תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

רינו צרור, מומחה לשיאצו

גמישות היא המפתח לבריאות טובה ואריכות ימים

איך לפתח בריאות טובה ואריכות ימים? בעיני, המפתח לבריאות טובה עובר דרך גמישות של הגוף (וגם של הנפש). אצל אדם שמפרקיו ושריריו גמישים יש לעולם זרימה טובה יותר של חומרים ואנרגיה. זרימה טובה שקולה לבריאות טובה לעומת המצב ההפוך שבו תקיעויות וסטגנציות באיזורים מסוימים של הגוף – יוצרים כאבים ומחלות.

פרקים וחוליות למשל הם צמתים שבהם יכולים להיווצר בנקל תקיעויות כאלו ומכאן גם השכיחות של דלקת פרקים, שחיקת סחוס וכדומה. מתוך נסיוני והתרשמותי בקליניקה- אוכל להעיד שבאופן גורף שלאנשים נוקשים ולא גמישים יש סיכוי טוב יותר "לתפוס מחלות". רואים את התובנה הזו גם אצל זקנים: אלו שמפתחים מחלות זקנה ניווניות נוטים לרוב להיות עם גוף לא גמיש, קשיח ומאובן. לעומתם זקנים בני 65 ומעלה ששומרים על גמישות הגוף – משמרים את בריאותם הטובה.

איך מייצרים גמישות?

ע"י תחזוקה טובה של הגוף. גם אנשים שמטבעם נולדו גמישים יאבדו את הגמישות הזו אם לא יתרגלו אותה. גמישות טובה ניתן להשיג ע"י שיטות תנועה כמו יוגה, טאי צ'י, צ'י קונג, ואייקידו למשל.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אחד הסימנים הוודאיים שאתה מתקרב להתמוטטות עצבים היא כאשר אתה מאמין שהעבודה שלך "מאד מאד חשובה"

    ברטרנד ראסל, פילוסוף בריטי