תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

תרופות סבתא לערמונית מוגדלת

הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית (ערמונית מוגדלת) היא תופעה שמאפיינת כ75% מן הגברים שעברו את גיל 50 והיא מכונה בעגה המקצועית BHP (היפרפלזיה שפירה של בלוטת ערמונית). אם כי לא מדובר בתופעה מסוכנת הרי שיש לה ביטויים כמו  קושי במתן שתן, השתנות תכופות, צורף דחוף להטיל שתן בלילה,  דלקות בדרכי שתן, וקושי  לרוקן באופן מלא את שלפוחית ה​​שתן. מהן תרופות הסבתא היעילות ביותר לטיפול בערמונית מוגדלת?

הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית (ערמונית מוגדלת) היא תופעה שמאפיינת כ75% מן הגברים שעברו את גיל 50 והיא מכונה בעגה המקצועית BHP (היפרפלזיה שפירה של בלוטת ערמונית). אם כי לא מדובר בתופעה מסוכנת הרי שיש לה ביטויים כמו קושי במתן שתן, השתנות תכופות, צורף דחוף להטיל שתן בלילה, דלקות בדרכי שתן, וקושי לרוקן באופן מלא את שלפוחית ה​​שתן. מהן תרופות הסבתא היעילות ביותר לטיפול בערמונית מוגדלת?

תרופת סבתא לערמונית מוגדלת: סו פלמטו (דקל ננסי)

לפירות הדקל הננסי (סו פלמטו) יש היסטוריה ארוכה ברפואה העממית בכל הנוגע לטיפול טבעי בערמונית מוגדלת והיום יודעים שיש לו בגוף תפקיד בעצירת התהליך הביוכימי של המעבר מטסטוסטרון לדה-הידרוקסי-טסטוסטרון. דה הידרוקסי טסטוסטרון – היא המולקולה שאחראית על הגדלת בלוטת הערמונית כמו גם על התקרחות גברית. המינון המומלץ של סו פלמטו לשיכוך התסמינים הללו עומד על 300 מיליגרם ביום.


פולן (סרלינטון) לטיפול טבעי בערמונית מוגדלת

פולן המופק מפרחים משפיע לטובה על שני סימפטומים של ערמונית מוגדלת הוא מפחית את תופעת הנוקטוריה (הטלת שתן תכופה בלילות) ועל הקושי לרוקן את השלפוחית כולה. מפולן מפיקים היום תרופה טבעית בשם Cernilton שמזוהה עם טיפול טבעי בערמונית מוגדלת

קליפת פיגאום: עץ השזיף האפריקני לטיפול בהטלת שתן דחופה בלילות

פיגאום אפריקנום הוא צמח שקשור ברפואת הפולקלור עם טיפול בבעיות הקשורות לדרכי השתן. בהקשר של ערמונית מוגדלת הוא מומלץ במיוחד לטיפול בנוקטוריה ולקשיים בהתחלה של הטלת השתן – תופעה נפוצה אחרת שמאפיינת ערמונית מוגדלת. המינון המומלץ של פיגאום הוא עד 200 מיליגרם ביום.


בטא סיסטרול, גרעיני דלעת וערמונית מוגדלת

Beta-sitosterol חומר טבעי שנמצא בצמחים כמו למשל בזרעי דלעת דומה במבנה המולקולרי שלו לכולסטרול. אם כי הוא לא משפיע על כיווץ ערמונית מוגדלת, מחקרים גילו כי בטא סיסטרול מתאים לסובלים מערמונית מוגדלת כיון שהוא משפר את זרימת השתן ומקטין את כמות נוזל השתן שנשאר בשלפוחית ומסרב להתרוקן. כתוסף תזונה צרכו עד 100 מיליגרם ביום אבל מוטב לקבל את הבטא סיסטרול מגרעיני דלעת טריים ולא קלויים.

טיפול טבעי נוסף בערמונית מוגדלת

רופאים בשיטות משלימות ממליצים על תוספי תזונה כמו ליקופן, תה ירוק, קוורצטין, אבץ ושורש מאקה – כתכשירים טבעיים נוספים לטיפול בבלוטת ערמונית מוגדלת או לסימפטומים של התופעה. יש לציין ששינוי אורחות חיים עשוי להקל עליכם מאד בכל הנוגע לתכיפות של הצורך במתן השתן. בהקשר זה עליכם לחדול מלצרוך משקאות קפאיניים (קפה, קולה, קקאו, תה) אשר מגרים את השלפוחית, להתנזר מאלכוהול וכן להפחית עד כמה שניתן את המתח הנפשי. גם הסינים הקדמונים ידעו כבר שמצבי חרדה, פחד ומתח נפשי קשורים קשר הדוק עם שלפוחית שתן פעילה ועצבנית.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • להציב את כח הרצון של אדם חולה נגד מחלתו היא האמנות העליונה של הרפואה

    הנרי וורד ביצ'ר