תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

כיצד שיטת הרפואה היפנית מועילה לבעיות פוריות, אקנה, כאבי ראש וכאבי מחזור

רפואה יפנית היא שיטת ריפוי עתיקה שהתפתחה מהרפואה הסינית, בשיטה זו אנו משתמשים במחטים דקות ביותר ובנקודות דיקור שמזוהות תוך כדי הטיפול כמועילות למטופל. דקלה להב מטפלת בשיטת הרפואה היפנית מספרת על השיטה ועל האפקטיביות שלה בריפוי קשת רחבה של מחושים והפרעות בגוף

להב: בטיפול ברפואה יפנית נעשה איבחון של הגוף דרך הלשון, הדופק והבטן. אנו בודקים היכן נמצאים "חסמים"- כלומר איפה בבטן יש נקודות כאב ומשחררים אותן באמצעות נקודות דיקור סיני רחוקות בידיים וברגליים. לאחר מכן, אחרי שאפשרנו תנועה חופשית של אנרגיה בגוף, אנו עושים טיפול ספציפי לבעיה ממנה סובל המטופל, על פי המדדים שמצאנו באבחון.

כלי הטיפול ברפואה היפנית

בטיפול ברפואה יפנית אנו משתמשים במחטי דיקור דקות מאוד (דקות יותר מאשר בדיקור הסיני), במוקסה (מעין סיגר המופק מעלי צמח השיבא), וכן בחוטים המחוברים בין הנקודות שמעבירים מטען חשמלי מנקודה לנקודה (מבלי שמהטופל ירגיש). בנוסף לכך הרפואה היפנית משלבת גם הדרכה תזונתית וצמחי מרפא. חלק מן הרפואה היפנית נקרא קמפו, שיטה של מתן צמחי מרפא סיניים על פי אבחנה יפנית. גם כאן לרוב מדובר באבחנת בטן והצמחים מגיעים מבתי מרקחת מיוחדים לצמחי מרפא הנמצאים בארץ. כל הצמחים בפורמולות מכילים רכיבים מהצומח והדומם בלבד ופורמולות עוברות פיקוח ממשלתי.

מקורות הרפואה היפנית

הרפואה הסינית הגיעה ליפן במאה החמישית. היא החלה כרפואת נזירים ועם הזמן התפתחה ונחקרה ביסודיות כאשר כיום היא נלמדת ביפן בצורה מוסדרת במוסדות חינוך. רופאים יפנים רבים משתמשים גם ברפואה המסורתית ככלי עבודה. השיטה בה אנו משתמשים בארץ מבוססת בעיקר על עבודתו של מסטר נגנו אשר ריפא אלפים רבים של חולים במצבים קשים, תלמידתו קיקו מאצומוטו כתבה תוכנית לימוד הנלמדת היום באוניברסיטה הרפואית של הארוורד בארה"ב.

רפואה יפנית לטיפול בבעיות פוריות

בעיות פוריות הן תופעה הולכת וגדלה בעולם המערבי של ימינו. בישראל כ16% מהזוגות סובלים מבעיית פוריות כלשהי, כלומר: הם לא מצליחים לייצר הריון לאחר שנה של ניסיונות. לפי הרפואה היפנית אנו רואים חסמים הנמצאים באזור הרחם או הפרוסטטה ומצביעים על בעיית פוריות אצל המטופל או המטופלת. לעיתים אצל מטופלים אנו רואים גם קשר ישיר לחולשה של הריאות, לנטיה להצטננות או נטיה לאלרגיה. בעזרת הרפואה היפנית אנו מצליחים לפתוח את החסמים הנמצאים על הרחם או הפרוסטטה, לחזק את נקודות החולשה אצל המטופלים וכך לסייע בכניסה להריון.בנוסף הרפואה היפנית יודעת לחזק את האישה, לאזן את ההורמונים שלה ולהזרים דם לרחם ובכך מסייעת מאוד גם לשפר את סיכויי החזקת העובר ברחם עד ללידת עובר בריא ושמח.

כיצד הרפואה יפנית טיפלה בבעית פוריות בהצלחה

הגיעו אלי אושרת ואביב, שניהם מתקרבים לגיל 40 ולא מצליחים להרות, בבדיקות נמצא שאצל אושרת אין כלל בעיות אבל הזרע של אביב חלש ולכן הם לא מצליחים להרות. הציעו להם לעבור טיפולי הפריה חוץ גופית, בשל גילם המתקדם הם פחדו והחלו בטיפולים, הם הגיעו אלי לליווי הטיפולים כיוון שבעזרת הרפואה היפנית אנו מצליחים להעלות משמעותית את הסיכוי להרות גם במהלך טיפולי ivf. אושרת הצליחה להיכנס להריון כבר במהלך הטיפול הראשון ואני המשכתי לעשות לאביב טיפולים על מנת לשפר את ספירת הזרע, לאחר 9 חודשים נולדה להם תינוקת מתוקה ובריאה. אביב עשה בדיקת זרע נוספת שהראתה שהזרע במצב תקין והם יכולים להיכנס להריון ספונטני ולפני חצי שנה הם סיפרו לי בשמחה רבה, שהם נכנסו להריון מבלי לנסות בכלל וכעת הם מצפים לתינוקת נוספת

