תרופות סבתא

ג'ין שין דו (אקופרסורה) השיטה שמניעה ברכות את האנרגיה ומרפאת מצוקות כמו אקזמה, כאבי ראש, ונדודי שינה

ג'ין שין דו או אקופרסורה היא שיטת טיפול שמבוססת על מגע עדין בחלק מן הנקודות המשמשות  גם לדיקור סיני. השיטה משלבת את עוצמת הדיקור עם הרכות של המגע על מנת לעורר את כוחות הריפוי העצמי של המטופל.

שרון איל מטפלת בג'ין שין מסבירה כי מטרת הטיפול היא להחזיר את המטופל לאיזון פיזי ונפשי קרי למצב של well being על ידי איזון המרידיאנים. מצב של well being פירושו בריאות תקינה,שקט נפשי,שינה טובה, תאבון תקין והעדר כאב. השיטה פותחה בארצות הברית על ידי איונה מרשה טיגרדן, פסיכולוגית ומרפאה סינית.

מה פשר השם ג'ין שין דו?

שם השיטה מורכב משלוש מילים:

  • הג'ינג (ג'ין)- הרובד הפיזי של האדם, תמצית האנרגיה המולדת שקיבל בתורשה מהורינו(מקביל לדנ"א ברפואה המערבית). האנרגיה המולדת הזו פוחתת במהלך החיים וכדי לשמר אותה עלינו לנסות ולחיות נכון ,לאזן בין מנוחה לפעילות, לאכול בצורה נכונה, ולתת ביטוי ופורקן לרגשות שלנו.
  • שן (שין)-הרובד המנטאלי של האדם, האופי, הנשמה והרגשות שלפי הרפואה הסינית באים לביטוי בברק בעיניים.
  • דו(טאו)-הדרך שהאדם עושה בחייו, ההתפתחות האישית, האמת הפנימית.

כיצד נראה טיפול בג’ין שן דו?

הטיפול בג'ין שין דו נעשה בלבוש מלא, בשכיבה על הגב על מיטת טיפולים. הטיפול אורך כשעה ובמהלכו המטפלת נוגעת בעדינות כל פעם בשתי נקודות שונות במטרה להזרים את הצ'י, אנרגיית החיים ביניהם. כדי להגיע לאיזון מתחיל הטיפול סדרה של ארבעה טיפולים שמטרתם לעשות תהליך של restart לגוף ואחריה בהתאם לצרכי המטופל ממשיכים באיזון המרידיאנים השונים.

ג’ין שין דו אפקטיבי להפרעות שינה ולנדודי שינה

הפרעות שינה נגרמות ממגוון רחב של בעיות פיזיות ונפשיות ויש להן השפעה משמעותית על איכות החיים. ג'ין שין מתאים לטיפול בבעיות שינה מכיוון שהשיטה נותנת שקט, מפחיתה אנרגיה עודפת ועוזרת למטופל למצוא מחדש את השלווה שמאפשרת שינה טובה. בנוסף לכך הפרעות שינה נובעות משן עודף או שן שבורח וכאשר המטופל חוזר לאיזון גם השן חוזר למקומו ואיתו השינה.

ג’ין שין דו טיפול אפקטיבי למחלות עור כמו אקזמה ופסוריאזיס?

מחלות עור נגרמות בשל גורמים שונים חלקם פיזיים כמו רגישות ואלרגיה וחלקן נגרמות על רקע נפשי כמו מתח נפשי מתמשך. ג'ין שין מטפל במחלות עור על ידי הפחתה של סטרס ואיזון מרידיאן הריאות , מרידיאן שמשפיע על איכות העור ובריאותו. לצד טיפול בג'ין שין דו יש לזכור שלתזונה נכונה ומותאמת אישית יש חלק חשוב בטיפול בבעיה.

ג’ין שן דו לטיפול בקנדידה

קנדידה היא פטריה שגדלה במערכת העיכול ונוטה לשגשג ולשלוח שלוחות לכל הגוף. מתי מצב כזה מתאפשר? במצבים של חולשה חיסונית, תזונה לקויה וכמובן מתח נפשי ממושך. כדי להיפטר מקנדידה צריך להתמיד לאורך זמן בדיאטת ניקוי קפדנית ולקיחת תוספים וצמחי מרפא מתאימים. עצם תהליך הניקוי יוצר עומס פיזי ונפשי אצל האדם ולכן שילוב של טיפול בג'ין שין דו במהלך הניקוי מסייע בהרגעה. הוא גם תומך במערכות הגוף השונות, פועל לחיזוק מערכת החיסון ומייעל את תהליכי הניקוי.

האם ג'ין שן דו היא שיטת טיפול יעילה להפרעות קשב וריכוז ?

הפרעות קשב וריכוז נגרמות מסיבות פיזיות ונפשיות שונות. טיפול בג'ין שין דו. מרגיע ומפחית חרדה, משפר את הריכוז, מפחית עודפי אנרגיה ונותן את השקט שמאפשר טיפול בהפרעות קשב וריכוז. גם בהקשר הזה חשוב לזכור שלתזונה נכונה ומותאמת אישית יש חלק חשוב בטיפול בבעיה.

ג’ין שן דו לכאבי ראש ומחושי גוף

אישה שהגיעה אלי עם מיגרנה חזקה – קיבלה טיפול ובמהלך הטיפול דיווחה שהיא מרגישה שאני "מושכת בעדינות בקצוות של מיגרנה ומסלקת אותה" . אישה שהגיעה כאשר היא לא יכולה להזיז את כף היד בגלל כאבים ראומטים גילתה כי במהלך הטיפול הכאב נעלם והיא הניעה בקלות את היד. כמובן הכאב לא נעלם לצמיתות והיה צורך בהמשך טיפולי ג'ין שין דו כמו גם בהתאמת תזונה ובצמחי מרפא.

הקסם של ג'ין שין

למה מלכתחילה השיטה שבתה את ליבך?

הגעתי לשיטה מתוך אמונה עמוקה ברפואה הסינית בצד חוויה קשה שלי כמטופלת בדיקור. חיפשתי ומצאתי שיטת טיפול שתאפשר לי ליישם את חוכמת הרפואה הסינית בעדינות וברכות. השיטה הזו ברובה בטוחה לשימוש בכל מצב ובכול גיל אם כי אני אישית לא מתחילה טיפול עם נשים בהריון. לקבלת מידע נוסף ניתן לפנות לשרון איל 0522699172 או במייל theayals@gmail.com
אולי יעניין אותך גם