תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

חומצה פנתתונית (ויטמין בי 5)

חומצה פנתתונית נחוצה לנו לבריאות טובה כיון שמחסור בה עלול לגרום לשורה של מחלות ומצוקות גופניות כמו מחסור בויטמין די, כולסטרול גבוה, שומנים בדם, אקנה (פצעי בגרות), נשירת שיער, עצבנות, היפראקטיביות  ודלקת פרקים. מה אתם צריכים לדעת על חומצה פנתתונית? כמה לקחת ממנה ומי צריך להיזהר בנטילתה?

תועלות בריאות של חומצה פנטיתונית (ויטמין B5 )

חומצה פנתנוטית הינה שחקנית פעילה בתהליך ייצור האנרגיה בגוף (מעגל קרבס) וכן בהתנעת התהליך של הפיכת כולסטרול לויטמין די. בנוסף לכך היא משתתפת בייצור ההורמונים הסטרואידים של בלוטת יותרת הכליה (הורוני המתח והורמוני המין) וכן בייצור המוליך העצבי אצטיל כולין של מערכת העצבים הפרה-סימפטטית זו שאחראית על רגיעה, עיכול טוב ונינוחות. לפיכך חומצה פנתתונית יכולה לטפל בשורה של בעיות בריאות באופן טבעי וללא תופעות לוואי

חומצה פנתתונית יעילה להורדת רמות כולסטרול גבוה ושומנים בדם

מחקרים הראו כי פנתתין, תוצר לוואי של חומצה פנתתונית בכמות של 300 מ"ג ביום הצליח להוריד תוך מספר שבועות את רמות גבוהות של כולסטרול וטריגליצרידים בדם מבלי שהנבדקים נזקקו לסטטינים ותרופות מרשם אחרות.

חומצה פנתתונית יעילה לדלקת פרקים במיוחד לדלקת פרקים ראומטית

מחקרי אחר הראה כי נטילת 2 גרם של חומצה פנתתונית ביום הצליחה להפחית תוך חודשיים בלבד את נוקשות המפרקים בבוקר עם הקימה מהשינה שמאפיינת חולי דלקת פרקים ראומטית (מחלה אוטואימונית)

חומצה פנטטונית לטיפול באקנה

בני נוער שסבלו מפצעי בגרות בדרגה בינונית ק'יבלו 2.5 גרם של חומצה פנתתונית 4 פעמים ביום או מרחו קרם עם 20% חומצצה פנתתונית 6 פעמים ביום. התוצאות הראו כי תוך 8 שבועות פצעי הבגרות נעלמו מהפנים – מהבלי שהנבדקים נדרשו לתרופות מרשם מסוכנות כמו אקטוטן ואנטיביוטיקה

חומצה פנתתונית לנשירת שיער

הוכח כי חומצה פנתתונית מועילה מאד גם במקרים של התקרחות ונשירת שיער. התכשיר הטבעי הזה מזין את זקיקי השערה, מאיץ צמיחת שיער, מונע קשקשים (מה שתורם לבריאות הקרקפת ולמניעת התקרחות), ובעיקר מחזק את שורשי השיער ואת זקיקי השערה.

מזונות שמכילים חומצה פנתתונית

כבד, ביצים, שמרי בירה, דגי סלמון וקטינות הם המקור הטובה ביותר לחומצה פנתתונית. יחד עם זאת לא תמצאו את החומר הטבעי הזה במזון מערבי מעובד גם אם הוא מכיל את מרכיבי המזון הנ"ל

תופעות לוואי של חומצה פננטונית

לפי הידוע אין לחומצה פנתתונית תופעות לוואי גם לא כאשר היא נלקחת במינונים גבוהים של עד 10 גרם ביום. ככלל אצבע הכמות הממוצעת שמומלצת לאדם בוגר עומדת על עד 6 גרם ליום אם כי לעיתים כמויות גבוהות של הויטמין הזה עלולות לגרום לצואה רכה ואפילו לשלשולים.

למי אסור לקחת חומצה פנתתונית?

חולי המופיליה צריכים להימנע מן התוסף הזה. עד כמה שידוע לנשים בהריון או נשים מניקות התוסף מותר בכמויות מופחתות מן האמור לעיל (לא ליטול כמויות גדולות).

חומצה פנתתונית יעילה גם למצבים הבאים

 • אלכוהוליזם (שתיינים סובלים ממחסור חמור בחומצה פנתתונית)
 • הפרעות קשה וריכוז
 • עצבנות וחוסר שקט
 • כאבי ראש
 • טרשת נפוצה
 • תסמונת המנהרה הקרפלית
 • ספורטאים שרוצים לשפר ביצועים
 • אסטמה
 • בעיות עור ושיער
 • מחסור בויטמין די
 • היפראקטיביות
אולי יעניין אותך גם