תרופות סבתא

אסטקסנטין

אסתקסנטין, קרוטנואיד המופק מאצות ונמצא במאכלי ים  כמו סלמון וסרטנים נחשב היום למלך של כל האנטיאוקסידנטים, ונמצא מועיל לשמירה על בריאות הלב, המח, העיניים והסחוס במפרקים. מהו סוד כוחו של אסטקסנטין ?

גם קרטנואידים אחרים כמו לוטאין וזיאקסנטין נחשבים לנוגדי חימצון השומרים על רשתית העין מפני התנוונות ואולם אסתקסנטן עולם על כולם, גם על ויטמין סי, חומצה אלפא ליפואית או תה ירוק

מינונים וצורת שימוש : אסתקסנטין

אסטקסנטין מופק מהמטוקוקוס פולויאליס מאצות ים הגדלות באיזור הוואי

ולעיתים נמכר כתמצית מאצות אלו במינונן של כ 20 מ"ג כאשר החומר הפעיל של אסתקסנטין עומד על 2 מ"ג. מומלץ ליטול את תוסף התזונה הזה כמה פעמים בשבוע יחד עם הארוחה שכן הוא נספג טוב יותר בנוכחות של שומנים במזון. התועלות הבריאותיות של אסטקסנטין מגוונות:

אסתקסנטין תורם לראייה משופרת

אנשים שנוטלים אסטקסנטין מדווחים על חדות ראיה, פוקוס טוב יותר, ושיפור בראיה מקרוב ומרחוק. יש אנשים שמרגישים באפקט הזה תוך יום עד יומיים בלבד!אסטקסנטין מוריד לחץ דם גבוה

בשנת 2005 נערך מחקר בחיות מעבדה שהראה כי טיפול באסטקסנטין מסוגל להגן מפני לחץ דם גבוה וכך למנוע שבץ מוחי. כמו כן הוא משפר את הזכרון בשיפור הזיכרון דמנציה וסקולרית.

אסטקסנטין יעיל נגד הפרעות עיכול, גסטריטיס והליקובקטר פילורי

נוגד החמצון astaxanthin הראה יכולת טיפול טבעי בדיספסיה תפקודית למשל על רקע של זיהום הליקובקטר פילורי. מחקר הראה כי אצל חולים אלו שנטלו אסתקסנטין חלה הפחתה משמעותית בצרבת ובתסמיני הריפלוקס


(חזרת מיצים לוושט מן הקיבה)

אסטקסנטין למניעת מחלות לב

נוגד החימצון אסטקסנטין הראה יכולת שיקום מהירה יותר לאחר פעילות גופנית עם מאמץ כמו כן הוא תורם בריאות הלב, מונע טרשת עורקים (תהליך דלקתי על דפנות העורקים) וכן תורם להעלת מסת השריר והשלד.

אסטקסנטין מעולה לחולי סוכרת

ראשית הוא מונע נפרופתיה סוכרתית כיון שהוא מפחית את המתח החימצוני על תאי הכליות, בנוסף הוא מווסת את רמות הגלוקוז בדם וכן מגן על חולי סוכרת מפני נוירופתיה. כנגד הצרה האחרונה – חולי סוכרת נדרשים בדרך כלל ליטול חומצה אלפא ליפואית אבל הוכח שנוגד החימצון אסטקסנטין יעיל פי כמה וכמה.

אסטקסנטין לטיפול בסרטן הערמונית


מחקר משנת 2005 הראה כי לאסטקסנטין יש יכולת לעכב את הצמיחה של תאי סרטן הערמונית במבחנה. ככלל, מדובר בתכשיר שמחזק מאד את מערכת החיסון ובשל היותו נוגד חימצון מאד חזק סביר להניח שיש לו שימושים גם במניעה של סרטן ובעיכוב התפתחות סרטן קיים.תופעות לוואי של אסטקסנטין

תוספי Astaxanthin לא נמצאים בשימוש של בני אדם מספיק זמן כדי לדעת את מלוא היתרונות שלהם לצד תופעות לוואי אפשריות. נכון להיום אין דיווח על תופעות לוואי מיוחדות של אסטקסנטין אבל עדיין לא מומלץ לקחת את הכדורים האלה יותר מפעמיים או שלוש בשבוע. בנוסף יהיה זה רעיון טוב לקחת הפסקות מדי פעם מן השימוש באסטקסנטין.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אתה מתפלל לבריאות טובה ולגוף חזק בזקנתך- אבל המזון שאתה מכניס לפה קושרים את הידיים של אלהים מלהיעתר לך

    פרסיוס משורר רומי