תרופות סבתא

תרופות סבתא לדלקת חניכיים

דלקת חניכיים בדרגה כזו או אחרת מאפיינת כ70% מן האוכלוסיה, כשהתסמינים  הבולטים הם אדמומיות ברקמת החניכיים, נפיחות, כאב, ויצירת כיסים (בין החניכיים לשורש השן) שצוברים שאריות מזון וחיידקים. לפני שדלקת החניכיים הופכת למחלת חניכיים (ספיגת העצם המכתשית שבעקבותיה  השיניים מתנדנדות ונושרות) – כדאי שתטפלו בדלקת החניכיים הראשונית  כשההבעיה עדיין  קטנה. הבשורה הטובה היא שיש תרופות סבתא לדלקת חניכיים ותרופות טבעיות אחרות לזיהום בחניכיים.

תרופות סבתא לדלקת חניכיים? תשכחו מכלורהקסידין

דלקת חניכיים נגרמת למעשה מזיהום בחניכיים שבבסיסו חיידקים השוכנים בחלל הפה וניזונים מן הפלאק ומשאריות מזון סביב צוואר השן. לכן, פתרון האינסטנט של מרבית האנשים יהיה לרוץ לאחת מרשתות הפארם ולרכוש תמיסת חיטוי לפה כמו כלורהקסידין, תמיסה שמחסלת את מרבית חיידקי הפה. יחד עם זאת מומלץ לנסות לפני כן שורה ארוכה של תרופות סבתא לדלקת חניכיים ותרופות טבעיות לנסיגת חניכיים כפי שיפורט להלן:

תרופת סבתא לדלקת חניכיים: שטיפות פה בחליטות מרווה: מרווה לחניכיים

מרווה על כל סוגיה (גם מרווה אדומה, גם מרווה משולשת וגם מרווה רפואית) היא צמח אנטי חיידקי מובהק. גם צמחי מרפא אחרים כמו קלנדולה, ציפורני חתול, איזוב, קמומיל, אורגנו וטימין יכולים לחסל חיידקים ואולם מרווה ידועה כבר משחר ההסטוריה כתרופה ביתית מהירה ויעילה לטיפול טבעי בדלקת חניכיים. חלטו צבר של עלי מרווה במים רותחים- כסו את הכוס למשך רבע שעה (כדי שהחומרים והשמנים האתריים של המרווה לא יתנדפו) – קררו את החליטה, סננוף ואחר כך גרגרו או שטפו עם המשרה שהתקבלה את כל חלל הפה. זוהי תרופת סבתא לדלקת חניכיים שמתגלה כאפקטיבית ביותר. יתר על כן, מרווה היא גם צמח מכווץ (אסטריגנט) שעשוי לסייע לחניכיים מודלקות ונפוחות להתכווץ ולהתהדק אל השן ולמנוע היווצרות כיסים עמוקים שרק מחמירים את הבעיה של דלקת חניכיים.

תרופת סבתא לדלקת חניכיים: סודה לשתיה

לא פטריות ולא חיידקים מסוגלים לחיות בסביבה בסיסית כפי שמייצרת התרופה הביתית שמצויה בכל מטבח: סודה לשתיה. איך משתמשים בסודה לשתיה כתרופה טבעית לדלקת חניכיים? לתוך כוס מים רותחים צקו כפית של סודה לשתיה ערבבו ושטפו את הפה עם התמיסה שנוצרה. סודה לשתיה לעיתים מומלצת גם כתחליף למשחת שיניים ולהלבנת שיניים מצהיבות ואולם היא הרבה יותר אפקטיבית לטיפול בדלקת חניכיים על רקע של חיידקים: התמיסה של הסודה לשתיה במים תחדור היטב אל כיסי החניכיים ותקטול את החיידקים שמקננים שם. למעשה זוהי תרובתא חזקה לזיהום בחניכיים - גם דלקת חניכיים שנובעת מפטריות וגם מחיידקים

תרופות סבתא לדלקת חניכיים? שמנים ארומטיים מהווים תרופה טבעית לנסיגת חניכיים

שמן ציפורן, שמן מרווה ושמן ערער הם החברים הטובים שלכם – אם אתם סובלים מדלקת חניכיים או מנטיה לדלקות חניכיים. צקו מספר טיפות של שמן ציפורן על מברשת השיניים ועסו איתן את החניכיים שכן שמן ציפורן הוא קטלני לפטריות ולחיידקים ששוכנים בחלל הפה. לחילופין, צרו חליטת תה מתבלין ציפורן טחון ושטפו איתה את הפה. ארומת ה,CKHI ציפורן משרה גם ריח נעים בפה ומונעת באשת פה לאחר אכילת מאכלים חריפים ומתובלים כמו שום ובצל.

