תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

רפלקסולוגיה לטיפול בכאבי גב, פריצות דיסק קרוהן ועצירות

רפלקסולוגיה היא שיטת לחיצה ועיסוי בכפות הרגליים בנקודות המשקפות את הגוף. בשונה משיטות מגע אחרות כמו עיסוי רפלקסולוגיה היא גם שיטה שמאבחנת מחלות ומצוקות גופניות דרך המגע ומאפשרת למטפל לאזן את הגוף באמצעות עיסוי הנקודות הנכונות על כף הרגל.

חניתה מן, רפלקסולוגית שהתמחתה ברפלסקסולוגיה בשיטת רפלקסין של אסתר בוק מסביר כי ניתן לטפל באמצעות הרפלקסולוגיה בבעיות פיזיות ורגשיות שונות. "רפלקסולוגיה", אומרת מן, "מחזירה את הגוף למצב מאוזן, מרגיעה מתחים, משפרת את זרימת הדם בגוף, משפרת את התפקוד העצבי ומחזירה אנרגיות חיוביות של חיוניות ובריאות לגוף".

מה מקור הרפלקסולוגיה?

אנו יודעים שהשיטה היתה קיימת עוד לפני הספירה ושהמצרים הקדמונים עסקו ברפלקסולוגיה למטרות ריפוי. במאה ה-19 ד"ר פיצ'גרלד גילה שאם מפעילים לחץ על האצבעות, הדבר יוצר השפעה מרדימה על אזורים ואיבריםמסוימים בגוף. לאחר מכן ד"ר יונס אינגהם ערכה מחקר וראתה את הקשר הישיר בין מיקומים שונים בגוף ובין נקודות ספציפיות בכפות הרגליים.

רפלקסולוגיה: הגוף משתקף בכפות הרגליים

כתוצאה מכך שהגוף משתקף בכפות הרגליים, ניתן לטפל במגוון בעיות בריאותיות ביניהן בעיות עיכול כמו עצירות, קרוהן, קוליטיס, כאבי גב, כאבי צוואר, כאבי ברכיים, אישיאס (סיאטיקה), מיגרנות, כאבי ראש, מתח נפשי, חרדה ועוד. כאשר באמצעות טיפול רפלקסולוגי מדויק ניתן להגיע ב-6 טיפולים לתוצאות טובות ולשיפור מצבו הבריאותי של המטופל.

רפלקסולוגיה לפריצת דיסק ולכאבי גב

פריצות דיסק וכאבי גב נובעות מגורמים פיזיים חיצוניים כמו הרגלי ישיבה ויציבה לא נכונים אבל אנו שוכחים שיש להן גם מרכיב נפשי. מתח נפשי עומסים ומצבי דחק יכולים אף אם להוביל לכאבי גב ולפריצות דיסק. בדרך כלל גב תחתון מהווה ביטוי לבעיות רגשיות שקשורות בלחץ כלכלי, כאשר כאבים האיזור הכתפיים והשכמות מבטאים עומסי יתר (צד שמאל מבטא עומס רגשי וצד ימין מבטא לחצים הנובעים מעומס מעבודה ומבעיות היום יום). היופי של הרפלקסולוגיה מונח בין השאר בכך שבאמצעות סדרה קצרה של טיפולים ניתן לטפל בפריצות דיסק באלגנטיות בחן בנועם וללא ניתוח פולשני. מטופל שהגיע אלי עם היצרות של תעלת השדרה ו-3 פריצות דיסק, היה מועמד לניתוח והתהלך עם מקל הליכה, לאחר סדרה של 10 טיפולים לא הזדקק לניתוח וגם לא למקל ההליכה.

איך זה בדיוק עובד?

על פי הרפלקסולוגיה – הזכרון מטראומות פציעות ותאונות בעבר נחקק בעמוד השדרה. בטיפול הרפלקסולוגי עוברים על שיקוף עמוד השדרה (בחלק הפנימי של כף הרגל מן הבוהן ועד לעקב) בלחיצות ובגרירת אצבע חזקה שמיועדת "למחוק את הטראומות שנצרבו בעמוד השדרה" כך שהבאדם בסופו של הטיפול יכול לחזור ולתפקד כרגיל.

רפלקסולוגיה למחלות שנובעות ממתח נפשי: עצירות וקרוהן

מחלות כמו אורטיקריה, קרוהן, קוליטיס או עצירות כרונית קשורות מאד עם מתח נפשי שקיים בגוף. וכאן לפרפלקסולוגיה יש סיפורי הצלחה מדהימים. ישנן אמנם הרבה שיטות מגע מרגיעות ואולם הייחוד של הרפלקסולוגיה הוא המגע בבהונות שמעלה מאד את ריכוז האנדורפינים (חומרים מרגיעים טבעיים שהמח מייצר). המשמעות היא שהמערכת הפרה-סימפטטית (המערכת ההפוכה מזו שמייצרת אדרנלין והורמוני מתח ) נכנסת להילוך גבוה ושם מתחיל למעשה תהליך של ריפוי בין אם מדובר בעיכול טוב יותר (תינוקת עם עצירות קשה מאוד שאף תרופות קונבנציונאליות לא הועילו לה, קיבלה טיפול אחד וחוותה יציאה מקלה) ובין אם מדובר במחלות אוטואימוניות שמחריפות במצבי מתח (מטופל עם התקפות אורטיקאריה מאוד חזקות, הגיב נפלא לאחר 6 טיפולי רפלקסולוגיה בלבד)

שיטת אסתר בוק ברפלקסולוגיה

ישנו זרם ברפלקסולוגיה שממליץ על לחיצות חזקות בכף הרגל ולעומתו הזרם של שיטת אסתר בוק – לפיו מוטב להפעיל לחיצות עדינות (נכנסים חזק רק באיזורי כף הרגל שמשקפים את עמוד השידרה). מנסיוני לפעמים "פחות זה יותר": כאשר מפעילים לחצים חזקים מדי על הגוף הוא נכנס למתח נפשי ולמצב התגוננות ואז אתה בעצם מחבל בתוצאות. מנסיוני בשיטה העדינה של אסתר בוק משיגים תוצאות הרבה יותר טובות.

למי טיפול ברפלקסולוגיה לא מתאים?

רפלקסולוגיה מיועדת לכל גיל ובעיקרון אינה יכולה להזיק. יחד עם זאת לטעמי לא מומלץ לטפל בשיטה אחרי ניתוחים (עד חצי שנה מיום הניתוח) כדי לא לפתוח בשגגה פצעים טריים שטרם התאחו. גם לנשים בהריון- עדיף לללכת על הצד הבטוח ולא לקבל טיפול רפלקסולוגי עד החודש השישי. מידע נוסף אצל חניתה מן בטל:052-6206616
אולי יעניין אותך גם