תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

אבי שריד, פיזיותרפיסט ומוסמך בשיטת בואן

לציית למה שאתה שומע מבפנים

בעיני המפתח לבריאות טובה והזדקנות ללא מחלות עובר דרך הקשבה פנימה אל מה שהגוף מאותת לך. הגוף כל הזמן מדבר אלינו כשהוא משדר לנו רמזים עבים מה טוב לו באמת וממה הוא רוצה להימנע. הבעיה היא שאנחנו לא מקשיבים לו, או לחילופין מקשיבים לו אבל לו מצייתים להנחיותיו. מחלות והפרעות בריאות לעיתים קרובות מתפרצות ממש בקו התפר הזה, בפער בין האיתותים של הגוף- וההתכחשות אליהם

מה גונב לך את הקשב פנימה?

היום האדם המודרני מוצף בידע ובמידע והקשב שלו בעיקר פונה החוצה: למה שהחברים שלו אומרים ועושים, לפרסומות של יצרני מזון מתועש, לקמפיינים יצרני תרופות, לדוקטרינות בריאות שונות, לתכנים בעיתונות וגם לדברים לכאורה טובים כמו פתרונות בריאות אלטרנטיביים או שיטות ספורט. הבעיה היא שמה שמתאים לאחד לא מתאים לשני. טבעונות יכולה להיות נהדרת עבור החבר שלך - אבל לא לך, יוגה יכולה להתאים לשכן שלך אבל הגוף שלך צריך דווקא ספורט נמרץ בקצוות. להתנסות ולהכיר את המגוון השופע הזה של אפשרויות בריאות? כן. אבל יחד עם זה אני ממליץ לעצור ולהקשיב האם הבחירה שלך עשתה באמת טוב לגוף. ואם לא? - אז לעצור ולשנות שהרי אנחנו תמיד יודעים את התשובה בבטן.

מחלות = איתותים מהגוף שלא קיבלו קשב בזמן

רופא או מטפל טוב יודע בעצמו שאין לו מונופול על החכמה ושאין תשובה גורפת אחת לקניית בריאות. הוא תמיד ימליץ לך לסמוך על עצמך ועל מה שהבטן משדרת לך במקום לרשום לך תרופה או פתרון חקוק בסלע כתורה מסיני. למה אנחנו לא מקשיבים למה שהגוף צועק לנו מפנים?

אנחנו לא סומכים מספיק על עצמנו

כי אנחנו לא סומכים על עצמנו מספיק, כי יש יותר מדי אפשרויות מפתות בחוץ, כי אין לנו מספיק משמעת ובעיקר כחי לא קנינו בעולם המערבי את החינוך והתרבות של עצירה והקשבה. אדם שישכיל לעצור ולהקשיב פנימה לרחשי הבטן שלו , לאיתותי הגוף והכי חשוב ייצית להם- יצליח להגיע לבריאות אופטימלית גם בזקנתו. למה? כיון שבמקום להתחכם הוא הולך בקנה אחד עם מה שהגוף צריך באמת כדי לייצר לעצמו בריאות טובה ואריכות ימים.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בריאות טובה היא הנכס הכי גדול שלך. פושט יד תפרן עדיף על מלך חולה

    אייזק ביקרסטף, מחזאי אירי