תרופות סבתא

ריברסינג לטיפול טבעי בבעיות פוריות, חרדה השמנת יתר וסרטן

ריברסינג- Rebirthing היא שיטת טיפול המשלבת שיחה טיפולית עם טכניקה של נשימה מעגלית (נשימה מודעת לריפוי) – מהו הרציונל של שיטת הטיפול הזו ולמה היא יעילה?

"השם 'ריברסינג' (לידה מחדש) ניתן לשיטה מאחר והיא מציעה דרך לחזור למצב החבוי והקדום של גוף- נפש שחווינו ברחם" מסבירה עירית קריסטיאנפולר מטפלת בRebirthing ,מאמנת, ועובדת סוציאלית. "המצב הקדום הזה היה מצב של איזון ושלווה, מצב שנשכח עקב זעזוע הלידה ומערכות היחסים הראשונות בחיינו וכמובן, חוויות נוספות שצברנו במהלך חיינו"

איך נראית פגישה טיפולית בשיטת הריברסינג?

פגישה טיפולית אישית מורכבת משיחה ותהליך נשימה (כשעה וחצי בערך).

מומלץ על 10 מפגשים לפחות, מתוך ההבנה ששינוי הוא תהליך שדורש זמן. במהלך המפגשים עולים תכנים רגשיים, דפוסי מחשבה והתנהגות. בשיחה אנו מכוונים להעלות את המודעות להבנת מקורם של התכנים הרגשיים הללו, לתפקידם בהתפתחות חיינו, וכדי לשנות את מה שלא משרת אותנו, רגשות שיוצרים כאב, סבל ואף מחלות פיזיות.

מה מקור שיטת הריברסינג?

את השיטה פיתח לאונרד אור, אמריקאי, בשנות ה70 במאה הקודמת. הוא מצא את הקשר בין תהליך הנשימה המודעת- מעגלית, לבין שחרור חסימות אנרגטיות שיצרו טראומות במהלך חיינו, החל מתקופת העוברות והלידה.

נמצא שחווית הלידה וכל מה שהתרחש סביבה מאוד משמעותי ביצירת האמונות והדרך שבה אנו מנהלים את חיינו. מכאן צמח השם: "לידה מחדש". בתהליך נשימה מודעת חווים מטופלים את לידתם, ומשחררים את המטען הטראומטי שליווה אותה.

ריברסינג יעילה בין השאר לטיפול בהשמנת יתר

השמנת יתר ו/או התמכרויות שונות הן דרך התמודדות עם קשיים ומטענים רגשיים. פרוק מהמטענים הרגשיים בעזרת נשימה, הבנה של המקור הרגשי לאכילה, מה משרתת ההשמנה / ההתמכרות,(מה "הרווח") מהווה בסיס עמוק, מעורר מוטיבציה וכוחות לתהליך פיזי של גמילה ודיאטה.

האם ריברסינג יעיל גם לבעיות פריון?

גם בבעיות פוריות שונות "מתחבאים" מחסומים רגשיים, אמביוולנטיות, וטראומות. בעבודה עם נשים שעברו שנים של טיפולים, הפריות שלא נקלטו, נפגשתי עם טראומות ילדות קשות שיצרו אמביוולנטיות, פחד, חוסר אמון ביכולת להיות אם, או פקפוק ב"זכות" להיות אם. לאחר תהליך של נשימה, של מודעות למקור הפחד ולחוסר האמון, נוצרה מציאות חדשה, פתוחה, של בחירה מחדש באימהות. מתוך הזרימה הרגשית החדשה, אפשר היה לברוא עולם חדש.

