תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מהי הומאופתיה קלאסית וכיצד היא גורמת לגוף לרפא את עצמו?

הומאופתיה קלאסית היא שיטת ריפוי טבעית המבוססת על יכולתו של הגוף לרפא את עצמו וכן לשמור על עצמו במצב של בריאות מיטבית . נירית לביא מומחית בהומאופתיה קלאסית שוטחת בראיון שלפניכם את המשנה הסדורה של השיטה, עקרונותיה הבסיסיים  וכיצד היא פועלת לריפוי האדם.

הומאופתיה קלאסית היא שיטת ריפוי טבעית המבוססת על יכולתו של הגוף לרפא את עצמו וכן לשמור על עצמו במצב של בריאות מיטבית. נירית לביא מומחית בהומאופתיה קלאסית שוטחת בראיון שלפניכם את המשנה הסדורה של השיטה, עקרונותיה הבסיסיים וכיצד היא פועלת לריפוי האדם.

מה פירוש המלה הומאופתיה?
הומאו פירושו דומה, ופתיה פירושו סבל. למעשה העיקרון הראשון עליו מתבססת ההומאופתיה קובע כי כוחה של תרופה לרפא מצב של מחלה טמונה ביכולתה לעורר באדם הבריא סימפטומים דומים. כשמגיע אדם לטיפול הומאופתי נתאים לו את התכשיר ההומאופתי (הרמדי) שתעורר את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף.

דומה מרפא דומה

עיקרון הדומה בדומה מרפא הוא עיקרון שהיה ידוע שנים רבות אך ד"ר סמואל האנמן היה הראשון שערך תצפיות, ניסויים ומחקרים והפך עיקרון זה לשיטת טיפול מובנית בעלת עקרונות וחוקים הקיימים מעל 250 שנה, ופילוסופיה ברורה לגבי הגדרת מצב בריאות, חולי וריפוי האדם. עיקרון נוסף ומשמעותי מאוד הוא התייחסות אל האדם כמכלול (הוליסטיות), למשל לאדם הסובל מאורטיקריה, מחרדה לגבי הבריאות ומהצטטנויות חוזרות- יהיה בנוסף אדם מאוד ישר והגון שחשובים לו מאוד הסדר והניקיון. זוהי תמונה המאפיינת אנשים שצריכים רמדי מסויימת (רמדי=תרופה הומאופתטית שמתאימה לאדם ספציפי כפפה) המופקת מחומר אחד בלבד מהטבע. כל המאפיינים הנ"ל ומאפיינים נוספים של האדם, מכוונים אותי כהומאופתית למציאת הרמדי המדוייקת עבורו. שיטות שונות התפתחו מאוחר יותר ולחלקן היום קוראים הומאופתיה, הומאופתיה מודרנית או תכשירי מדף הומאופתים, אבל יש להבין שהרפואה ההומאופתית הקלאסית היא שיטה מסויימת ומובנית בעלת עקרונות ברורים.

כיצד נראה טיפול בהומאופתיה?

