תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מלחי אפסום, מלח אנגלי, מגנזיום סולפט

מלחי אפסום (מלח אנגלי) מצויים ברפואה העממית זה מאות שנים כתכשיר עוצמתי לניקוי כבד, לניקוי רעלים מהגוף, לאבנים בכיס המרה, לטיפול בעצירות וכן נגד מצוקות גופניות אחרות כמו  נגד שרירים תפוסים, סוכרת, חרדה,  עצבנות, מתח נפשי ונדודי שינה. מדוע זכו מלחי האפסום לכזו תהילה הן בשימוש חיצוני והן בשימוש פנימי? מה צריך לדעת לפני שאתם רצים להשתמש במלח אנגלי?

מלחי אפסום (בארץ מוכרים יותר כ- מלח אנגלי) המורכבים ממגנזיום וגופרית מכונים בשמות נוספים כמו מלח מר, מלח אנגלי, מגנזיום גופריתי ואפסומיט. התרכובת הזו נספגת במהירות דרך העור ולכן יש לה שימושים רפואיים מגוונים גם לצרכי בריאות וכן לצרכים קוסמטיים של טיפוח העור והשיער.

תועלות בריאות של מלחי אפסום

רכיב המגנזיום שנמצא במלח האנגלי מעניק לגוף חיוניות ואנרגיה, מקל על שירים תפוסים, משכך חרדות, מוריד את רמות הסוכר בדם אצל סוכרתיים, ומוריד את רמות הדלקת (למשל במקרים של דלקת פרקים או גאוט). רכיב הגופרית ידוע ביכולת שלו לניקוי רעלים מהגוף, בעיקר להסיר רעלים מן הכבד וכן בסגולתו להקל על כאבי ראש ומיגרנות. השילוב של שני המינרלים הללו במלחי האפסום הוא שילוב מנצח: השימושים הפנימיים של מלחי אפסום נעשים בעיקר כחומר משלשל לסובלים מעצירות כרונית קשה וכן בתוכניות של טיהור הכבד וניקוי רעלים מהגוף.

מלחי אפסום לניקוי רעלים מהגוף עובדים על ניקוי הכבד ועל שיחרור מעצירות

אחד האיברים הכי חשובים בגופנו הוא הכבד בין השאר כיון שהוא אחראי על סילוק רעלים מהגוף – תהליך הכרחי לבריאות טובה ולתחושה של אנרגיה וחיוניות. הבעיה היא שלעיתים רעלים אלו מועמסים על הכבד ביתר ונותרים בו שאריות שהופכות עם השנים לאבנים בכיס המרה, מצב רפואי כואב שגם משפיע לרעה על האפטימזיצה של ספיגת חומרים במעי. למלחי האפסום יש יכולת עצומה בהסרת אבנים מכיס המרה, כך לפחות על פי אנדריאס מוריץ שפיתח תוכנית ניקוי רעלים שלמה על בסיס המלח האנגלי. אחת ההמלצות היא לשתות מלחי אפסום מהולים במים (חצי עד שתי כפיות מהולות בכוס מים) כדי לטהר את הכבד. ואם אתם סובלים מעצירות קשה?- מלחי האפסום יעשו לכם את העבודה תוך חצי שעה עד 6 שעות לכל היותר וינקו את המעי מן הפסולת שנתקעה בו (מלח אנגלי מבי נוזלים אל המעי הגס ומחליק את הצואה). התוצאה יכולה להיות שלשולים דרמטיים ולכן אין לחזור על הטיפול הזה יותר מפעמיים ביום. בנוסף שתית מלח אנגלי לטיהור הכבד או לעצירות צריכה להיות בהפסקה של 4 שעות לפחות זו מזו. כאמור מדובר בטיפול עוצמתי שעשוי להשליך על מספר מערכות בגוף: לפני שאתם מתחילים מומלץ להתייעץ עם רופא מומחה שכן עשויות להיות לטיפול תופעות לוואי (ראו להלן)

שימושים חיצוניים של מלח אנגלי באמבט: לחרדה, לנדודי שינה, לדלקת פרקים, לגאוט ולמתח נפשי מתמשך

אמבטיה עם שתי כוסות של מלח אנגלי יכולה להיות הפתרון שלכם להרבה מדווים ומחלות. בשל תכולת המגנזיום שנספג דרך העור זהו פתרון אידאלי לספורטאים שסובלים מהתכווצויות שרירים וכן לאנשים חרדתיים שסובלים מעצבנות ומתח נפשי מתמשך. אמבטיה עם מלחי אפסום גם משפרת את איכות השינה והריכוז הקוגניטיבי. מומלץ לעשות טיפול כזה של אמבט מלחי אפסום פעמיים בשבוע למשך 10 דקות.

תופעות לוואי של מלחי אפסום

תופעות לוואי של מלחי אפסום עלולות להופיע כאלרגיה: פריחה חזקה בעור, התנפחות בפנים או באיברים אחרים, הקאה, או קשיי נשימה. אלו הם המקרים הקיצוניים והנדירים יותר . במקרים הפשוטים יותר עלולה להתפתח עצבנות בקיבה, כאבי בטן, בחילות ושלשולים. אם אתם סובלים מאחת מתופעות הלואי הללו הפסיקו את הטיפול מיד והתקשרו לרופא. אם אתם לוקחים תרופות מרשם אחרות – יש ליטול את מלחי האפסום במרחק זמן של שעתיים לפני ואחרי התרופה כדי לא לשבש את הספיגה.

מלחי אפסום: תרופה טבעית לחולי גאוט

אחת התרופות הטבעיות החזקות יותר לחולי גאוט (פודגרה) היא אמבט קטן של מים חמים עם שתי כפות גדושות של מלח אנגלי ( מלחי אפסום): טבלו את המפרקים הכואבים והנפוחים באמבט כזה למשך חצי שעה מדי יום ותחושו הקלה דרמטית בדלקת.

למי אסור להשתמש במלחי אפסום?

  • נשים מניקות
  • נשים הרות
  • ילדים
  • אנשים שסובלים ממחלת כליה
  • סוכרתיים אינסולין – צריכים להיזהר מאד מהיפוגליקמיה
  • אנשים עם דימום בצואה

עוד משהו על מלחי אפסום וקוסמטיקה

מלחי אפסום יעילים מאד גם לטיפוח העור, לטיפול אפקטיבי באקנה וניקוי טבעי של ראשים שחורים. שפשפו חצי כפית בשמן זית על העור והשיער. העור יהפוך רך כמשי וזוהר, והשיער יראה מלא וחזק יותר.
אולי יעניין אותך גם