ריברסינג להפרעות חרדה

למטופלת שחוותה התקפי חרדה שהחמירו במיוחד בתקופות לימודים, עלו במהלך התהליך הטיפולי חוויות כואבות מהילדות, מסר של 'תלמידה חלשה' (זה המסר שהעבירה לה ולהוריה המורה בכתה ג'), של ילדה שכל מאמציה בבית ובביה"ס לא קיבלו שום הכרה והערכה. היא גדלה מתוך אמונה שהיא טיפשה, ופיתחה דפוס של השקעה מטורפת בכל מה שעשתה רק כדי להסתיר "שאני טיפשה" ולקבל אישור והערכה. למרות כל הצלחותיה בהמשך, בבגרות, בתואר ראשון להוראה, בעבודה, עדיין בתוכה פנימה היא לא האמינה שהיא חכמה, ומסוגלת להתמודד עם אתגרים שכליים. מכאן היא פיתחה את התקפי החרדה. בתהליך הטיפולי היא נשמה את הכאב הגדול שנשאה, למדה להכיר את עצמה, את יכולותיה וכישוריה, לאהוב ולהעריך את עצמה. מכאן, המשיכה התפתחותה גם בלימודים, גם בתחומי חיים נוספים, מתוך אתגר, הנאה והצלחה.

האם ריברסינג יכול לסייע גם לסרטן?

סרטן היא מחלה שבאה לעורר ולסמן לאדם שהדרך שלו השתבשה, שיש פה הזדמנות לבדוק מה דורש שינוי וריפוי בחייו. תהליך טיפולי שמשלב ריפוי רגשי אנרגטי (פתיחת חסימות אנרגטיות בעזרת הנשימה)עם תהליכי מודעות, הבנה, מאפשר הכרות מחודשת עם ה"אני", "הנשמה", ובחירה מחודשת בדרך ובמציאות שתהיה מדויקת יותר עבורו, של הגשמה עצמית.

המחלה כתמרור

נפגשתי עם אדם דתי שסבל מכאבים קשים עקב מחלה אוטואימונית שפוגעת במערכת העצבים. רוב הזמן היה מרותק לביתו. בתהליך הטיפול הוא למד קודם כל "לקבל" את מחלתו לא כאויב שיש להלחם בו (מלחמה תמיד גוזלת המון אנרגיה!) אלא כתמרור דרך, הזדמנות לבחון את הדרך בה הוא מנהל את חייו. הוא גילה הרבה פחד שנבע מחינוך דתי שהעצים את הפחד מהבורא כמעניש. הוא התבונן במעשיו וחייו מתוך עיניים של חוטא פוטנצילי, חוטא בחטא הגאווה. התהליך הטיפולי שחרר הרבה מטען של טראומות וחסימות, אמונות ישנות, ואפשר למידת הבנה חדשה של החיים, אהבה לבורא, אהבה לעצמו ולחיים. הדרך נפתחה לטיפול משולב נפשי ופיזי בארה"ב, משם חזר בהדרגה לחיים מלאים של עבודה, משפ', תרומה לקהילה, והרבה שמחת חיים. המחלה היא כרונית, אך התנהלותו עימה היום מאפשרת לו חיים מלאים.

מה קוסם לך בריברסינג?

נפגשתי עם ה"ריברסינג" בסדנה קצרה בה חוויתי בעוצמה את תהליך הנשימה. בעקבות חוויה זו התחלתי בטיפול אישי לאורך זמן, שהיה המנוף לשינוי משמעותי ביותר בחיי בכל תחום: בזוגיות, באימהות, בהתפתחות המקצועית והרוחנית, באושר ובהגשמה. מתוך החוויה האישית הזו, בחרתי ללמוד לטפל בשיטה.

האם יש התוויות נגד לטיפול בריברסינג?

תהליך הריברסינג אינו מומלץ בשליש הראשון של ההיריון. בגלל תהליך ה"ניקוי" ריגשי- אנרגטי, יש חשש מסוים לפגוע בהריון. (בתקופה זו רצוי לעבוד בעזרת דמיון מודרך ועוד. בנוסףלא מקובל לטפל בשיטה באנשים שחוו או עלולים לחוות מצבים פסיכוטיים או באנשים שנוטלים תרופות אנטי פסיכוטיות. ליצירת קשר עם עירית קריסטיאנפולר : 0524800813


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • לאכול?- זה הכרח וצורך של כל אדם. לאכול בצורה חכמה? - זה כבר אמנות של מתי מעט

    לה רושפקו