בפגישה הראשונה נערוך תשאול מאוד מקיף, בו נברר מה מביא אתכם לטיפול, מה אורח חייכם, איזה דברים מפריעים ומגבילים אתכם בחייכם, אילו דברים הייתם רוצים שישתנו. נתייחס למאפייני האישיות הייחודיים לכם, הרגלים, תחביבים, הסטוריה רפואית, פחדים או חרדות ועוד. במבוגרים ניגע בשלבי החיים השונים ובאירועים משמעותיים שעברו עליכם.בילדים ותינוקות נברר גם לגבי ההיריון והלידה. מטרת התשאול היא לקבל כמה שיותר מידע לגבי דברים המפריעים לכם, בתחום המנטלי, הפיזי, הרגשי וכל נושא אחר איתו אתם מתמודדים בחייכם. בסיומה של פגישה זו אתאים לכם את הרמדי ההומאופתית המדוייקת לתהליך הריפוי. הרמדי ההומאופתית מגיעה בצורת גרגירים קטנטנים לבנים ומתוקים כמו סוכרייה, אותם מוצצים או לועסים. לתינוקות הרמדי מגיעה בצורת טיפות. במהלך הטיפול אתם מתבקשים לעדכן בשלומכם אחת לשבועיים על מנת שיהיה מעקב רציף על התקדמות התהליך. אחת לחודש וחצי מתקיימת פגישת מעקב, בה נאמוד את השינויים שחלו בתקופה האחרונה ותקבלו הוראות להמשך הטיפול. במהלך הטיפול ההומאופתי כל אדם יוצר קשר לפי מצבו, לדוגמא אם הגיעה אישה עם מיגרנות לטיפול, ופתאום היא מצטננת או מפתחת שפעת – זה הזמן ליצור קשר איתי, גם שם, במקומות החולי, בדרך כלל הומאופתיה תסייע לקצר את משך וחומרת המחלה.

מה מקור ההומאופתיה?

הומאופתיה קלאסית נוסדה ע"י רופא גרמני בשם ד"ר סמואל האנמן לפני מעל ל250 שנה. האנמן היה אדם משכיל, רופא, כימאי, רוקח ושלט במספר רב של שפות. עיסוקו בתרגום ספרות רפואית הוא שפתח בפניו את הדלת לייסוד שיטת ההומאופתיה הקלאסית. אחת ההבנות המשמעותיות של האנמן, מעבר לחוקי הריפוי וצורת התכשירים המרפאים, היא ההבנה שלכל אדם קיים כוח המקיים אותו, אנחנו קוראים לו כוח חיוני, כוח זה מזין את האדם ומקיים את כל התהליכים באורגניזם – החל מתחושות, תפקודים, מחשבות וכו'. הסטייה של כוח זה בעקבות הפרעות שונות היא שיוצרת אצלנו סימפטומים וסימנים להם אנחנו קוראים מחלה. הטיפול ההומאופתי למעשה מכוון לאותו כוח חיוני. כאשר כח זה שב למסלולו – אנחנו רואים שינוי וריפוי בחיים של האדם.

הומאופתיה ואורטיקריה: עד כמה הומאופתיה יעילה לטיפול במחלות עור?

אורטיקריה(חרלתאוסרפדת)היא תגובהאלרגית קיצוניתשל הגוף, המתאפיינת בהופעת כתמים (שלעיתים נראים כמו חבורות,פריחה או פצעונים) אדומים, תפוחים או מוגבהים מעט מעל פני העור צורבים או מעקצציםובעיקר מאוד מגרדים. כתמים אלו מופיעים ונעלמים בפתאומיות, הם יכולים להופיעעל כל חלק מפני הגוף, ממספר דקות ועד למספר שעות, יומים או חודשים. לאורטיקריה גורמים רבים, ביניהם: רגישות לתרופות, עקיצות חרקים, לחץ ומתח נפשי, לחץ פיזי על פני העור, חשיפה לטמפרטורות קיצוניות ועוד.

מניסיוני מתוך עבודה עם לקוחות הסובלים מאורטיקריה במהלך הטיפול ההומאופתי חלה הטבה משמעותית במצבם: הפצעונים והכתמים חדלו להופיע, כמובן שאיתם שהגרד העז נעלם לאט לאט. פעמים רבות לאחר תהליך הטיפול האורטיקריה לא שבה להופיע. אצל כל אדם התהליך הטיפולי משתנה הן במתן רמדי שונה, הן בחומרת המצב איתו הוא מגיע לטיפול והן בקצב ההחלמה שלו.האם הומאופתיה יכולה להוות טיפול יעיל למחלות כבד, אבנים בכיס המרה או כבד שומני?

