תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

כורכום מונע ומרפא מחלת אלצהיימר

חוקרי אלצהיימר הבחינו בתופעה מעניינת: קשישים שחיים בהודו כמעט ולא סובלים מדמנציה וממחלות זקנה כמו אלצהיימר. התופעה הזו הובילה להשערה שאולי יש משהו במטבח ההודי שעושה את ההבדל בין המופעים הגבוהים של מחלת אלצהיימר במערב ובין היעדרה בקרב קבוצת בני הגיל השלישי בהודו.

המסקנות הובילו אל אבקת הקארי שמצויה בשפע במאכלי הקדירה ההודים. באבקת הקארי תמיד מערבבים גם כורכום והוא זה שמעניק לה את צבעה הצהוב.

כיצד כורכום מרפא מחלת אלצהיימר?

במוחם של חולי אלצהיימר מבחינים בצברי עמילואידים. אלו הם גושי חלבונים שמצטברים במוח וגורמים לדלקת בתאי העצב. כך פעילות הנוירונים משתבשת עם הזמן, ההולכה העצבית נפגעת, וכתוצאה מכך החולה מתחיל לסבול מאובדן זיכרון ומירידה בפעילות הקוגניטיבית. כתוצאה מן הדלקת המתמשכת, עם הזמן תאי העצב מתנוונים ומתים ואז האדם חווה קשיי חשיבה וירידה משמעותית בזכרון. זוהי המניפסטציה החיצונית של מחלת אלצהיימר.

תכונות הכורכום: כיצד הוא משפיע על מניעה וריפוי של אלצהיימר?

בתבלין הכורכום יש רכיב פעיל בשם כורכומין, ולזה האחרון יש תכונות רפואיות מגוונות. הוא אנטיאוקסידנט חזק, שומר על ורידים/עורקי דם גמישים, מפחית רדיקלים חופשיים, מוריד רמת כולסטרול גבוהה ובעיקר פועל כרכיב אנטי-דלקתי חזק. ההודים כבר השתמשו בכורכום לריפוי דלקות בעור ובשרירים. במערב נעשו מספר מחקרים לבדוק את השפעתו של כורכום על המוח. מחקר משנת 2006 שנערך בארה הוכיח כי נבדקים שנטלו כורכום במשך חודש רצוף הצליחו במבחני חשיבה והשיגו בהם תוצאות מרשימות יותר - יחסית לקבוצת ביקורת שלא נטלה כורכום.

כורכום וויטמין D - המפתח לנצח את מחלת האלצהיימר

מחקר אחר שנערך באוניברסיטת קליפורניה בשנת 2009 הראה שנטילת כורכום יחד עם ויטמין D3 (שניהם חומרים מן הטבע) מסלקת את העמילואידים שמצטברים במוח, כלומר ממש את אותם עמילואידים שמייצרים בסופו של יום את מחלת האלצהיימר.

כורכום לאלצהיימר: כיצד משתמשים? עדיף כמויות קטנות לאורך זמן

מתברר שנטילת כמויות קטנות של כורכום לאורך זמן היתה יעילה יותר בסילוק העמילואידים ומנעה את החרפת מחלת אלצהיימר, לעומת החלופה של נטילת כורכום בכמויות גדולות למשך בפרקי זמן קצרים.

כורכום: מינונים וסכנות! למי אסור להשתמש בכורכום?

האם לכורכום יש תופעות לוואי? - נכון להיום אין ממש עדויות על תופעות לוואי מיוחדות אצל אנשים המרבים בצריכת כורכום, ובמזרח נשים הרות או מניקות נוטלות את התבלין הזה ללא חשש. ההנחה הרווחת היא שנטילת 10 גרם כורכום ביום נחשבת בטוחה לגוף. כמות גדולה מעבר לכך עשויה להיות רעילה לכבד. לפיכך, לאנשים שהכבד שלהם כבר ממילא פגוע (צרכני אלכוהול למשל או אנשים שחולים במחלות כבד) מוטב להיזהר עם המינונים.

כורכום: דילול דם, השפעה שלילית על כימותרפיה של סרטן השד

כורכום כאמור עשוי למנוע נזקים שאופיינים לדמנציה אבל הוא גם מדלל דם ידוע (ניתן גם להזרמה טובה יותר של המחזור החודשי – אצל נשים שסובלות מהפרעות מחזור) כיוון שהוא מונע הידבקות של טסיות הדם. לכן, לאנשים שממילא נוטלים מדללי דם כמו אספירין, הפרין וקומדין - מומלץ להימנע מצריכת כורכום כדי למנוע דם מדולל ביתר. מחקר אחר הראה גם כי כורכום מעכב את האפקטיביות של טיפולי כימותרפיה במקרים של סרטן השד.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "טפל היטב בגופך. זהו המקום היחידי שבו אתה מוכרח לגור"

    ג'ים רוהן