים משחיקה ובלאי של הגוף. במהלך הלילה כף הרגל נוטה לחזור ולהיות במצב רפוי (נוטה לפוינט) והמיתר הזה מנסה בעצם להשתקם. עם הקימה בבוקר והצעד הראשון אתם בעצם "מחבלים" בתהליך ההחלמה הזה ושוב הדלקת מתעוררת ואיתה גם הכאב. למעשה, טיפול שמרני של מנוחה הוא הטיפול הטוב ביותר כיון שדלקת זו סביב דורבן העקב נוטה להחלים מעצמה באופן ספונטני תוך מספר חודשים – אתם רק צריכים לנוח (ממש לא דבר פשוט עבור ספורטאים מכורים) ולוודא שלא להפריע לתהליך.

תרופת סבתא מספר 1 לטיפול בדורבן העקב: מתיחת שריר התאומים וגיד אכילס

החלק האחורי של השוק נוטה להתקצר בעיקר אצל אצנים, ספורטאים ואצל אנשים ששוכחים למתוח את שרירי התאומים (שריר התאומים נמצא החלק האחורי של השוק)לפני ואחרי פעילות גופנית. נמצא כי אצל אנשים שסובלים מדורבן בעקב יש גם גיד אכילס קצר מדי ועל כן הטיפול הראשוני המומלץ הוא הקפדה על מתיחת גיד אכילס. עמדו ליד קיר, הרימו את כף הרגל כלפי הפאנל של הקיר (פלקס בכף הרגל)

תרופת סבתא מספר 2 לטיפול בדורבן בעקב: חומץ תפוחים (שתיה וחבישה)

חומץ תפוחים הוא אחד מן החומרים האנטי דלקתיים הפוטנטיים ביותר קיימים בטבע. אנשים שהקפידו לשתות פעמים ביום כוס מים עם כפית חומץ תפוחים דיווחו על הקלה משמעותית בדלקת הפלנטרית. אחד הטיפים המומלצים הוא לעטוף את כף הרגל הדאובה עם חבישה ספוגה בחומץ תפוחים. תרופת הסבתא המקומית הזו תקל על הדלקת לפחות בטווח הקצר

תרופת סבתא מספר 3 לדורבן העקב: תה אלפלפה

השרו זרעי אלפלפה בתוך מים רותחים למשך רבע שעה, סננו ושתו את החליטה הזו שגדושה במינרלים חיוניים כמו סידן, זרחן ומגנזיום. יש מי שסבור כי תה אלפלפה מוודא מאזן מינרלים נכון בעצם ומבטיח מניעה של בריחת סידן מן העצמות- מה שעשוי להקל על מצוקת הדורבן בעקב

תרופת סבתא נוספת לדורבן העקב: כורכום בטבליות או כתה

כורכום יכול לחולל ניסים רפואיים אצל אנשים שסובלים מכתף קפואה, כאבי ברכיים או דלקת מפרקים אחרת – אבל גם לסייע לכם להיפטר ביעילות ובקלות מדלקת הקשורה לדורבן העקב (פלנטר פשיאיטיס). לתוך כוס מים הכניסו כף דושה של אבקת כורכום- ערבבו ושתו לפני שאתם הולכים לישון.לחילופין אפשר ליטול כל בוקר 500על בטן ריקה מ"ג של כמוסת כורכום.

עיסוי בשמן קוקוס או שמן קיק לריפוי דורבן העקב

שמן קוקוס נקשר עם שיפור פעילויות מנטליות בעיקר אצל חולי אלצהיימר אבל בשימוש חיצוני הוא עשוי לרפא גם דלקות בעור ומתחת לעור. טלו כפית של שמן קוקוס מכבישה קרה ועסו את איזור הדורבן בתנועות מעגליות. מומלץ גם לחבוש את האיזור כששמן הקוקוס עדיין מונח על העקב ולנוח. אם אין לכם שמן קוקוס השתמשו בשמן קיק מחומם (חימום באופן עקיף ע"י השריית השמן בתוך מיכל עם מים רותחים) - מרחו על איזור הדורבן - וחבשו את המקום כשעליו אתם מניחים בקבוק מים חמים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • עליצות הא הרכיב המרכזי של כל בריאות טובה

    ארתור מרפי