תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

גילה אושרת הרבליסטית קלינית

להתקין את האזעקה לפני שהגנבים פרצו לבית

מרבית האנשים עולם המודרני המערבי יודעים מה עליהם לעשות כדי להזדקן בבריאות טובה. הם יודעים שהם צריכים להסתנכרן עם חוקי הטבע, להיות פעילים גופנית, לאכול נכון, לישון בזמן, להקפיד על תזונה מגוונת וכו'. הבעיה היא שהם לא מיישמים בפועל את הידע שיש להם, לא עושים את השינוי שהם יודעים שנדרש מהם ואז כשמחלות ובעיות בריאות פורצות או אז הם מתעוררים גם ליישם. ממש כמו שאנשים מתקינים אזעקה בבית רק אחרי שהם חטפו פריצה.

לצמצם את הפער בין הידע ליישום

למה יש פער כזה בין הידע שלנו על בריאות טובה ובין היישום בפועל?

יש לכך מספר סיבות. הרבה אנשים חיים באשליה ש "לי זה לא יקרה", יש גם את הגורמים של חינוך, הרגלים כובלים ועדריות ("כולם חיים ככה") ובעצם מאד קשה להשתחרר מאורח חיים מתרגלים אליו. לוותר על תזונה קלוקלת שמסבה לך הנאה כי הורגלת אליה - זה גם לעשות וויתורים רגשיים כואבים מה שמצריך אנרגיה התחלתית מאד גדולה. בעצם כדי להשתחרר מהאינרציה של הרגלים קלוקלים כובלים צריכים דחף מאד גדול כמו למשל מחלה שמטלטלת אותך (אבל כאמור זה להתקין את האזעקה אחרי שהגנבים נכנסו), לחילופין נדרשת רמת מודעות מאד גבוהה, או משמעת עצמית של ברזל.

להיות מודעים לכוחות החיצוניים שפועלים עלינו

חסם נוסף אחר בדרך לבריאות טובה ואריכות ימים היא תרבות הfast שאנו חיים בה. בעולם המערבי המודרני אנשים מחפשים שהכל יהיה אינסטנט. אם יש לאדם הממוצע צרבת הוא רץ לקחת כדור שיפתור לו את הבעה במהירות בלי לתת את הדעת על תופעות לוואי ונזקים עתידיים. לעומת זאת כדי לשמר בריאות טובה צריך ללכת לאחור –בק-טו-בייסיק, לשהות יותר במטבח, לבשל לעצמך את המזון ולזנוח למשל מזון מהיר וטייק אווי. חלק מן הסיפור של עשיית השינוי היא להיות מודעים לכוחות החיצוניים שמופעלים עלינו, לשטיפות מח שאנחנו עוברים למשל דרך פרסומות, קמפיינים בתקציבי ענק לקידום פתרונות "מהירים" כאלו או אחרים.

איך את ממליצה לעשות את השינוי?

רוצים בריאות טובה? לכו בצעדים קטנים

לא ללכת על שינויים גדולים דרסטיים בהחלטה להתמיר את אורח החיים אלא לקחת כל פעם משימה קטנים שהיא ברת ביצוע ולדבוק בה. שינויים קלים מינוריים כמו למשל לאכול בזמנים קבועים – ניתנים ליישום בשלב ההתחלתי ואז כאשר אתה נהנה מן הפירות של שינוי קטן כזה אתה מקבל תמריץ לקחת על עצמך שינויים נוספים אחרים (פעילות גופנית, התנזרות מצבעי מאכל, הקפדה על ירקות מגוונים וכו). שם המשחק לכיוון אורח חיים בריא הוא : "צעד אחר צעד"
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • השקעה בידע- תמיד נותנת את הריבית הטובה ביותר שניתן להשיג , בנג'מין פרנקלין