רפואה יפנית לטיפול באקנה

אקנה (פצעי בגרות) היא תופעה מציקה מאוד שמופיעה בעיקר בגיל ההתבגרות אבל לא בהכרח מצטמצמת לגילאים אלו. לעיתים היא מופיעה אצל נשים עד גיל 40. נשים בוגרות רבות מספרות לי שרק לאחר הטיפולים, כשהפצעים נעלמו - הן סוף סוף סיימו את גיל ההתבגרות. ברפואה היפנית אנו משתמשים בכלים רבים על מנת לנקות את הרעלים שנמצאים בדם וגורמים לאקנה. ישנן על פי הרפואה היפנית נקודות מיוחדות לטיפול באקנה- והטיפול ברפואה יפנית (לצד גם מסיכת צמחים מיוחדת שאני מכינה) לבעיה זו מוכיח את עצמו יעיל מאוד.

רפואה היפנית לכאבי מחזור

כאבי מחזור הם תופעה שמפריעה לנשים רבות בתפקוד היומיומי ולעיתים זה מגיע למקומות קיצוניים: יש נשים שלא יכולות לצאת מהמיטה שלושה ימים בכל חודש. בעזרת הרפואה היפנית אנו מצליחים לגרום להורמונים להתאזן, להזרים את הדם, להפוך את הוסת סדירה ולגרום לכאבים להיעלם. ניתן לנסות בבית ללחוץ על נקודה הנמצאת בין הבוהן לאצבע השניה מרחק כרוחב 2 אצבעות מחיבור האצבעות. חפשו שם נקודה רגישה ולחצו עליה חזק למשך כמה דקות כדי לשכך כאבי מחזור חזקים. מומלץ גם לחמם את הבטן בכרית חמה וכן לשתות תה מחמם מאבקת ג'ינג'ר וקינמון- שניהם תבלינים שנחשבים מחממים גם על פי הרפואה הסינית.

הרפואה היפנית לכאבי ראש

הרפואה היפנית יעילה מאוד לטיפול בכאבי ראש ומתאימה לטיפול מגיל ינקות ועד זיקנה. הגיע אלי תירוש, מטופל בן 70, חקלאי כבר יותר מ50 שנה, כל היום עובד בשדות עבודה פיזית בשמש. תירוש סיפר לי שהוא מאוד אוהב את העבודה שלו אבל בשנים האחרונות הוא כבר עייף ונאלץ לקום ב5 בבוקר לצאת לשדה. מיד כשהוא מתעורר, עוד לפני שהספיק לקום מהמיטה, מתחיל כאב הראש ונמשך לפחות 3 שעות, כל בוקר. הוא סיפר לי שמזה מספר שנים הוא לוקח כדורים כדי להתמודד עם הכאב אבל גם הכדורים כבר לא כל כך משפיעים עליו.תירוש הגיע אלי ל6 מפגשי טיפול שבועיים בקליניקה, כבר לאחר הטיפול הראשון כאב הראש שכך משמעותית והיה לו הרבה יותר קל לקום בבוקר מהמיטה, לאחר עוד מספר טיפולים כאב הראש חלף לחלוטין ומאז לא חזר.

בעיות בריאות נוספות שמקבלות מענה עם טיפול ברפואה יפנית הן:

  • כאבים: השיטה מתאימה מאוד לכאבי גב, כאבי מפרקים, כאבי בטן וכאבים שונים בגוף
  • בעיות עיכול: כגון עצירות, שלשולים, גזים ומחלות שונות כמו קוליטיס
  • תופעות גיל המעבר: גלי חום, עצבנות, יובש, בציסטות בשחלות או בחזה

השוני בין הרפואה היפנית לסינית

הגעתי אל הרפואה היפנית לאחר שסיימתי ללמוד את הרפואה הסינית ולאחר סטאג' שעשיתי בבתי החולים בסין. הרגשתי שמשהו חסר לי ושהשיטה הסינית מעט מופשטת מדי בשבילי, כאשר התוודעתי אל הרפואה היפנית הבנתי מיד שהיא מאוד מתאימה לי. בשיטה זו אנו רואים מיד בצורה ברורה מאוד מה הגוף של המטופל מבקש שנעשה, אנו מקבלים פידבק מיידי מהגוף האם הטיפול שאנו עושים נכון או לא, האם הוא מרפא ויעיל או שאינו עושה דבר וכך יש לי ביטחון שהטיפולים שאני עושה אכן טובים ויעילים מאוד.כיוון שהשיטה היא שיטת ריפוי טבעית ויעילה מאוד בטיפול במגוון רחב של מחלות. אין אדם, גיל או מצב שהשיטה לא מתאימה לו. ליצירת קשרעם דקלה: 054-4421245
אולי יעניין אותך גם