תרופות סבתא

כיצד שימוש בתדרים עשוי לרפא בעיות פוריות, חרדה, נדודי שינה או סימפטומים של מחלת הנשיקה?

כל עצם במרחב רוטט בתדר כלשהו כאשר ברקע פועל חוק פיזיקלי: ששני תדרים שפועלים ביחד באותו חלל ישאפו להתאחד ולייצר הרמוניה. רפואת תדרים באמצעות קולנים מתעלת את החוק הזה כדי להשיג ריפוי לקשת רחבה של מצוקת נפש וגוף. מהי רפואת תדרים?

"רפואת תדרים" מסבירה עומר גילעדי מומחית לשיטה "היא שיטה שבה אנו חושפים את המטופל, על רבדי אישיותו ונשמתו (פיסי, מנטאלי, רוחני, רגשי, וכולי) לתדר כלשהו ומקווים שהתדר "יסחוף" אחריו תדר המייצג קושי או קונפליקטשבו אנחנו מתעניינים, מתוך כוונה שיווצר שינוי במקום הזה. לדוגמה - אם מטופל מגיע עם עצב, נרצה לחשוף אותו לתדר של שמחה (זו כמובןדוגמה מאוד כללית וציורית). אם מטופל מגיע עם כבד "חולה", נרצה לחשוף את הכבד לתדר שהיה לו כשהוא היה בריא".

העיקרון שעליו פועלת רפואת תדרים: שני תדריםשפועלים ביחד באותו חלל ישאפו להתאחד

בגלל עיקרון הרזוננס, החוק שאומר כי שני תדריםשפועלים ביחד באותו חלל ישאפו להתאחד, אנחנו רוצים לראות את התדרים של המטופל משתנים, לאט וביסודיות, בעקבות תדרים מושכלים שאליהם נחשוף אותו. זהו, בעצם, תהליך של התמרה או ריפוי שתלוי באיכותו של המרפא ובמיומנותו לבחור נכון את התדרים ולחשוף את המטופל אליהם באופן מושכל.

כיצד נראה טיפול ברפואת תדרים?

טיפול ברפואת תדרים בקליניקה של אינרסנס משתמש בכלים רבים ליצירת תדרים, ביניהם קריסטלים, צבעים וצלילים (קערות טיבטיות וקולנים). יש לי גם מערכת של פנסי תדרים שפיתחתי בעצמי ואני מוכרת אותה.

הטיפול מתרכז בנושא שאיתו מגיע המטופל ואנחנו מנסים להשפיע על התדר המקורי - לאט לאט (שינויים מהירים לא נוטים להיות בני קיימא), ולייצר שינוי עד למקום שבו המטופל ירגיש בנוח. הטיפולנעשה בדרך כלל בשכיבה, מתחיל עם תהליך קצר של דמיון מודרך, וממשיך בשימוש בכלים שהוזכרו לעיל. כל טיפול נמשך כארבעים דקות. על מנת להפוך את השינוי לבר קיימא אנחנו רוצים לתת לו ביטוי בכל רבדי הקיום של האדם - כלומר, לא רק לייצר שינוי אנרגטי אלא גם רגשי ומנטאלי. אחרת, אם אנחנו מקבלים את הרעיון שכל אדם נמצא בדיוק במקום המתאים לו, אדם יחזיר את גופו למצב של מחלה, אם לא ילמד לזמן אליו מצב אחר ולתחזקו .

מה מקור השיטה?

אני היום ממתינה לדוקטורט שלי בתחום מיינדפולנס (קשיבות). למדתי קולנים, קערות טיבטיות, רפואת תדרים על פי שיטת רייף, עשיתי תואר שני בבריאות הוליסטית ואמנות פלאסטית. השיטה שאני מיישמת כיום בקליניקה היא ערבוב של כל השיטות שלמדתי.

רפואת תדרים לבעיות פריון

לא פעםמתקשה הרפואה המערבית המכאנית, לעקוב אחר הגורמים לבעיות פריון הוליסטיות אצל אישה שלא מצליחה להרות (אני מוציאה כרגע אתבן הזוג מהדיון, אף על פי שכבודו במקומו מונח, מפני שאני מטפלת בנשים). התהליכים הרפואיים שעוברת אישה במהלך טיפולי פריון מזניחים את הקשר בינה לבין הרחם שלה, את המוכנות שלה להיותאמא, את המוכנות שלה להיות בהריון, ואת הקשר שהיא מרגישה לאב המיועד.

בתהליך הטיפול בקליניקה ובאמצעות רפואת תדרים אנחנו מנסים:

  • להביא את הרחם למקום רפוי, מתמסר ומכיל
  • להביא את הרחם לתהד בהרמוניה עם האישה ולסלק תחושות ניכור או חשש של האישה מתהליכי הפריון והאימהות שהיא עוברת
  • ולהכניס את הגוף והנפש ל'מצב של הריון' - עוד לפני ההפריה עצמה.
  • להכיר לגוף ולנפש את היכולת להתמסר לתהליך הפריון, ההריון, והאימהות.

