תרופות סבתא

כיצד אירידולוגיה מאבחנת מראש נטיה לסוכרת, סרטן צוואר הרחם ואוסטאופורוזיס?

על פי תורת האירידולוגיה, העין היא מפת הבריאות של האדם, ראי הגוף והנפש. הקסם של שיטת האירידולוגיה מונח בכך שהיא יכולה לדייק במקור הבעיה וגם להרוג בעיות גדולות כמו סוכרת או אוסטאופורוזיס בעודן באיבן כדי לשמור על האדם בריא גם בזקנתו.

האיבחון האירידולוגי פותח במאה ה19. השיטה נוסדה על ידי ד"ר איגנז וון פצלי רופא הונגרי שטיפל בינשוף ששבר את רגלו. פצלי ראה בשעת הטיפול בינשוף סימן שחור באיזור העקב בעין. כשהינשוף הבריא הסימן נעלם. "לימים" מסבירה יעל בן חור אירידולוגית "פצלי חקר את עיני מטופליו ושירטט מפה של איברי הגוף בקשתית. רופא נוסף פרסם גם הוא מפה וכאשר שתי המפות היו תואמות ברור היה שזוהי שיטת אבחון מבוססת. מאז נחקרו מחקרים קליניים רבים בארצות הברית ובאירופה .פורסמו מפות עין רבות וכולן תואמות ומהוות בסיס ללימודי האירידולוגיה גם בארץ .

אלו בעיות ניתן לאבחן דרך קשתית העין?

דרך קשתית העין ניתן לאבחן בעיות כלליות בגוף האדם, מחלות, סימפטומים, מאפייני אישיות ומצב גופני ונפשי .

איך בדיוק נעשה האבחון בשיטת האירידולוגיה ?

דבר ראשון אנו בודקים את הצבע: הצבע אומר לנו הרבה על האדם שיושב מולנו. שינויים כאלו עשויים להיות במרקם, סימנים שונים, שינויי גוון בתוך הצבע (כמו למשל עין חומה עם עננים לבנים ) ועוד. גם האישון מצביע על האדם ועל מחלותיו האפשריות. אנו מתבוננים על אישון מורחב ,אישון מוקטן, אישון לא סימטרי ועוד. צבע וסימנים על אברים שונים במפת העין ילמדו אותנו מה מצב השלד: למשל סימן לבן בעין כהה על אזור הירך והברך בקשתית ירמז שהאדם סובל מדלקת פרקים. במקרה כזה נחפש סימנים דומים על כל אזורי השלד.

באלו כלים נעשה האבחון האירידולוגי?

בעבר הלא רחוק הספיק פנס טוב, זכוכית מגדלת ,ומפה אירידולוגית. היום בעידן המודרני אנו מצלמים את העין גם לנוחות הלקוח וגם לאבחון מדויק יותר. את הצילום מעבירים למחשב ושם ניתן לנתח כל סימן , גוון , ושינויים בגוון. בכלי הזה נותן אינדיקצחיה בין השאר על המצב הגנטי, הצטברות רעלים בגוף, גודש, דלקות, מחלות עור ועוד.

מה עושים אחרי האבחון האירידולוגי?

התשאול והאבחון אורך כשעה וחצי בפגישה הראשונה והמטופל יוצא כבר עם תשובות ראשוניות. לפי האבחון קובעים איזה טיפול מתאים למטופל. יש כאלו שיתאים להם טיפול בתזונה, לאחרים נמליץ על טיפול קינסיולוגיה (טיפול על ידי בדיקות שרירׂ), טיפול בפרחי באך, צמחי מרפא או התאמת תוספי תזונה וויטמינים.

