תרופות סבתא

צמחי מרפא להפרעות קשב וריכוז

ילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז נוטים להיות ילדים היפר-סנסיטיביים, ילדים שרואים יותר מדי, שומעים, יותר מדי, מריחים יותר מדי. הבחירה בריטלין או קונצרטה כ"כדור קסם" שיפתור את הבעיה מאד בעייתית וחושפת את הילד לקשת רחבה של נזקי בריאות. במיוחד כאשר קיימות תרכובות של צמחי מרפא להפרעות קשב וריכוז

הפרעות קשב וריכוז: צמחי מרפא

שרון אייל, נטורופתית, מסבירה כי ילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז זקוקים לתמיכה גם בהיבט הרגשי שכן בעיניהם העולם הוא מקום מאיים. "הם תופסים את עצמם נכשלים באופן סדרתי, וזוהי הרגשה נוראית לחיות בה בפרט כאשר אתה ילד".

איך עוזרים לילד עם הפרעות קשב וריכוז באופן טבעי?- מתחילים בתזונה

כלל הברזל בתזונה לילדים עם הפרעות קשב וריכוז הוא לשמור על מזונות עם אינדקס גליקמי נמוך. אלו כוללים מזונות כמו בטטות ודגנים מלאים. חלבונים ושומנים מונעים "פיקים" (קרי קפיצות מהירות וירידות חדות ברמות הסוכר בדם) שכן הם מסייעים להוריד את האינדקס הגליקמי של הפחמימות. המפתח להשגת רמות פלאטו של סוכר בדם היא לשלב פחממות מלאות-דגן מלא עם חלבון. למשל אם ילד מבקש תמר – תנו לו את התמר יחד עם אגוזים ושקדים. אם הוא אוכל פרוסת לחם – שתהיה זו מרוחה באבוקדו או חומוס במקום בממתק נוסף (ראו באתר תפריט יומי מתאים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז). גם פירות יכולים להקפיץ במהירות את רמות הגלוקוז בדם – בעיקר פירות יבשים או מיצי פירות – ולכן גם כאן מומלץ לנטרל את העליה המהירה בסוכר עם מאכל חלבוני בשילוב עם שקדים או אגוזים שונים

צמחי מרפא להפרעות קשב וריכוז: וויתניה משכרת

ויתניה משכרת (אשווגנדה) היא צמח הודי שידוע ביכולתו לגרום להסתגלות מהירה למציאות (צמח אדפטוגן), להפחית חרדות , לשפר חשיבה ולייצר שקט בגוף. המורה שלי לצמחי מרפא היתה נוהגת לומר כי ויתניה משכרת "עוטפת ומרימה" היא כמו צמח שמחבק ועוזר לילד עם הפרעות הקשב והריכוז גם בהיבט הרגשי. ניתן להשיג אשווגנדה כתוסף תזונה או בטינקטורה ולחילופין ניתן להכין מרתח משורשי הויתניה (להרתיח מעט זמן את השורשים) ולשתות.

בקופה: צמח מרפא אידאלי להפרעות קשב וריכוז

גם צמח הבקופה עוזר מאד להפרעות קשב וריכוז בשל יכולתו להזרים דם לכיוון המח ולשפר את החדות המנטלית. ראו על בקופה מאמר נפרד בקטיגורית צמחי מרפא באתר.

הפרעות קשב וריכוז: צמחי מרפא כמו רוזמרין וגינסנג סיבירי לילדים ה"מרחפים"

בתוך הקטיגוריה של הפרעת קשב וריכוז יש ילדים שנוטים להיות "רחפנים" ומנותקים מהמציאות. לאלו כדאי לתת רוזמרין וגינסנג סיבירי שידועים ביכולתם להמריץ את המערכת. רוזמרין וגינסינג סיברי לא יעילים בחליטה. יש להכינם כמרתח או לקבל אותם מטינקטורה (מיצוי של הצמחים). שימו לב לא מומלץ לתת לילדים גינסנג קוריאני שהוא ממריץ חזק יותר.

הפרעות קשב וריכוז: צמחי מרפא להיבט הרגשי

קבוצת צמחים אחרת יודעת לפנות במישור המרגיע ומשכך החרדות ולתת תמיכה רגשית לילדים שסובלים מהפרעת קשב וריכוז ומרגישים "כישלון" מתמשך. צמחים אלו כוללים את נפית החתולים (נפטה), מליסה, לואיזה, קמומיל ולימונית. מומלץ לתת אותם כחליטה לצד הצמחים האדפטוגנים והצמחים לשיפור היכולות הקוגניטיביות שציינו לעיל.

שמן דגים או חומצות שומן אומגה 3 להפרעות קשב וריכוז

חומצות שומן אומגה 3 נחוצות לילדים שסובלים מהפרעת קשב וריכוז לא משנה אם הן מגיעות מדגים או ממרווה מרושתת. הדגש הוא על כמויות גדולות ועל איכות התוסף. שימו לב: אין כאן פתרונות קסם מהירים כמו עם ריטלין. ההשפעה של אומגה 3 בהקשר של הפרעות קשב וריכוז מתבטאת אחרי כשלושה חודשים

ויטמינים מקבוצת בי לטיפול בהפרעת קשב וריכוז

קומפלקס של ויטמינים מקבוצת בי בתוספת עם ויטמין סי יכולים לעשות עבודה נהדרת על מערכת העצבים ולווסת אותה כך שמצוקות נפשיות כמו חרדה, ועצבנות שנלוות להפרעת הקשב יורדות.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם