תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

איתי ליפינר, מומחה לרפואה סינית

לראות את המציאות כפי שהיא באופן מפוכח

מנסיוני בקליניקה, אנשים בריאים או אנשים שמחלימים במהירות וביעילות הם אנשים שמסתכלים על המציאות כפי שהיא, לא באופן ורוד, לא מייפים אותו, לא משחירים אותה, לא מכניסים אליה אג'נדות אישיות ולא רואים אותה דרך פילטרים של הטיות- הם פשוט רואים את המציאות בצורה נקיה כפי שהיא. לעומתם אנשים שנוטים לראות את המציאות דרך "עדשה עכורה" - (לא כפי שהיא) נוטים לסבול ממצוקות גופניות או להחלים לאט יותר

ילדים ובעלי חיים מתמודדים טוב יותר עם חולי ומבריאים מהר כי הם חווים את המציאות כפי שהיא - ללא מסננים

ילדים לצורך העניין מפרשים את המציאות באופן טהור. אם הם שמחים או עצובים הם מרשים לעצמם להכיר במצב כפי שהוא ולחוות אותו. מסיבה זו יש להם כושר הבראה מהיר כל כך והם יודעם לצאת מכל מצב של חוסר איזון גופני במהירות וביעילות.

בריאות טובה מאפיינת אנשים שלא "חופרים" יותר מדי

החלמה מלאה ויעילה אנשים מבוגרים שמקבלים את המציאות כפי שהיא (וזו עשוי להיות מצוקה גופנית שמציקה להם)

בלי לנתח אותה יותר מדי בלי להתחכם ובלי "לחפור". מנסיוני יש באנשים מסוג כזה יותר חיוניות בעיניים. למה זה עובד כך? כיון שבתפיסת המציאות באופן מפוכח יש מדה לא מבוטלת של קבלה ושל היכולת לשחרר, מה שנקרא גם היכולת to let go. במקביל ליכולת של הנפש לקבל, לא להתנגד למציאות ולא "להיאבק איתה" גם הגוף הופך משוחרר יותר, לא מתנגד, ואז הזרימה בגוף טובה יותר, מה שבהגדרה מייצר בריאות, וחיוניות (לעומת מצבים של חסימה והיתקעויות שמייצרים כאב ומחלות).

לחטוא חטאים קטנים של אושר

כיון שעל פי תפיסתי בריאות שקולה לאיזון ולגישה מאוזנת של דרך האמצע- הרי שאנשים שאובססיים מדי לבריאות (כל היום עסוקים בהנבטות, בספירת קלוריות, ובמזון שהם אוכלים)- לא בהכרח יהיו בריאים. לעומתם, אנשים ששומרים על אורח חיים של שביל הזהב בתזונה ומדי פעם "חוטאים" חטאים קטנים של אושר (נהנים מכמה קוביות שוקולד למשל) - יהיו בריאים וחיוניים. הגישה הזו מקפלת יותר איזון ודרך של "אמצע".
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "בריאות היא מצב של חופש ממגבלות גופניות ומהסחות דעת מנטליות. כשזה קורה השערים אל הנשמה נפתחים"

    ב.ק.ס איינגר