תרופות סבתא

ביו אנרגיה: השיטה שמטפלת בדיכאון, השמנת יתר, צרידות, שיעול, כולסטרול גבוה דלקת גידים וחסימות אחרות

ביו אנרגיה נקראת ע"ש אנרגית האורגון שגילה החוקר והמדען וילהלם רייך (שהיה בין היתר תלמידו של פרויד). ד"ר רייך פיתח תיאוריה האומרת שישנה אנרגיה שנמצאת בקוסמוס שאפשר בדרכים מסוימות לקלוט ולשדר ע"י חומר מסויים או טכניקה מסויימת ולהשפיע על האנרגיה הזו ולתעל אותה בין השאר גם כדי לפתור בעיות בריאות ומצוקות גופניות.

"האנרגיה הקוסמית והאנרגטית מושפעת כנראה מישויות חיצוניות שהיום אולי ידועות לנו בחלקן", מסבירה תרצה אור-בך מטפלת בביו-אנרגיה.

ביו-אנרגיה : ריפוי חסימות בגוף ובנפש

אור-בך: בטיפול ביו אנרגיה אנחנו מזהים את השדה האנרגטי שמצוי סביב כל אדם ובעזרת טכניקה מסוימת אנחנו יכולים להשפיע על האנרגיה הזו ולרפא חסימות ומחלות שנוצרו במערכת הפיזית ובמערכת הרגשית. לדוגמא: אדם חרדתי שחווה פחד עלול להיפגע בכליות ולכן הוא עלול לסבול מבעיה כלייתית. לחילופין, אדם שחווה רגש של כעס קיצוני עלול להיפגע באיבר הכבד ולסבול משורה של מחלות הקשורות בכבד ובתפקודי כבד.

למה נוצרת צרידות כרונית, שיעול כרוני או דלקת גרון?

לדוגמא: אם אני מתרגש ורוצה לבכות ולא עושה זאת נוצרת חסימה כמו גוש באזור הגרון ובאזור בית החזה. אפשר להרגיש כאב במקום ויכולות להופיע בעיות כמו צרידות, שיעול דלקות גרון ועוד. אפשר בעזרת טיפול ביו אנרגיה לטפל בחסימה במקום ולהביא את הגוף למצב שלא תתפתח בעיה פיזית במקום. אם כבר יש בעיה פיזית אפשר לטפל בה בעזרת ביו אנרגיה בצורה יעילה ביותר.

כל מחלה נוצרת מחסימה או מסטגנציה

למעשה, כל מחלה נובעת מחסימה, וכל חסימה גורמת למחלה. בביו אנרגיה אנחנו מטפלים בחסימות על מנת למנוע את הופעת המחלה. אנו מטפלים במחלות ובחסימות בגוף וגם ברוח של המטופל, ויכולים לטפל בהם גם ללא נוכחות המטופל. הרעיון על פי רייך הוא שכאשר השדות האנרגטיים פתוחים- לא מתרחשות חסימות בגוף, והאדם ירגיש חיוניות , בריאות פיזית רגשית ואנרגטית. הוא יחיה בwell-being ובתחושת רווחה בכל המישורים.

איך מטפלים בביואנרגיה?

טיפול ביו אנרגיה מתבצע קודם כל על ידי אבחון של השדות האנרגטיים של המטופל. המטפל מחפש איפה יש שדות סגורים שגורמים לבעיה שיכולה לבוא לידי ביטוי כבעיה פיזית, או רגשית. המטפל יכול לפתוח את השדות החסומים בעזרת טיפול מרחוק ללא מגע ובעזרת טיפול עם מגע עדין הנועד לעזור לחסימה להשתחרר. במהלך הטיפול המטופל שוכב ברגיעה ויכול לחוש תחושות של שחרור הרפיה ורגיעה. לעיתים רגשות כמו עצב, כעס, פחד, שהיו מודחקים יכולים להשתחרר במהלך הטיפול או לאחריו וזה סימן שהחסימה השתחררה. משך הטיפול כשעה ומספר הטיפולים נע בין 5 ל-10 טיפולים. לפעמים מספיק טיפול אחד כדי להרגיש שיפור משמעותי.

לאלו בעיות בריאות ביו-אנרגיה יעילה?

ביו אנרגיה מתאימה להרבה מאוד סוגים של בעיות ומחלות. אפשר לרפא בעזרת ביו אנרגיה מחלות אקוטיות ומחלות כרוניות. אפשר להקל בסימפטומים כגון: כאבי ראש, כאבי שרירים, לחץ דם גבוה, סוכרת, אלרגיות, גידולים סרטניים (סרטן), בעיות פוריות, עודף משקל והשמנת יתר או בעיות הורמונליות. כמעט לכל בעיה ניתן למצוא מענה בטיפולי ביו אנרגיה. יתרונות השיטה הם שהטיפול מאוד יעיל, אינו כואב, ואין לו תופעות לוואי. יתרון נוסף הוא שניתן לטפל גם מרחוק !

איך טיפול ביו אנרגיה עזר לדיכאון, השמנת יתר, כולסטרול גבוה ודלקת גידים?

מטופלת הגיעה לטיפול כאשר היא סובלת מעודף משקל, כולסטרול גבוה כאב בכתף שנגרם מדלקת חריפה בגיד (דלקת גידים), ובעיות של דיכאון ועצבות בלתי מוסברים. בטיפול הראשון הבחנתי בחסימה באזור רום הבטן (מקלעת השמש), באזור הכתף והצוואר, חולשה בכליות וחסימה בכבד ובמעי הגס. התחלתי לעבוד על החסימה באזור מקלעת השמש ועל החסימה בכתף והצוואר. המטופלת קישרה את הכאב בכתף לאחריות הגדולה שהיא לוקחת על עצמה, בגלל חוסר היכולת שלה לקבל את עצמה והפחד מביקורת של אחרים עליה. במשך הטיפול הזה והטיפולים הבאים שבהם איזנתי את הכבד והכליות של המטופלת, הייתה הקלה משמעותית בכאב בכתף, המטופלת דיווחה שהיא מרגישה יותר טוב עם עצמה ואוכלת פחות ממה שהייתה רגילה לאכול, היא הצליחה לרדת במשקל ובדיקות הדם הראו על שיפור ברמת הכולסטרול .

ביו-אנרגיה: פשטות ומורכבות במשולב

למדתי את שיטת הביו אנרגיה לפני שנים רבות מרפי רוזן שהביא את השיטה לארץ ופיתח אותה , מה שקסם לי היה:הייחוד של השיטה והעוצמה שלה. הפשטות יחד עם המורכבות, הובילו אותי עם השנים לגלות עולם חדש זה שבו יש לנו את האפשרות להשפיע ולעזור לעצמנו ולאחרים. כשמשלבים את השיטה זו עם שיטות אחרות כמו דיקור סיני, שיאצו, טווינה ורפלקסולוגיה, האפקטיביות של הטיפול עולה לאין ערוך. לקבל אינפורמציה נוספת אפשר לפנות ל תרצה אור-בך מטפלת בביו אנרגיה 054-7893498
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אמנם איננו יכולים לשלוט על מה שקורה לנו אבל אפשר לשלוט על מה שקורה בתוכנו

    בנג'מין פרנקלין