תרופות סבתא

רייקי, טיפול אנרגטי לריפוי כאבי ברכיים ומצוקות גופניות

רייקי מקפלת שתי מילים " ריי= אנרגית היקום" ו "קי= אנרגית החיים"  והיא ידועה כשיטת ריפוי אנרגטית בת אלפי שנים. יוסי זוסמן, מטפל ברייקי ומחבר הספר 'ריפוי', מסביר את עקרונות השיטה וכיצד היא פועלת

"עקרונות הרייקי" אומר זוסמן הם : "רק היום לא אדאג, רק היום לא אכעס, כבד את הוריך מוריך והמבוגרים ממך, הרווח לחמך ביושר, והכר תודה לכל חי". לאחר שעוברים חניכה של רייקי 1 ( יכולת לקבל אנרגיה תבונית ולטפל בעצמנו) עוברים חניכה לרייקי 2 ( טיפול מרחוק באחרים דרך סמלים).

איך בעצם נראה טיפול רייקי?

אופן השימוש הוא התחברות של המטפל דרך מדיטציה קצרה או דרך חיבור לסמלים אל אנרגיה תבונית עליונה. לאחר מכן אפשר לטפל במנח כפות ידיים שאינו מחייב מגע של ממש או דרך התכוונות מרחוק כאשר מתעלים את האנרגיה התבונית שעוברת דרכנו אל המטופל.

מה מקור שיטת הרייקי?

אני אמון על רייקי מבית מדרשו של מאסטר אוסויי היפני עם תלמידיו: מאסטר הייאשי ומאסטר טקטה. מקור השיטה בטיבט מלפני כמה אלפי שנים והיא התגלתה למאסטר דר' אוסויי בשלהי המאה ה 19

האם רייקי יעיל לכאבי שלד שרירים כמו כתף קפואה/ כאבי ברכיים?

טיפול ממוקד בבעיה ספציפית מתחיל בהתכווננות להניע ריפוי והקלה למטופל . ניתן להתמקד באזור שכואב למטופל אך האנרגיה תבונית ואין צורך לתעל אותה בצורה ממוקדת. הכוחות הללו גדולים יותר מאשר הקיבולת שלנו להבין אותם – ואין גם צורך בזה. המטופל מתכוונן (לפי בקשת ורצון המטופל) להגיע לריםוי ולהקלה על המצוקה הפיזית של המטופל וזה לבדו כבר מספיק: התהליך מתרחש מעצמו כאשר המטפל הוא הצינור שדרכו עוברת האנרגיה. מעורבות יתר– גם שכלית היא גורם מפריע, מקטין ומעכב את התהליך.

לאלו בעיות רפואיות מתאים הטיפול ברייקי?

לרייקי יש יכולת להקל, לאזן, ליצור תהליך של החלמה ושינוי – זה תלוי ביכולת ההכלה של המטופל ובאנרגיה המתועלת דרך המטפל. ההתמקדות בפיזי היא שטחית ורגעית – אין בה ריפוי של ממש משום שמחוללי המצב הם נפשיים, גלגולי עבר ושיעורי הנשמה שמזמנים אתגרים ללמידה וצמיחה. התהליך הוא עמוק- דורש קבלת החלטה אמיצה לנבור במי שאנו באמת, באמת הגבוהה שלנו ויכולת קבלת אחריות אישית על מצבנו ועל השינוי המיוחל- הרייקי והמטפל עוסקים בהדרכה והנעת התהליך בלבד. צריך לדעת שמטפלי הרייקי אינם מרפאים! המטופל בערגתו לריפוי מחולל את הריפוי לעצמו בעזרת האנרגיה התבונית היקומית. הריפוי הוא עבודתו ואחריותו שלו כאשר המטפל נמצא שם כדי לסייע ולתמוך.

ריפוי כאבי ברכיים עם רייקי

הגיעה אליי מטופלת שסבלה קשות מכאבי ברכיים משתקים שלא הניחו לה אפילו לישון כהלכה, והקשו עליה לתפקד בחיוניות כפי שחפצה. לאחר שהתחברתי נהלנו שיחה על: מה מפריע לה בחייה? מה היא מזהה כלא פתור ודורש שינוי? כיצד היא מתמודדת עם פחדיה ( כאבי ברכיים בד"כ מעידים על פחדים עמוקים של המודע והתת מודע). דיברנו גם על רצונה לבחור לסלק באחת את מכאוביה ותקיעותה וליטול אחריות על חייה אושרה ובעיקר לאהוב ולקבל עצמה כפי שהיא ללא שיפוטיות וקורבנות. המטופלת החלה לבכות תוך כדי התהליך ואני הנחתי את כפות ידיי במרחק מה ממנה ולאו דווקא על ברכיה. לאחר דקות ארוכות של בכי היא התחזקה וחשה מפויסת וספרה על עקצוצים חזקים בשתי ברכיה וחום רב בהן. בסוף הטיפול עזרתי לה להתרומם ולמרות שהיא חששה לקום ולצעוד היא הופתעה לגלות שהכאב והקושי נעלמו באחת . בשיחה לאחר כחודש הסתבר שהיא לא סבלה יותר מכול כאב ומוגבלות. יש לציין שכול הבדיקות המוקפדות של הרפואה הקונבנציונאלית- לא העלו בעיה מסוימת או ממוקדת שמחוללת כאבים בלתי נסבלים בברכיים כפי שהיא חוותה.

האם יש מקרים שבהם לא מטפלים ברייקי?

אין התוויות נגד לטיפול ברייקי. האנרגיה תבונית והיא אינה יכולה להזיק ולהרע אם השימוש בה הוא ממקום של אהבה וחמלה אמיתיים. ניתן לקבל מידע נוסף אצל יוסי בטל: 0524483345


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם