תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

תרופות סבתא לסינוסיטיס

כשאתם סובלים מסינוסיטיס, נשימה טבעית הופכת לעבודה קשה שכן סינוסיטיס חריף מאופיין בגודש באף , לחץ או כאב בסינוסים, כאבי ראש ולפעמים גם חום  צמרמורות, וריח רע מהפה. לא כל אחד ממהר לקחת אנטיביוטיקה או אנטי היסטמינים וטוב שכך כיון שהטבע מציע חלופות טובות לא פחות לטיפול בסינוסיטיס ולהחלמה מואצת.  האם יש  תרופות סבתא לסינוסיטיס? ומהו הטיפול הטבעי לסינוסיטיס שעשוי להחליף אנטיביוטיקה ותרופת מרשם אחרות?

סינוסיטיס הוא מצב דלקתי של מעברי האף. ההצטננות היא הגורם השכיח ביותר לסינוסיטיס ואחריה מובילים סיבות הקשורות לאלרגיה: קדחת שחת, אלרגיות למזון וגורמים סביבתיים אחרים. גם זיהומי שיניים בלסת העליונה יכולים גם להוביל לדלקת בגתות (סינוסיטיס). במקרה כזה אדם מרגיש שינויי לחצים בשיניים כאאשר הוא עובר ממצב שכיבה לקימה ולהיפך.

תרופת סבתא לסינוסיטיס: מלח-מים

היוגים משתמשים בטכניקת ה"נטי" מדי בוקר כתהליך של טיהור וניקוי מעברי האויר כתרופת סבתא לסינוסיטיס. כאשר מזרימים כמה טיפות של מי מלח (באיורוודה עושים זאת דרך כלי מיוחד עם זרבובית שמקל על פעולת הזרמת המים לאף) יש בכך כדי לצמצם את התהליך הדלקתי ולהקל מאד גם על סינוסיטיס. עמדו מעל כיור, הטו את הראש לצד אחד כך שהאוזן תקביל לרצפה ואחר כך צקו את התמיסה המלחית לתוך הנחיר העליון מה שיאפשר לנוזל להתנקז דרך הנחיר הנמוך יותר. חזרו על הפעולה גם בצד השני.

חזרת כתרופת סבתא לסינוסיטיס

שורש החזרת נחשב ברפואה העממית גם הוא לצמח מרפא ייעודי למצבים של דלקת בגתות (סינוסיטיס). תרופת הסבתא המומלצת בהקשר של חזרת וסינוסיטיס היא לרסק כפית אחת של שורש חזרת (כ5 גרם) ולאכול אותה על בטן ריקה 3 פעמים ביום. ניתן גם להשיג חזרת במיצוי אלכוהולי ואז עליכם ליטול 2 מ"ל מהמיצוי 3 פעמים ביום.

תרופות סבתא לסינוסיטס: אננס או אנזים הברומלין

אם אתם סובלים מסינוסיטיס ומחפשים עבורה טיפול טבעי הרבו לאכול אננס וליתר דיוק את האנזים שמופק ממנו ברומלין (1.5 גרם 3 פעמים ביום). צריכת ברומלין בזמן התקפת סינוסטיס מאד מקלה על התהליך הדלקתי. ברומלין מקל מאד גם על דלקות פרקים, על דלקות גידים ועל דלקות בכלל אבל עליכם להיזהר אם אתם נוטלים במקביל תרופות לדלול דם שכן ברומלין עצמו מדלל את הדם ועלול להיווצר תהליך סינרגיסטי לא רצוי שבו שתי תרופות (הטבעית והכימית) יפעלו במקביל וביתר.

תרופת סבתא לסינוסיטיס : סינאול (cineole )

סינאול הוא רכיב שמופק משמן אקליפטוס וניתן לסובלים מהתקפת סינוסיטיס חריפה דרך הפה. מחקרים הראו שנטילת סינאול במינון של 200 מ"ג 3 פעמים ביום הובילה להחלמה מואצת מדלקת הגתות יחסית לנבדקים שקיבלו כדורי דמה (פלצבו). גם אינהלציה של שמן אקליפטוס דרך מכשיר אדים מועילה לסינוסטיס. שמן אקליפטוס בדומה לשמן מנטה פועל על ריסי השערות במעברי האף ומקל על הגודש מהנזלת.

צמח המרפא אשבל רפואי לטיפול בסינוסיטיס

אשבל (בטוניקה או wood betony) הוא צמח מרפא שניתן בין השאר גם למצבי חרדה, למיגרנות, לכאבי גרון לסחרחורת וגם כתרופת סבתא לסינוסיטיס. בצמח זה משתמשים באירופה בעיקר למצבים דלקתיים כמו דלקת בגתות בשל תכולת ההספרדין (חומר שמחזק את מערכת החיסון ונמצא גם בשמן זרעי שאכוליות) והדיומסין שבו. לא מומלץ לקחת אותו בהריון כיון שהשפעותיו במצב הרפואי הזה עדיין לא ידועות.

תרופת סבתא לסינוסיטיס מהמטבח ההודי: זרעי קארום

זרעי קארום (דומים לקימל) בקליה- הם תרופת סבתא לסינוסיטיס שנהוגה ברפואה ההודית (איורוודה). קלו אותם מעט על מחבת ושאפו את האדים שעולים. הזרעים מכילים טימול שמן אתרי שיגרום לכם להתעטש באופן אינטנסיבי ולסלק את הגודש מן הגתות (הסינוסים). תרופת סבתא אחרת לסינוסיטיס - אף היא לקוחה מרפואת האיור וודה היא חליטה של בזיליקום, פלפל שחור, ג'ינג' וקינמון. הוסיפו לליטה זו מעט דבש לא מחום ושתו כדי לחוות הקלה בדלקת הסינוסים. כל החומרים בשיקוי הזה נוטים לייבש את הליחה ולהקל על הגודש במעברי הנשימה העליונים ובסינוסים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "הדרך היחידה לשמור על בריאותך היא לאכול את מה שאתה לא רוצה, לא לשתות את מה שאתה רוצה, ולעשות את מה שהיית מעדיף שלא לעשות"

    מרק טווין