תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

רונית שגיב מומחית לשיטת אלבאום

להתמיר ולהטמיר את הכעס

אחד המפתחות הקריטיים יותר להשגת בריאות טובה ואריכות ימים הואר ללמוד את המיומנות של התמרת רגשות כמו כעס וטינה ולדעת לנווט אותם לאנרגיות או לפעילויות חיוביות כמו מוסיקה, ספורט, שירה, אמנות, בכי, יצירה, צחוק, צעקה או חביטה בשק אגרוף.

מחללות מקננות אצל מי שלא מחליף הילוך

הרבה מחלות כמו סרטן, כיב קיבה, מחלות מערכת העיכול, מחלות עצבים בעיקר מחלות אוטואימוניות מקננות אצל אנשים שלא יודעים "להחליף הילוך" ונתקעים בינם ובין עצמם עם חשיבה מעכירה כמו "אכלו לי, שתו לי, למה זה קרה לי?". למעשה הכעס בתוך הגוף עובד במעגל אינסופי לוכד ואנשים שלא יודעים לסלוח, ולדפדף הלאה – הופכים להיות אסירים שלו. במקרים הקלים יותר הוא יתבטא בכאבי שלד שרירים (כאבי גב, כאבי צוואר, כתף קפואה) – חסימות והתכווצויות של כלי דם, במקרים חריפים יותר הכעס אפילו מסתנן לחלומות וגורם לשחיקת שיניים, נדודי שינה, בהפרעות שינה – מה שמהווה כר מחיה אידאלי להתפתחות מחלה.

אנשים בריאים / שמחים / מאושרים מקבלים את החיים כפי שהם

הם לא עסוקים בתהיות שאלות או התנגדויות כמו "למה זה קרה לי" והאושר שהם מקרינים החוצה - מוקרן גם פנימה לתוך הגוף ולרוב גוף כזה יהיה חופשי מהתכווצויות וחסימות של אנרגיה (קרי מחלה או בעיה בריאותית). הם לא מתווכחים עם המציאות ולא כועסים עליה. זוהי מיומנות שאפשר לפתח.

לוותר על הכעס מתוך הבנה שהעולם לא סובב סביבך

אחת הדרכים הטובות ללמוד את המיומנות של תהליך הסליחה וניווט הכעסים היא לחדד את המודעות לכך שאתה לא מרכז העולם. אם מישהו בסביבה פועל כלפיך באגרסיביות אתה לא מוכרח לקחת את זה פנימה אליך לנימים הדקים. להבין שזה "לא שייך אליך". אפשר לאמן את המודעות להגיע למצב ההכרתי הזה דרך שיטות כמו nlp ואז אתה גם משיג שחרור עצום: כעס הוא כח גדול שנמצא בתוכך השאלה היא מי מנווט את מי, מי נוהג את מי : אתה אותו או הוא אותך. בדק הבית הזה קריטי בעיני כדי להשתחרר מאזיקי רגשות עוכרים כמו כעס ולהגיע לזקנה בבריאות טובה.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • הפסקתי לרשום תרופות לפציינטים שלי כאשר בחנתי מחדש את התובנה שהטבע הוא המרפא היחידי האמיתי כיון שהוא עושה שימוש במנגנוני ההגנה הטבעיים של הגוף. תפקיד הרופא הוא לשתף פעולה עם תהליך הריפוי של הטבע ולא "להחליף" אותו. והטבע?- מרפא לאט לאט ובמתינות (ממש כמו שעצים גדלים לאט ובהדרגה)- ולא ב"מהירות הבזק" מהיום להיום -  כפי שחלק מיצרני התרופות מבטיחים.

    הנרי ביילר, רופא