חשוב להבין כי הומאופתיה אינה מטפלת בסימפטום מסויים. כבד שומני או אבנים בכיס המרה הם אחד מביטויי האורגניזם לסמן שקיימת בעיה מסויימת. הומאופתיה מטפלת באדם ובשורש הבעיה, ומכיוון שנוצר אצלו תהליך של ריפוי, הסימפטומים מפסיקים להופיע (במילים שלנו, האדם מבריא מהמחלה).

הומאופתיה לדיכאון

דיכאון מכיל בתוכו הרבה מאוד סוגים של התנהגויות, דפוסים, מחשבות ורגשות, המשתנים מאדם לאדם. כשמגיעים לטיפול הומאופתי יש להתאים את הרמדי ההומאופתית המתאימה לכל אדם באופן אישי.אצל כל אחד מאנשים אלו מאפייני האופי שונים, הסיבה לפרוץ הדיכאון שונה, לכל אחד מהם פרמטרים נוספים שונים – כגון : פחדים, אורח חיים, חוויות מעצבות שונות, היסטוריה רפואית ועוד. אצל כל אחד מהם הדרך שבה מתבטא הדיכאון שונה לדוגמא : האחד סובל מחרדות קשות בנוסף לדיכאון, הוא אינו רוצה לצאת מהבית ויש לו נטיות אובדניות. אחר חווה לפני שנים מוות של בן משפחה קרוב ומאז הוא סובל ממצב רוח ירוד והתקפי בכי.

אצל כל אחד מהם, הרמדי ההומאופתית תעורר ותעודד תהליך של ריפוי עמוק (שהרי אצל האדם הבריא המח יודע להפריש חומרים אנטי דיכאוניים באופן טבעי), שעקבותיו נצפה לראות עלייה במצב הרוח, ירידה במחשבות הדיכאוניות, ושינוי איטי ומתהווה באורח החיים.

הומאופטיה להפרעות קשב וריכוז

במצבי קשב וריכוז, כפי שציינתי למעלה, נחפש את המיוחד שבכל מטופל, לכל אדם יש מאפיינים שונים של הפרעות קשב וריכוז, מה מאפיין אותו באופן אישי. איזה טיפוס הוא, איזה קשיים יש לו, האם יש בעיות רגשיות? בעיות בריאותיות נוספות וכדומה. מנסיוני, במצבים רבים של קשב וריכוז ניתן לראות כי פעמים רבות בעקבות תהליך ריפוי הומאופתי ניתן להימנע מתרופות כמו קונטרצה או ריטלין ויחד עם זאת להעלות את יכולותיו הקוגניטיביות ואת יכולת הריכוז של האדם המטופל.

לאלו עוד בעיות רפואיות מתאימה ההומאופתיה?

הומאופתיה מתאימה לטיפול במגוון רחב מאוד של הפרעות, מחלות ובעיות, כגון :אסטמה ובעיות נשימה, אלרגיות, חרדה, עייפות כרונית, הפרעות שינה לרבות נדודי שינה, אסטמה של העור (אטופיק דרמטיטיס) ועוד. בנשים הומאופתיה מסייעת לחוסר איזון הורמונלי, בעיות פוריות, בחילות והקאות בהריון (ובעיות נוספות בהריון), תופעות גיל המעבר (גלי חום לשמל) ועוד. בילדים ותינוקות הומאטופתיה מאד מועילה כטיפול בגזים, בעיות בגדילה ובהתפתחות, מחלות ודלקות חוזרות, התקפי זעם ועוד.

תוכלי לתאר סיפור הצלחה שהוא בבחינת "נס" עם הומאופתיה?