אירידולוגיה כרפואה מונעת לסוכרת או אוסטאופורוזיס

הרבה מחלות קשות כמו סוכרת, אוסטאופורוזיס (דלדול העצם) או סינדרום מטבולי ניתנים למניעה אם מגלים אותן מוקדם מספיק. שם המשחק הוא להרוג אל הבעיה כשהיא עוד קטנה. יכול להגיע אדם עם נטיה לסוכרת שאותה אנו רואים ככתם על הלבלב במפת קשתית העין. האדם בכלל לא יודע על הנטיה שלו לפתח מחלת סוכרת אבל האבחון המוקדם הוא זה שיכול להציל אותו מן המוקש של המחלה הזו. די שהאירידולוג יאמר לו כי נמצאת אצלו נטיה כזו כדי שהוא יתחיל לעשות מספיק בזמן צעדים מונעים (שינוי תזונה, פעילות גופנית, צמחי מרפא לחיזוק הלבלב וכו').למעשה האירידולוגיה יכולה לשמש אותו כקו הגנה ראשוני למניעת הסוכרת. אותו דבר נכון גם אצל אנשים שנוטים לסבול מדלדול עצמות. גם המחלה הזו שקטה וסמויה מאד בשלביה הראשונים אבל אבחון אירידולוגי יכול לעלות עליה מספיק בזמן כדי לשלוח את המטופל לצעדים מונעים כמו לקיחת סידן, ויטמין די או ספורט בונה עצם.

האבחון האירידולוגי גילה סרטן צוואר הרחם

מטופלת אחרת שהגיעה בשל כאבי בטן – סברה שיש לה בעיות של גזים, הליקובקטר פילורי או קנדידה. בצילום העין ראיתי שהבעיה שלה נמצאת במערכת הרביה הנשית- לא במערכת העיכול ולכן שלחתי אותה לגניקולוג לבדיקת פאפ. הבדיקה הזו גילתה את סרטן צוואר הרחם מה שהסתיים בניתוח הוצאת הרחם. אלמלא האירידולוגיה היתה מאבחנת את הבעיה מספיק בזמן - ייתכן שכבר היה מאוחר מדי.

אבחון אירידולוגי להשמנת יתר, נטיה לסוכרת וכולסטרול גבוה

הגיעה אלי בחורה צעירה עם עודף משקל, כולסטרול גבוה ונטייה לסוכרת. אבחון בקשתית גילה אישה מאוד לא מסופקת, מאוכזבת מעצמה, עם דיכאון קל, מאוד לא מאושרת ונוטה לאכילת יתר. באזור האגו היה סימן כהה. תשאול עמוק על העבר הרחוק גילה ילדה שהוטרדה על ידי חברות בכיתה ובעצם היא חוותה ילדות מאוד לא מאושרת שכללה גם הטרדה מינית. בעצם האירידולוגיה אותתה לי שהבעיה שלה נמצאת בלבל הנפשי העמוק ושההשמנה היא רק ביטוי שלה. לפיכך בהתאם בחרתי גם את הטיפול. עבור אותה מטופלת בחרתי בטיפולי קינסיולוגיה כדי לעבוד על הנפש, לשפר את הרגשתה ולטעת בה גישה אחרת לחיים עם יותר אמון בבני אדם ויכולת להציב מטרות. לאחר כששה מפגשים החלה לעסוק בספורט, עברה לתזונה בריאה והפחיתה ממשקלה בהדרגה.

האם יש אנשים שהאבחון האירידולוגי לא יתאים להם?

לא. באירידולוגיה אין הגבלה או מגבלה בשלב האבחון. היופי של השיטה הוא שניתן לחבר את שני העולמות גם מזרח וגם מערב, גם רפואה משלימה וגם רפואה קונבנציונלית. למשל אני נעזרת בבדיקות דם כדי לתמוך באבחון ולעיתים על פי האבחון אני ממליצה למטופל להכניס התערבות של הרפואה הקונבנציונלית כאשר לא ניתן לטפל בבעיה בכלים הטבעיים.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "אנחנו יוצרים את עצמנו כל הזמן. אף פעם לא מאוחר ליצור את הגוף שאתה רוצה- במקום לחשוב שאתה תקוע עם מה שיש"

    דיפאק צ'ופרה