תרופות סבתא

טיפול טבעי בצלקת קלואידית

צלקת קלואידית שנוצרת לעיתים קרובות לאחר ניתוח עם חתך גדול נחשבת קשה לטיפול. זריקות של קורטיקוסטרואידים או טיפולי לייזר משטחים אותה במדה מסוימת, אבל היא לעיתים קרובות חוזרת כרקמה מעובה, מוגבהת מתפשטת מעבר לאיזור החתך של הניתוח  שמתנהגת כמו גידול אוטונומי. גם ניתוחים חוזרים להסרתה מאד בעייתיים שכן גם הם מייצרים פציעה חדשה בעור. מהם צמחי המרפא היעילים ביותר לטיפול בצלקת קלואידית לאחר ניתוח?

צלקת קלואידית שנוצרת לעיתים קרובות לאחר ניתוח עם חתך גדול נחשבת קשה לטיפול. זריקות של קורטיקוסטרואידים או טיפולי לייזר משטחים אותה במדה מסוימת, אבל היא לעיתים קרובות חוזרת כרקמה מעובה, מוגבהת מתפשטת מעבר לאיזור החתך של הניתוח שמתנהגת כמו גידול אוטונומי. גם ניתוחים חוזרים להסרתה מאד בעייתיים שכן גם הם מייצרים פציעה חדשה בעור. מהם צמחי המרפא היעילים ביותר לטיפול בצלקת קלואידית לאחר ניתוח?

גוטו קולה: צמח מרפא לצלקות קלואידיות לאחר ניתוח

מצמח המרפא גוטו קולה מפיקים גם משחה, וגם מיצוי לטיפול בעור מצולק לאחר פציעה גדולה, חתך או ניתוחים. מחקר קליני שנעשה בצרפת לפני כ30 שנה הראה כי מיצוי מן הצמח מונע צלקות קלואידיות לאחר ניתוח או מרפא צלקות קלואידיות ישנות. יש גם מי שממליץ להזריק אל הצלקת מיצוי מצמח הגוטו קולה כדי לשטח אותה.

קלנדולה (ציפורני חתול) ושורש קומפרי (קיוויה) לטיפול בצלקת קלואידית

הרתיחו את עלי הכותרת של פרח ציפורני החתול או חלטו את הפרחים בכוס מים רותחים למשך רבע שעה. אפשר להניח קומפרסים מן השרה הזו על הצלקת הקלואידית או לערבב אותו עם שורש קומפרי טחון ולהכין רטיה שתונח על הצלקת. בגרמניה משתמשים בקומבינציה הזו כדי למנוע מצקות קלואידיות להתפתח וכן כדי למתן ולשטח צלקות קלואידיות קיימות.

שבטבט (זנב הסוס) לטיפול בצלקות

מרתח של הצמח שבטבט שידוע בסגולותיו הרפואיות לעור ולשיער יכול גם הוא להפחית את גובה העור המעובה של הצלקת הקלואידית לאחר ניתוח ולחדש את רקמת העור הבריא. גם כאן ניתן לערבב את המרתח יחד עם שורש קיוויה טחון וכן עם מספר טיפות של שמן עץ התה ולהניח רטיה על הצלקת המוגבהת בעור.

אלוורה לטיפול טבעי בצלקת קלואידית

אלוורה (ג'ל טבעי מהצמח עצמו) הוא הבחירה הראשונה שלכם לכל גירוי בעור בין אם מדובר בכוויה, חתך, פציעה או עור מצולק לאחר ניתוח. האלוורה ידוע ביכולתו להפחית את הדלקת בעור, לעודד ריפוי וצמיחת תאים בריאים שמחדשים את המרקם של העור. מרחו ג'ל אלווורה פעמיים ביום על הצלקת הקלואידית המעובה כדי למתן אותה ולהבריאה.

טיפול בצלקת קלואידית על פי הרפואה הסינית

הסינים מתייחסים לגירוי כזה בעור כאל "עודף אש" (עודף יאנג) ולכן הם ינסו לאזן את המצב ע"י מזונות מקררים כמו קטניות, מלפפונים, שעורה, בטטה ודלעת. ההמלצה בהקשר זה תהיה לצרוך שפע של קטניות כמו סויה, מאש, שעועית לימה ובטטות וכן להניח על הצלקת הקלואידית פרוסות מלפפון, ליבה של דלעת מעוכה ומיץ משורש זנגביל.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אנשים אוכלים בשר וחושבים שכתוצאה מכך יהיו "בריאים כמו שור".

    בדרך הם שוכחים שהשור אוכל... עשב! 

    פינו קרוזו שחקן איטלקי צמחוני