טיפול טבעי בדלקת חניכיים: קו אנזים קיו 10

מחפשים טיפול נטורופטי לדלקת חניכיים? קו אנזים קיו 10 הוא תוסף התזונה שמומלץ גם לחולי לב (מחלות חניכיים עלולות להסתיים במחלת לב קשה), גם לחולי פרקינסון שסובלים ממחסור באנרגיה וגם לאנשים שסובלים מדלקת חניכיים כרונית. מסתבר שאצל אלו האחרונים אשר סובלים מנסיגת חניכיים או מזיהום בחניכיים קיים מחסור בקו אנזים קיו 10 (חומר שהגוף מייצר באופן טבעי) ועל רקע המחסור הזה החניכיים נסוגות. תוספת של קו אנזים קיו 10 אם באכילה כתוסף תזונה ואם במריחת האבקה באופן מקומי סביב השן על איזור הדלקת בחניכיים – תעצור את הדימום מהחניכיים ותמנע את התדרדרות התהליך הדלקתי בחניכיים כך שבהקשר של שתרופות אלטרנטיביות לדלקת חניכיים - קואנזים קיו 10 הוא הבחירה הראשונה.

תרופת סבתא מספר 1 לדלקת חניכיים: מניעה ע"י הגיינה ותזונה נכונה

גרם מניעה עדיף על קילו ריפוי ולכן אם אתם נוטים לדלקת חניכיים תרופת הסבתא הראשונית שלכם היא הקפדה על הגיינה. פשוט מדי? פשטני? טריוויאלי? - נכון אבל התרופה הבסיסית הזו לדלקת חניכיים לא מיושמת מספיק או לא מיושמת כהלכה! הקפידו על ניקוי חלל הפה משאריות מזון לאחר כל ארוחה על אחת כמה וכמה אם אתם כבר סובלים ממילא מכיסי חניכיים או אם בפה יש גשרים, כתרים או דחיסת מזון עקב רווחים בין השיניים (כל המצבים המקדימים להתפתחות דלקת חניכיים ונסיגת חניכיים). ניקוי הפה כולל גם שימוש בחוט דנטלי, בקיסם וכן במברשות ייחודיות שיודעות לנקות את שאריות המזון בין השיניים. עוד לפני ההגיינה - הקפידו על תזונה בריאה שמגבילה את כמות הסוכרים בתזונה. זכרו כי חיידקי הפה חוגגים על "סוכרים" ולצורך העניין צמצמו בכל דרך גם צריכת סוכרים כביכול בריאים כמו סוכר פירות, סירופים למינהם ואפילו - מוצרי חלב . גם אלו האחרונים מכילים סוכר (לקטוז) ועשויים לשמש כר מחיה אידאלי לחיידקי הפה אשר מחוללים את דלקת החניכיים, זיהומים בחניכיים ולבסוף גם נסיגת חניכיים.

תרופת סבתא לדלקת חניכיים: שמן אורגנו

יש אנשים שהחליפו את משחת השיניים שלהם בטיפה של שמן אורגנו איכותי ומעט מים (על מברשת השיניים) וגילו כי זוהי תרופת סבתא מדהימה לדלקת חניכיים. שמן אורגנו מכיל חומר פעיל שנקרא קרבקול ובכוחו להשמיד קנדידה - יצור שנמצא גם בחלל הפה וקשה מאד להיפטר ממנו. אם אתם נוטים לקנדידה (נגרם בין השאר מאנטיביוטיקה, גלולות למניעת הריון, מתח נפשי, אכילה מוגזמת של מתוקים ונטילת סטרואידים) יש סיכוי טוב שהזיהום בחניכיים הוא על רק של פטריה. במקרה כזה שמן אורגנו בהברשה- הוא הבחירה שלכם כטיפול טבעי לנסיגת חניכיים, לכיסי חניכיים או לדלקת בחניכיים. זהירות מדובר בשמן צורב- וודאו שאינו מגיע לאיזור הגרון או לרקמות רכות בחלל הפה ומהלו אותו מספיק כדי להשיג את האפקט המחטא שלו (תחטאני באיזוב ואטהר) מבלי לגרום לנזק ברקמות הפה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם