תרופות סבתא

תרופות טבעיות לפסוריאזיס

עולם הרפואה עדיין נותר נבוך באשר לגורמים של פסוריאזיס. מהי מחלת הפסוריאזיס? אלרגיה? מצב אוטואימוני? זיהום? או עניין של גנטיקה? – התשובה לא לגמרי ברורה עדיין. מה שכן, שיטות הטיפול הקונבציונליות לטיפול בפסוריאזיס מאכזבות ומעניקות פתרון חלקי מאד.  החדשות הטובות? - יש תרופות טבעיות יעילות לטיפול בפסוריאזיס.

 

עולם הרפואה עדיין נותר נבוך באשר לגורמים של פסוריאזיס. מהי מחלת הפסוריאזיס? אלרגיה? מצב אוטואימוני? זיהום? או עניין של גנטיקה? – התשובה לא לגמרי ברורה עדיין. מה שכן, שיטות הטיפול הקונבציונליות לטיפול בפסוריאזיס מאכזבות ומעניקות פתרון חלקי מאד. החדשות הטובות? - יש תרופות טבעיות יעילות לטיפול בפסוריאזיס.

פסוריאזיס הוא מצב דלקתי של העור דומה מאד במופעיו לאקזמה אלא שכאן הקשקשת יבשה אדומה ומודלקת ונרחבת על פני שטחים מגוונים בעור. הטיפול הקונבנציונלי נשען על משחות סטרואידיות שמורחים על הקשקשת (הידרו-קורטיזון) לדיכוי התגובה החיסונית – אבל הסטרואידים במשחה לא פונים אל שורש הבעיה מתחת לקשקשת המסתכלת (מחלת הפסוריאזיס) – וכאשר מפסיקים ליטול את המשחה – חלה התפרצות נוספת שמותירה אתכם חסרי אונים.

הגישה הטבעית: מתחילים בתזונה למניעת פסוריאזיס

המענה ההוליסטי טבעי לטיפול בפסוריאזיס מתבונן לפני הכל על התזונה של האדם שנגוע בפסוריאזיס וליתר דיוק האם יש לו רגישויות למזון. מזון מסוגים שונים גלוטן, לקטוז או ירקות סולניים עלולים לייצר אלרגיה אצל אנשים מסוימים ולכן הטיפ הבסיסי ראשוני יהיה לאתר המזון האלרגני ולהסיר אותו מן התזונה. במקביל מומלץ לכם לעבור לתפריט של מזון עשיר אנטי דלקתי. תזונה כזו מצמצמת מאד פחמימות וסוכרים והיא גדושה בשמן דגים ובמזון עתיר ויטמין e כמו גרעיני חמניות, צנוברים, שמן זית וירקות עלים ירוקים. כדי לתמוך בהתקדשות העור צרכו מזונות עתירי ויטמין איי. סימן ההיכר של אלו הוא הצבע הכתום: אכלו דלעת, גזר, בטטות מנגו ופפאיה כדי לסייע לעור להתחדש.

פסוריאזיס ומתח נפשי

אצל כ25% מן הלוקים בפסוריאזיס יש גם הקשר גנטי כלומר המחלה עברה בתורשה מבן משפחה ואולם על דבר אחד אין ויכוח- התפרצות התקפי פסוריאזיס חלים ביתר שאת בתקופות של מתח נפשי וחרדה. לפיכך בגישה הנטורופטית לטיפול בפסוריאזיס ילמדו את החולה טכניקות של ניהול מתח וימליצו לו על פעילויות כמו מדיטציה, יוגה, תרגילי נשימה ופעילות אירובית נמרצת על בסיס קבוע.

ים המלח לא נגיש לכם? טבלו במלחי אפסום

חולי פסוריאזיס מגיעים לים המלח מכל העולם ולא בכדי שכן ריכוזי מלח גבוהים על העור מצמצמים את הגרד ומרפאים אותו. אם אין לכם נגישות גבוהה לים המלא מלאו אמבט מים חמים עם מלחי אפסום וחבילת מלח ים וטבלו שם למשך שעה מדי יום.

מיץ מומורדיקה ולימון לטיפול בפסוריאזיס

בפיליפינים ובמדינות דרום אמריקה המקומיים משתמשים במלון מר (מומורדיקה) כדי לרפא גם מצבי אקזמה ופסוריאזיס בהצלחה רבה. ההמלצה היא לשתות כל בוקר על קיבה ריקה מיץ מומורדיקה מעורבב במיץ לימון. מרשם טבעי זה מונע התקפי פסוריאזיס ומקל על סילוק הרעלנים ממערכת העיכול. אפשר גם למרוח את מיצוי המומורדיקה על הקשקשת שכן מספר מחקרים הראו את יכולות הריפוי של הצמח הזה על נגעי עור שכוללים בין השאר אקנה , אקזמה, ופסוריאזיס.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אושר הוא בריאות טובה וזכרון קצר

    אלברט שווייצר