לאחרונה סיימתי קורס של עשר נשים מטופלות פריון שעברומערכת של שמונה טיפולים משותפים ברפואת תדרים, ביחד עם מיינדפולנס, דמיון מודרך, וקצת יצירת מציאות. כולן דיווחו על שיפור ביכולת שלהן להתמודד עם הפריון ו50% מהן נכנסו להריון במהלך הקורס ועד חודש אחריו. זה היה תענוג.

רפואת תדרים למחשבות אובססיביות

תרופות טבעיות שעובדות: אנשים שסובלים ממחשבות אובססיביות הם אנשים חרדתיים שסובלים מחוסר שקט כרוני. קשיבות (מיינדפולנס)היא אחד הכלים הפוטנטיים להרגעת הנפש ולאימון התודעה לקבל את המציאות כפי שהיא וללא שיפוט. האם רפואת תדרים יכולה לסייע לאנשים שסובלים ממחשבות אובססיביות? האם זה עובד?

עובד מעולה. רפואת תדרים משפיעה היטב על הפעילות המוחית שלנו והיא נפלאה ליצירת שלווה ורגיעה. למעשה, זה אחד היתרונות שמופיעים בכל טיפול, לא משנה מה מטרתו. אנחנו רואים יותר שלווה, יותר התמסרות למציאות כפי שהיא. ומשם, גם עליה באיכות החיים וב well being.

רפואת תדרים לנדודי שינה

ומה באשר להפרעות שינה? האם רפואת תדרים יכולה להוביל אנשים בעוררות יתר לגלי אלפה או גלים נמוכים יותר?

רפואת תדרים משפיעה בקלות יחסית על תדרי המוח. למעשה, למשל בעבודה עם קולנים, יש טכניקה קלה ופשוטה להעביר את המוח לתדר גליאלפא או תטא. "ניקוי" של הראש באמצעות דמיון מודרך המשולב בעבודת תדרים משפיע במהירות מפתיעה על נדודי שינה ומאפשר למטופלים כמעט ללא יוצא מן הכלל שנת לילה איכותית לאחר הטיפול.

עם זאת, אדם הסובל מנדודי שינה כרוניים יזדקק לסדרת טיפולים שבה נפתח שיטה חלופית להתמודדות פחות לחוצה עם החיים ויכולות הירגעות יעילות יותר, כמו גם שינוי תדר "כללי" יותר שלו (נעשה באמצעות קולנים וקריסטלים המונחים על הגוף ועליהם אני מפעילה את הקולנים)על מנת לאפשר הירדמות מהירה ונינוחה לאורך זמן.

לאלו עוד בעיות רפואיות מתאימה רפואת תדרים?

השיטה מתאימה לטעמי לאיזון כל מקום של קונפליקט אצל מטופל, בין אם הוא פיזי (בעיות בעצמות, מפרקים, חוסר איזון, תת-פעילות או יתר פעילות של בלוטות כמו בלוטת התריס, בעיות לב ולחץ דם, שרירים תפוסים, ועוד), נפשית (חרדות, עצב, חיפוש משמעות, תחושת חוסר כוח להשקיע בחיים, או אנרגטית. התוצאות עשויות להיות בגדר "נס רפואי" למשל אצל מטופלת שהגיעה עם כבד מוגדל ותפקודי כבד בעייתיים בשל וירוס ה mcv (מונונוקלאוזיס) שתקף אותה, ראינו שינויי כמעט מיידי בתפקודי הכבד לאחר שניים שלושה טיפוליםמקומיים בקולנים משולבים בהילינגבאיזור הכבד.

למה ה השיטה שבתה את ליבך?

אני לא יודעת - ואולי גם לא מחפשת הסבר, לכוח שאני מוצאתבשינוי שיוצר תדר בגוף, ולעוצמה המרתקת שבמסע לחיפוש התדר המדוייק שישפיע על המטופל לקראת מקום שלריפוי וצמיחה. אני חושבת, שאדם מרגיש חיבור לא מוסבר כזה, כשהוא מוצא את הכלי שהוא אמור לעבוד איתו.

האם יש מקרים שבהם לא מטפלים בשיטה?

אני לא משתגעת על טיפול בנשיםבתחילת הריונן. אין התוויית נגד עבור השיטה, יש כלים בשיטה שיש להתאים אותם למצב המטופל ויש התוויות נגד שימוש בתדרים מסויימים במצבים מסויימיםכמו למשל תדרים ממריצים אצל חולה סרטן.

לקבל מידע נוסף ניתן ליצור קשר עם עומר גלעדי בטל: 052-8089280
אולי יעניין אותך גם