אחד מהטיפולים המוצלחים שהיו לי הוא אישה שסבלה מבחילות והקאות במהלך ההריון. היא הגיעה לטיפול כשהיא במשך שנה מנסה להכנס להריון השלישי שלה ללא הצלחה. בנוסף, בכל הריון היא סובלת מבחילות והקאות קשות מאוד המביאות אותה עד לכדי אישפוז מהתייבשות ואף עברה הפלה בעבר בעקבותיהן. ממש עם תחילתו של הטיפול ההומאופתי היא נכנסה להריון, ההריון עבר עליה בצורה טובה שהפתיעה אף אותה, הקאות כמעט שלא היו, בחילות הופיעו אך בעוצמה נמוכה הרבה משהיתה רגילה וגם כשהופיעו היא היתה איתי בקשר ובעזרת התרופה ההומאופתית שלה (ה"רמדי" שהתאימה לה) עזרנו להפחית אותן. כל תהליך ההריון והלידה עברו עליה טוב מאי פעם.

שלשולים בילדים וטיפול הומאופתי

מקרה נוסף הוא ילדה בת שנה וחצי שסבלה במשך חצי שנה משלשולים.השלשולים התחילו לאחר שבגן שלה היתה מכת שלשולים, אך כשילדים אחרים החלימו, אצלה המשיכו יציאות מיימיות ושלשולים באופן יומיומי. בבדיקות לא נמצאה הסיבה לשלשולים. הדברים הגיעוו לכדי כך שהיא היתה יומיים בגן ואז שבוע בבית בשל המחלה. התאמתי לה את הרמדי ההומאופתית שלה כאשר בבחירת הרמדי התייחסתי לאופי שלה, לעובדה שהיא קצת מתעכבת בהתפתחות הדיבור, מאוד אנרגטית, ושבכל תהליך בקיעת שיניים היא נכנסת לתקופה קשה של כאבים, נזלות, חום, ריור מוגבר ושלשולים. יומיים לאחר תחילת הטיפול פסקו השלשולים ! בהמשך אמה דיווחה על קפיצה התפתחותית, הילדה הולכת לגן ופחות חולה.

למה הומאופתיה קסמה לך מלכתחילה?

הגעתי להומאופתיה כמטופלת. סבלתי מדלקות חוזרות שטופלו באינספור אנטיביוטיקות אך הן חזרו שוב ושוב זמן קצר לאחר סיום האנטיביוטיקה. מתחילתו של הטיפול ההומאופתי ועד היום, דלקות אלו לא הופיעו שוב.כמו כן, דברים רבים בחיים שלי השתנו לטובה בעקבות הטיפול ההומאופתי. אני מוצאת בהומאופתיה חוכמה מדהימה לגבי הבנת האדם, לגבי הבנת תהליכי מחלה, ריפוי ובריאות. אני רואה כמטפלת ומטופלת בהומאופתיה כיצד החיים משתנים לטובה בתחומים ורבדים רבים בעזרת הטיפול ההומאופתי.

האם יש התוויות נגד לטיפול בהומאופתיה?

אין מקרים בהם לא מטפלים בהומאופתיה. גם כשהמצב או הפתולוגיה קשים וחמורים יש להומאופתיה יכולת לתרום לאדם: לעיתים ע"י עיכוב התפתחות תהליך מחלה, לעיתים בהחלמה מהירה יותר, לעיתים ע"י העלאת הבריאות או החיוניות הכללית, ולעיתים ע"י שיפור מצב הרוח של האדם. בזמן ההנקה או במהלך ההריון הומאופתיה היא אחת השיטות הבטוחות והמומלצות לשימוש מכיון שהתרופות ההומאופתיות אינן מכילות כימיקלים ואינן גורמות לתופעות לוואי.

אין בהומאופתיה עניין של פלצבו? בבחינת אמונה שמגשימה את עצמה?

אמונה היא לא דבר מחייב כדי שטיפול בהומאופתיה יצליח: גם תינוקות בני חודש וגם בע"ח מקבלים הומאופתיה ועוברים תהליך של ריפוי שלם!

ניתן ליצור קשר עם נירית לביא בטלפון 0523-898-672 http://niritcare.co.il/index.html
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "עליך להוציא מכל פירור  מזון את טעמו עד תומו- אם אתה רוצה שהוא יגרום לגופך טובה אמיתית"

    אפיקורוס, פילוסוף יווני