תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

חניתה הרשקוביץ מאמנת לאורח חיים בריא

לתפוס את היום

הטיפ המרכזי שלי להשגת בריאות טובה הוא: "לבלוע את העולם", להסתער על החיים, לחיות את הרגע, לתפוס את היום, וליהנות ממה שאתם עושים כמה שיותר. למה אני שמה את הדגש דווקא על הנאה מהחיים כמפתח לבריאות? –כיון שבריאות טובה היא פונקציה של שינוי הרגלים. שינוי הרגלים תובעים ממך אנרגיה פיזית ונפשית ואת אלו קל יותר לחולל כאשר אתה נהנה מהחיים לא כאשר אתה סובל.

אנדורפינים וסרוטונין – עושים טוב לנפש ולגוף ומקלים על ביצוע שינויים בהרגלי חיים

מרבית האוכלוסיה מגיעה לטפל בבריאות שלה כאשר כבר כמעט ואי אפשר לעזור, קרי כאשר נגרמו לגוף נזקים בלתי הפיכים. כאשר אדם נהנה מאורח חייו קל לו להכניס שינויים והרגלי בריאות טובים. כאשר הוא כבר סובל וחולה – הרבה יותר קשה לעשות את השינוי ולעיתים זה כבר מאוחר מדי.

הרבה מדי אנשים לא יודעים מה הם רוצים

עד כמה שזה נשמע הזוי לא הרבה אנשים יודעים בוודאות ובצורה בהירה מה הם רוצים ומה בדיוק עושה להם טוב. חלק מזה קשור להתניות חברתיות, לחינוך ולאופי מרצה שמבקש למלא ציפיות של סביבה. אנשים בגיל העמידה מוצאים את עצמם מבולבלים ונבוכים לגבי השאלה מה באמת עושה אותם מאושרים?

לחיות כאילו אין מחר

ממה הם נהנים באמת. לפיכך אני ממליצה להם לשבת עם עצמם ולברר מה הם באמת אוהבים לעשות וללכת אחר ליבם. ההמלצה החמה שלי? אל תשאירו את ההנאות (הדברים שגורמים ללב שלכם לשיר) – לעתיד, למחר , "מתי שאצא לפנסיה". אף אחד לא תוקע לכפכם שתגיעו לשם. אנשים בריאים חיים את הרגע כאילו אין מחר!
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "כסף שהוא הדבר הכי פחות נהנים ממנו ועדיין הכי מעורר קנאה. בריאות היא הדבר שהכי נהנים ממנו והכי פחות מעורר קנאה"

    צ'רלס קולטון, סופר אנגלי